Nedokážu vystát svého ex ani kvůli dítěti. Co s tím?

cherie24
9. srp 2021

Dámy, nemáte nějakou radu jak se zbavit chuti ubalit někomu hned na přivítání? Zatím jezdí on k nám a já mu ani dcerku dávat nechci, když se má situace, tak jak se má. Už delší dobu se hádáme kvůli malé a po tom, co se ukázal na sociálce jako bezpáteřní krysa a lhář vůbec nevím, jak se na něho dívat a jak zkousnout jeho návštěvy. Minule se nahlásil, že dorazí a ve mě to úplně vřelo celý den, nakonec teda nedorazil a mě se neskutečně ulevilo, že se na ten jeho falešný ksicht nebudu muset dívat. Doteďka jsem se snažila i přes můj názor na něho a přes to jak se k nám zachoval, mu vycházet vstříc a snažit se zachovat dobré vztahy kvůli malé, ale to je všechno pryč. Většina našich problémů vychází z toho, že nemá peníze na to, aby za malou jezdil, do práce se mu nechce. Prý potřebuje čas na rozjetí podnikání a na své zájmy, takže jako většina normálních lidí prostě nebude nejprve podnikat při práci a o to ubohožejší mi připadá, když si ani není schopen zajistit finance, aby mohl jezdit za svou dcerou.
Jak teďka vycházet s člověkem, ze kterého je vám až špatně a nejradši by jste ho vymazali ze svého života? 😩

nikjean
9. srp 2021

Chápu, že to není pro Vás lehké, ale asi Vám nezbývá nic jiného než to zkousnout, kvůli Vaši dceři.

j.a.n.i
9. srp 2021

@cherie24 No, jelikož sis ho vybrala jako otce svého dítěte, tak nemůže být tak strašný.

cherie24
autor
9. srp 2021

@j.a.n.i nevybrala. Já jsem tenkrát zjistila, že jsem těhotná až po rozchodu a malá je přes kondom i prášek po. Bohužel jsem si tenkrát myslela, že je správné mu o těhotenství říct, že by to měl vědět, což byla očividně hrozná chyba, kterou už teď nezměním. On ani malou nechtělba dlouho bojoval za potrat. Nicméně já jsem věděla, že to zvládnu i sama a ukončit těhotenství se zdravým miminkem bych nedokázala. Tenkrát jsem si myslela, že jednám fér a bohužel mě vůbec nenapadlo, že by mi mohl takhle zavařit.

somalicats
9. srp 2021

@cherie24 Poslyš, a když je tak na prachy, nebyl by ochotný se malé vzdát, kdyby byl ochotný si ji osvojit Tvůj současný partner? Pak by nemusel platit ani alíky, a tím by se vyřešil i problém s navštěvováním...

cherie24
autor
9. srp 2021

@somalicats no to by asi nedopadlo 😞 teď jí stejně vychovává a živí partner, ale ex tvrdí, že má hrozný zájem o malou a že strašně trpí, tím že jí nevídá. Momentálně bojuje za to, abych jí začala vozit já k němu. A bohužel paní na OSPODU mu to schválila, že bych opravdu měla malou vozit, protože jsem se od něho odstěhovala. Že bych jinak musela jít bydlet do azyláku a že mě vystěhoval on kvůli jiné už prý nebude nikoho zajímat. Podstatné je, kdo se odstěhoval. Jemu asi nejde o to, aby o malou přišel, ale o to, aby to měl všechno naprosto bez práce a mohl se všude litovat. Protože holky na to letí, když se vykreslí jako skvělý tatínek, co chudák schytal do života hroznou semetriku a má v životě strašnou smůlu.🤦

luciksima
9. srp 2021

Je to těžké,ale musíš to zvladnou kvůli malé ..naše setkávání s ex po odchodu od něj bylo totálně šílený řval na mě při předávání dcery,atd.hrozny😡to co nám provedl bylo to nejhorší co mohl a já se s ním musela vídat musim pořád,ale po čase už se to zlepšilo,ale nenávidím ho pořád za to co nám udělal 😔musíš být silná i když vím jak je to těžký...🍀

cherie24
autor
10. srp 2021

@luciksima Ježíš vážně? To je hrozný, že i před dítětem.😱 To ex na mě ječí jen po telefonu nebo je drsný přes Messenger. Osobně si zatím nic nedovolil. A to dokonce ani tehdy, kdy se ho zeptám jestli teda budeme něco řešit, že očividně bychom si promluvit měli 🤦 Proto mě celkem zarazilo, co předvedl na sociálce takhle přede mnou, ale to jen zahrál svou perfektně nacvičenou hereckou roli, kterou všude vypráví. Protože kdyby řekl pravdu o tom, jak se zachoval, tak by se na něho okolí dívalo úplně jinak ...

