Nemanželské dítě. Řešil někdo?

blackwomen
31. bře 2024

Dobrý večer , chci se zeptat jak se nás právní stát kouká na nemanželské dítě. Řešily jste někdy Rozvod, majetek a tak celkově.

taniik
31. bře 2024

@blackwomen otec je zapsán v RL či ne?

1pomnenka
31. bře 2024

Založíš si profil a řešíš nemanželské dítě? Co je komu do toho, je to jen tvoje věc. Státu je to šumák, neřeší ani ty důležité věci.

blackwomen
autor
1. dub 2024

Proč zlo, jen jsem se zeptala

j.a.n.i
1. dub 2024

@blackwomen A jak by na nej mel koukat? V době kdy se přibližně pulka dětí rodí mimo manželství...

lv
1. dub 2024

Jako když si manžel uplete dítě s jinou? No majetek v sjm se rozdělí napůl.. Jednou dítě po něm bude dědit.

eviicka
1. dub 2024

@lv ? Jaký majetek v SJM se rozdělí na půl? Proč?

martiina_k
1. dub 2024

@lv tak záleží, zda to nemanželské dítě má toho otce v RL

blackwomen
autor
1. dub 2024

@taniik ano je

drep
1. dub 2024

@lv to je trochu divná zkratka. SJM patří přesně 50% obou manželům. Po manželovi dědí z 50% manželka a z 50% děti, takže nemanželské dítě patří k dětem a dědí společně s nimi alikvotním podílem

alianan
1. dub 2024

@blackwomen Asi uplně nechápu, na o se ptáš.
Pokud má otce v rodném listu, tak po něm dítě dědí.
Pokud je to dítě milenky, tak z otcovi poloviny SJM, dělí se o ní s manželkou a ostatními dětmi.
ALe většinou si manželka ke stáří majetek pohlídá a otec přepíše se na manželské děti.

lv
1. dub 2024

Jo, ve zkratce, ja myslela, že u rozvodu si dělí společný majetek napůl, a dítě je taky, mimo ostatních osob dědic.

blackwomen
autor
1. dub 2024

@alianan manželovi se narodilo dítě v době našeho manželství, máme společný majetek a 2 děti společně. Rozvod by se hodil a vše s tím spojené. Tak jsem se chtěla zeptat na co si dát třeba bacha, zkušenosti ostatních

jancazao
1. dub 2024

@blackwomen tak tohle jsou informace, které měly být hned v úvodu dotazu...
Takže s paní, se kterou to dítě má, teď žije?
Při rozvodu se dělí společný majetek napůl a myslím, že děti se nijak neřeší.
Jen ti jeho dítě sníží alimenty na ty vaše společné.

eviicka
1. dub 2024

@jancazao také si myslím, že není rozdíl jestli se narodilo v manželství nebo až po jeho skončení.

1pomnenka
1. dub 2024

@blackwomen A já ti na tvůj obecný a nicneříkající dotaz odpověděla. To nebylo myšleno zle, musíš formulovat přesně hned a ne až za několikátou odpovědí.