Muž má s největší pravděpodobností hraniční impulzivní poruchu na hranici s psychopatií.

21. čer 2020

Ahojte, moj muz ma s najväčšou pravdepodobnosťou poruchu osobnosti / hranicnu - impulzivny typ no tiez mixnute s niecim ako psychopatia. Je ho velmi tazke diagnostikovat, pretoze to navonok skryva a klame aj doktorom. Ked chcem ist s nim, som ta najhorsia, urazky denne, stres, chaos, odmietanie rozpravat sa ked treba, kazdy den je zlej nalady od rana, vyvolava konflikty, klame, nebavi sa, kazdy den je o nom, ze mam strach co zase. Vykazuje vsetky kriteria hranicnej impulzivnej poruchy. Liecil sa na adhd. Nerozumiem ako

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
21. čer 2020

Rozvod. Okamzite. Tohle bude cim dal rim horsi. Proc bys mela zit v prostredi, ktere je toxicke? Chces, aby toto chovani deti prijaly jako normalni? Neni to normalni, muz je nemocny a pokud se nechce lecit, nema sebemensi smysl s nim byt a nechat trpet sebe i deti.

martinato1989
21. čer 2020

Nemám zkušenost, ale osobně bych vzala rozum do hrsti a s dětmi odešla. A pokud mas nějak funkční svou rodinu, která by ti v začátku pomohla, tak bych už vůbec neváhala. Už tu nejde jen o tebe, ale hlavně o ty děti.... na ne mysli, ne na to jak by se s nim dalo žít podle zkušenosti třeba jiných....

pajula123
21. čer 2020

Souhlas s @sudylichozrout Jen ještě doplním: dle mých info poruchu osobnosti nejde vlastně léčit, bohužel. Léky trochu pomůžou, psychoterapie taky, ale je to základ jeho osobnosti. Žít se v tom nedá, po čase člověk pochybuje sám o svém duševním zdraví, teprve s odstupem člověk pak vidí, co vše bylo v soužití špatně-dokud v tom jsi, přirozeně to nějak omlouváš, tolerujes. Kdo nezazije, neuvěří. Opravdu to křiví a poškozuje i vnímání toho, kdo v tom musí žít. Kdybys chtěla, písni SZ, já tu toho víc veřejně o sobě psát nebudu.

pajula123
21. čer 2020

Pěkné texty o manipulaci jsou zde:
https://www.bezpecnavina.cz/

O rodičích s poruchou osobnosti hodně výstižný článek zde:
https://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/rodin...

verunkanatalka
21. čer 2020

Utíkají pryč!!!Mám “hraničkářku”v blízkém okolí a je to fakt mazec...

drakenn
21. čer 2020

No a co má teda doktor uvedené v kartě? Co má vidět?

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
volcok87
23. čer 2020

@verunkanatalka nezlob se, ale já hranicařka jsem. Mám vystudovanou VS, děti a rodinu. Beru léky, chodím na terapie a ziju normální život. Věnuji se dětem, manželovi vyznavam pořad lásku a je se mnou šťastný, i když některé chvíle jsou těžké. Nehazet prosím do stejného pytle.

volcok87
23. čer 2020

Pokud mohu soudit, protože hranicar jsem. Tvůj manžel mi tak nepřijde, myslím si, ze tam bude porucha nějaká jiná. Já jsem zalecena a jsem empaticka až příliš řekla bych. Jsem z nerozvedene rodiny a určitě nejsem sobecka. Moc rada dělám radost dětem a manželovi a vždy se na všem domlouvame spolu. Ačkoliv mě dokáže rozhodit kdejaká prkotina. Ale jsme s manželem opravdu šťastní a on ví co se se mnou děje a snaží se v krizových situacích udělat tak. Aby to brzy přešlo a nemělo to následky. Každopádně ať je tvému muži cokoliv, musí se chtít léčit a chodit na terapie. Pokud on sám nebude chtít, nebude to k ničemu. Mě například velmi pomohla změna psychiatra i terapeuta. Ale bylo to z mě iniciativy, protože jsem chtěla být lepší matkou pro své děti a lepší manželkou pro svého muže

volcok87
23. čer 2020

A naopak jsem byla velmi rada, když manžel se mnou byl u psychiatra i na terapii, mělo to pro nás vztah velký přínos. A já beru terapie tak, ze se mohu naplno otevřít a se vším co mě trápí se svěřit a neskutecne mi to pomáhá, vždy se dostat na tu lepší cestu bez nějakých blbych myšlenek, které bych Přenášela domu

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
utrikocku
24. čer 2020

Obratte se na Kaleidoskop, jedna se komunita pro lidi s poruchami osobnosti vedenou terepeuty. Je to dobrovolne pobytovy program, může kdykoliv odejit nebo být vyhozen, pokud bude porusovat pravidla. Ale je to velmi efektivni, pokud je motivovsn s tím něco dělat

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
utrikocku
24. čer 2020

A nezijete v Anglii?

