Manžel mne již nemiluje

mkaj
5. zář 2015

Ahoj,

jsme s mužem 7,5 let, 3 roky po svatbě, máme dceru 16m. Celkově náš vztah kolotoč kolem dítěte vyčerpal, a tak když si manžel jel v srpnu odpočinout na pánskou jízdu, zamiloval se tam do 20 leté slečny (on 33 let, já 32). Když přijel, hned se mi ke všemu doznal. Tři týdny jsme se v tom plácali, já začala zlepšovat věci, které mu vadily, ale přesto mi sdělil, že si oním flirtem se slečnou uvědomil, že mě asi nemiluje, nechce se mnou trávit čas, netěší se na mne z práce, má mě rád, ale nejsem na prvním místě. Jelikož si s tou holkou stále psal na FB, navrhla jsem 3 měsíční odluku, během které si má uvědomit, kde je jeho místo. V úterý se odstěhoval k bratrovi a jelikož jsem na tom byla velmi psychicky špatně, v pátek jsem zašla k psychologovi. Ten mi řekl, že manžel neměl odcházet, že mu musím dát najevo, že ho potřebuji. Paradoxně jsem v pátek dostala i střevní chřipku a jelikož mi bylo moc zle, zavolala jsem mu, ať se vrátí na víkend postarat se o malou. Opět jsme si popovídali a já ho požádala, ať se vrátí, že zkusíme tomu dát čas, že se nechci odcizit ještě víc a hlavně ho potřebuji (dělám si dálkově ještě VŠ). On se na to moc netvářil, ale že teda jo, příští týden se zpět přestěhuje, minimálně tomu dá 2 roky, dokud si nedodělám školu a nevrátím se do práce. Ale znovu zopakoval, že mě nemiluje a momentálně ke mně cítí lítost. Já chci minimálně rok docházet na terapie, posilovat sebevědomí, ať se od něj citově odpoutám a pokud se náš vztah neobnoví, ať mě jeho odchod nesemele jako teď. Možná jsem stále naivní, ale věřím, že ten náš vztah zase dáme dohromady, když na něm budeme pracovat a říkám si, že teď je pod vlivem hormonů k oné slečně, že až se vyplaví, zase se to utřepe. Se slečnou to nemá budoucnost, bydlí 50km od nás a studuje 170km od nás. Máte některá podobnou zkušenost? Dá se cit i po letech vzkřísit?

mandala
5. zář 2015

Mám zkušenost jenom takovou, že jsem se kdysi z ničeho nic zamilovala do kluka, přičemž jsem měla asi rok vztah s nynějším mužem. V té době jsem měla pocit, že toho svého už prostě nemiluju a uvažovala jsem, že se s ním rozejdu. Jakmile to odeznělo, moje city opět vzplály k mému muži. Pokud je stále zamilovaný, je možné, že až ho to přejde, zase začne mít rád tebe, takových případů je kolem mě víc, chlap se odstěhuje za novou láskou, pak procitne a vrací se zpátky ke své manželce. Ale je i spousta takových, co odejdou a už se nevrátí. ☹ Přeji ti pevné nervy a fandím ti, že se snažíš vztah zachovat a pracuješ na něm. 😉

shine2015
5. zář 2015

@mkaj netlac na pilu, to že bude dva roky žít s tebou ti teď nahrává.....doporucuji najít si prednasky Jeronýma klimese o partnerských vztazich, jsou volně dostupné na YouTube....jedna trvá tři hodky a půl.....a jsou tam tři, přednášel je pro ČVUT....doporučují vydržet a všechny shlédnout,jsou dobre.....i když sem tam vypadají že zdlouhavé.....
Drz se a hodně štěstí.

lv
5. zář 2015

udělala jsi dobře, s tím psychologem!!! terapie ti pomůže, dodá návody, postupy, jak nepadnout a žít dobrý a kvalitní život, at to dopadne s manželstvím jakkoli.

melodygirl
5. zář 2015

@mkaj tohle se stalo mému manželovi s bývalou manželkou. Zamiloval se do 21 dívky, jemu bylo tehdy 34. Po návratu ze soustředění se se vším přiznal manželce. Od té doby žily každý odděleně, jeden v horním a druhý v dolním patře. Trvalo to třičtvrtě roku, než manželce došla trpělivost a odešla za jiným mužem. Mezitím samozřejmě byly návraty mezi nimi, rozchody s milenkou atd. Manžel začal po definitivním odchodu od manželky žít s milenkou. Asi po pár měsících začal psát manželce ať se vrátí, že jebez ní nešťastný a nemůže bez ní a dětí žít. Nicméně manželka už byla rozhodnutá, a dala žádost o rozvod. On byl na zhroucení vztah s milenkou trval asi ještě dva roky a pak potkal mě. Nicméně nám to po 5 letech po narození dcery přestalo též klapat a už tři roky je krize a nejspíše půjdem od sebe. Myslím, že kdyby zůstal s tehdejší manželkou, tak je nejspokojenější, ti dva se k sobě hodili velmi. Držím palce, ať to nějak zvládneš

mkaj
autor
6. zář 2015

@shine2015 Dekuji, prubezne ctu Smolku a Douchovou, Klimese taky zhlednu.