luciksima
10. srp 2021

Neboj to znám ex mě pomlouval všude tou svojí verzi jakej on je chudáček .jak jsem mu vše sebrala,ale to že zůstal v našem bytě co jsme si koupili spolu o tom už nemluvil....na sociálku si taky chodil stěžovat,že mu malou nedávám pak mi sociálka volala byla u mě .a ex ten dělal víc šílených věci,že jsem musela jít i na policii.a nej top když mi jako těhotné vyhrožoval než měl být soud že malou chce na víkend a ať nedělám problemy a pod.no u soudu se to vše řešilo takže si vše ukladej všechny zprávy a u soudu to můžeš použít.no musíš být silná to zvládneš.lepsi že nejste sami,ale máš přítele.v tom je tohle opravdu mnohem lepší.

cherie24
autor
10. srp 2021

@luciksima jo tak to je úplně stejné, nábytek byl můj dovezený a nebo mi ho koupili rodiče do nového a on všude vypráví, jak jsem mu tam nenechala ani židli pomalu, jsem mu tam ten svůj nábytek měla zřejmě nechat a popřát jim oběma, ať se jim tam krásně žije, když jsem jim to komplet zařídila 😄 No, já jsem právě taky těhotná a je to ještě horší. Řekla bych, že dělá některé věci i schválně, že mu vadí, že jsme se dobře zařídili i bez něho. Ví, že tohle co máme, by nám on nikdy neposkytl. Vysmátý s milenkou vyšel ze vztahu on a pak se to hodně rychle otočilo. Na policii naštěstí ještě nedošlo, ale k soudu to zřejmě půjde. Kontakt na právníka máme a teď vyčkáváme. Mě fakt fascinuje ale jak on se předvede a pak klidně přijede a dělá jakože nic, ještě mi vypráví hystorky, jak kdyby jsme byli nejlepší kamarádi.

cherie24
autor
10. srp 2021

@luciksima můžu se prosím ještě zeptat jak velké dítko, jsi mu nechtěla dávat na víkendy a soud vám to uznal nebo neuznal ty víkendy? 🙂

luciksima
10. srp 2021

@cherie24 když jsme od něj odešli dceři bylo 3,5roku.ma víkend si zažádal má soud když jí bylo skoro 6let a soud vyhověl nám,že na víkend ne.zastupoval mě u soudu právník já tam nebyla zrovna jsem byla už v 35tt

cherie24
autor
10. srp 2021

@luciksima tyjo, tak to koukám, že neuspěl ani u takhle velkého dítěte. Malé bylo 5 měsíců, když jsem odešla a teď oslaví 2 roky. Nepřijde mi to prostě správné, aby si jí odvážel na víkend. Za prvé ta cesta hodinu a půl mi a za druhé od miminka vyrůstá se mnou a není na něho vůbec zvyklá. Dost se bojím toho, co nám soud dá za rozsudek. Zatím mu to po jeho hereckém výkonu paní z OSPODu odsouhlasila s tím, že nevidí vůbec žádný problém. A co tak slýchávám a čtu, uznávají i mnohem menší děti včetně těch stále kojených 😩

sylvka
11. srp 2021

@cherie24 mám dva kluky ve svojí péči,už teda starši. Můžu tě ubezpečit,že on ten zájem bude časem o holku upadat,tedy ani ty se na něj nebudeš muset tolik dívat. 🤐U nás to že začátku bylo vyhrožování střídavou péči,ještě byl tak blbej,že mi řekl že ji chce jen proto aby nemusel platit. Tak jsem mu odsouhlasila min alimenty a styk jsme nechali neupravený....je to tři roky a bere si je čím dál tím míň. Furt má práci,nemá čas....tuhle měl týden dovolenou,ale neřekl nám to,tak u něj byli jedno odpoledne 😭a to bydlíme jeden km od sebe.....takže neboj,ono se to uklidní .