verunkanatalka
24. čer 2020

@volcok87 no vidíš, já zakladatele napsala svůj názor a ten je takový,ať utíká co jí nohy stačí.Asi jsi vyjímka a to je moc dobře.

volcok87
24. čer 2020

Syn je malý a máme takový specificky syn, nevím proč, ale nikdy moje špatná nálada není mirena na nej, opravdu ho miluji a on mě, jsme hodně spolu od jeho narození. Dcera je velká a když už někdy svůj vztek přeženu (ne fyzicky, tresty bitim u mě jsou velmi velmi vzácně, když už opravdu hodně přežene), pak se omluvím a snažím se ji vysvětlit, ze mám “nemocnou” hlavu na kterou beru léky a někdy jsem víc ve stresu, ale nedělám to schválně a mám ji rada

volcok87
24. čer 2020

@verunkanatalka já jsem zatím jiného hranicare nepotkala, docela by mě zajímalo co tvá známa vyvadi, ze je to tak hrozne, jestli můžeš napsat třeba do IP. Já mám super zázemí v rodině a to je proste nejvic. A pak terapie, chodím podle potřeby 1-3x měsíčně, pokud si člověk s terapeutem sedne je to půlka vítězství. A hlavně mám v sobě pokoru a když něco impulzovne provedu, dokážu se omluvit. Je pravda ze se hodně veřejnosti vyhýbám a jsem mezi lidmi spíše introvert, ale vždy se snažím dávat velký pozor na to co říkám, abych neublížila. Je to těžké, pp celém dni na přednáškách jsem pak byla strašně vyčerpána.

zelenaesmolda
24. čer 2020

Okamzite odejdi,muj ex byl neco podobneho a neumis si predstavit jake dopady to bude mit na dite.Nekdy se ze vztahu s psychopatem nedostanou ani dospeli tak si predstav co to udela s detskou psychikou.Jestli nechces z ditete vychovat psychopata tak se seber a jdi a snaz se omezit kontakt na minimum.

zelenaesmolda
24. čer 2020

@sudylichozrout
presne tak,deti preberou tyhle vzorce chovani jako normalni a navic budou jeho chovanim nehorazne trpet.nakonec bude ona pravdepodobne ta nejhorsi protoze on deti otoci proti ni...

verunkanatalka
24. čer 2020

@volcok87 máš IP a jsi opravdu skvělá, že se s touto diagnózou dokážeš “prát” s pokorou a ctí...

volcok87
24. čer 2020

@verunkanatalka díky moc, napsala jsem ti taky. Hele on je to vlastně každodenní boj, ale podle mě to jde naučit proste , jako neustále si opakovat basnicku. Snažím se být proste jen dobrým člověkem. Vždy dávám přednost starším a maminkam. Pouštim před sebe u poklady, když má někdo min věci. Vždy se omlouvám, když do někoho vrazim, býť i on do mě. Za vše i každou maličkost děkuji a o vše prosím. Mě děti dělají to samé. Je to asi těžko pochopitelne a je zmatené jak to píšu. Ale i když má někdo v hlavě totální bordel a jsou situace kdy nevíš jak se proste mas chovat, tak pokud chceš, dokážeš se naučit být dobrým člověk, ale je to strašná dřina

verunkanatalka
24. čer 2020

@volcok87 neznám tě, ale klidně bych si s tebou dala kafčo😁. Můžeš být na sebe pyšná a to myslím opravdu vážně.

sumitra
24. čer 2020

Vyres to co nedriv, ja bych odesla. Tohle nechces zazivat kazdy den. Muj otec je neco podobneho, mama od neho neodesla a asi ani uz neodejde a trpi tim cela rodina. Ja uz se s rodici ani nechci moc vidat, protoze je to pro me stres, kdy zase prijde ohen na strese z prdu, je to permanentni obava, kdy zas vybuchne. Brani mi to i v normalnim vztahu s mamou. Proste blby, utec co nejdriv, at muzes v zivote zazivat klid a pohodu a byt stastna. A to same tvoje deti.

pajula123
24. čer 2020

@sumitra souhlas, výstižně popsáno

volcok87
24. čer 2020

@verunkanatalka bydlím co by kamenem dohodil takže klidně 😄

sonaxoxo
24. čer 2020

Popravde,kdyz to ctu,tak na to bych nemela.Ja mam rada klidny zivot bez stresu.Me staci cholericky clovek a jsem rada,ze s takovym clovek nemusim zit a mam ve svem domove klid! Neskutecne mi je lito tech deti,odesla bych urcite! Temto lidem, bych klidne I soudne prikazala lecbu,ale to je zbytecne resit... jako fetaka,alkoholika nemuzete zavrit do lecebny!😈 no a pak to tady tak vypada,no comment 😱😭

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sonaxoxo
24. čer 2020

Je dobre,ze si to uvedomujes! Proto ted fakt mysli jen na sebe a deti a pozadej o pomoc a odejdi!! Chces,aby vam neco udelal?! Co tvoje rodina?? Nepomuze?