shine2015
6. zář 2015

@mkaj klimes je nejlepsi....podle me. A docela jsem prisla na chut i plzakovi

tesorino1234
6. zář 2015

@mkaj jasne,ze to nema vyznam s 20 rocnou soplanou,su to len hormony nic viac....po case,ked sa jeden druheho nabazi,pride s prosikom a nezabudne ti povedat,ze si uvedomil ako ta miluje a bla,bla...ale priestor na rozmyslenie by som mu urcite nedavala,ked Vas vymenil za nejaku inu,urobi to aj druhy krat,lebo ta pozna a vie ako sa zachvas....tak obuj si kopacky a take kopacky do prdele,ze sa najblizsi kilometer nezastavi....maj svoju hrdost a cen si sama seba,nedoprosuj sa...odmlc sa,nevypypytuj sa na nic o nic sa nezaujimaj co sa jeho tyka,sam sa potom ozve 🙂 Drzim palce,ja uz som to zazila,lepsiu vec ako takeho chlapa kopnut do riti som urobit nemohla 🙂

mkaj
autor
6. zář 2015

@tesorino1234 Já nejsem z té submisivní role vůbec nadšená, kdybychom neměli dítě, tak ho do té pr... kopnu s chutí, ale takhle chci ještě rodinu zachránit. Nedovedu si představit, že bude dcera mezi námi pendlovat a já ho každý týden stejně budu muset potkávat 😔 Navíc teď ty finance, já dodělávám školu, vysr...lo se to v nejhorší okamžik. Ale který okamžik je na to nejlepší, že.

tesorino1234
6. zář 2015

@mkaj Ja viem,ale ja osobne preferujem zivot bez hadok sama s dietatom ako s takym clovekom,tak som sa aj ja rozhodla a maly mal len 3 tyzdne...dieta vyciti,ze nieco nie je v poriadku,tak radsej mat kludnu maminu...jedine co v tom je su financie,to ti verim,to ta nepusti...ach jaj ☹ chlapi maju vsetko,slobodu,peniaze,pohodlny zivot a my na materskej len starosti bez penazi ☹ chlap sa zbali a odide,velmi jednoduche a pohodlne,ale,ze necha partnerku s deckom na materskej to ho netrapi,hlavne nech si ten svoj.....omci a ego sa mu zdvihne,ale,ze ublizuje najblizsim to mu je fuk ☹

kessien
6. zář 2015

Můj bratr 33 let dvě děti 10 a 5 se po 13 letech zamiloval do 23leté holky. Odešel od rodiny, s ženou byl 13 let, měly dům, hypotéku milion a půl.
Taky jsme čekali že u třiadvacetileté slečny štěstí nenajde. A opak je pravdou, ukázala úplně jiný směr života, bratr shodil 10 kg, jezdí na bruslích, jezdí na výlety a na kolo.
Co mi je akorát líto, jsou jeho děti :( Proto bych dvacetilou holku moc nepodceňovala. Možná by bylo dobré, dát malou třeba na víkend na hlídání a ukázat mu taky trochu jiný směr. Aby viděl, že s tebou nebude žít ve stereotypu jen proto, že máte dítě.

mkaj
autor
6. zář 2015

@kessien Snazila jsem se hned, sli jsme do kavarny, pak hrat badminton, veci ktere jsme meli radi v dobe pred ditetem. Ale nasledne mi rekl, ze ho se mnou travit cas nebavi ☹

mandala
6. zář 2015

@mkaj Náhodou, já si myslím, že je dobře, že se snažíš vztah zachránit, třeba to vyjde, třeba ne, ale za zkoužku to stojí. Nic není jasně dané, všechno se ještě může otočit a budete zas spokojeně žít všichni tři dohromady. 😉

kessien
6. zář 2015

Achjo ☹
Takový chlapy zaslouží nakopat! Neřeknu, když odchází od ženy, která po nocích courá, o domácnost a děti se nestará. Ale ty, které se snaží a z druhé strany snahu nevidí, to je děs!

rybamrazena
6. zář 2015

@kessien Nezapomínejme na tu nanynku, která klidně rozbije rodinu. To musí být chodící mravnost - a co teprve jejich matky! 🙄 Jak nesnáším Viewegha, tak pro tyto sebevědomé dvacítky by měla být kniha "Zapisovatelé otcovský lásky" povinnou četbou!

japona
6. zář 2015

@mkaj Pokud slíbil, že dva roky zůstane s vámi, tak bych byla klidu. Znamena to tedy, že z te nove rusalky není tak hotovej, aby pálil mosty nebo dával žádost o rozvod. Jen si chtěl užít vedle a přerostlo mu to přes hlavu. Doporučuji to nehrotit, zaměřit se na školu, občas mu hodit dítě na krk a někam zajít, aby si uvedomil, ze můžete odejit i vy. Za pár měsíců ho bude frajerka tlačit do nějakého rozhodnuti, a už to pro něj taková pohodička nebude. Z tak 90% se manzel k rodině vrátí. Otázkou je,zda už nebudete někde jinde, a budete o to stát. Drzim palce. PS - k psychologovi chodte i nadale, pomůže vam se na "problém" podivat i z jiného úhlu

sisoidka
6. zář 2015

Podle mého názoru vztah se 20 letou slečnou fungovat rozhodně nebude. I kdyby byla sebevíc vyspělá, pořád v tom věku hledá sama sebe a bohužel tvého muže má právě na takovéto poznání. Možná ti pomůže zamyslet se nad důvody, proč se to stalo, proč má potřebu hledat něco jinde, když doma má rodinu a celkové zázemí. Kromě sexu mě napadá ještě nedostatek projevovaného obdivu, pochvaly...všichni víme jak jsou muži ješitní. V tomto případě nepomůže se o tom bavit pořád dokola. Jednak vás to nikde neposune a ty si budeš připadat ještě více ublížená ☹ Nejhorší na tom všem bude mu odpustit, neboť ta chvíle dřív nebo později přijde on si vše uvědomí. Jen se bojím, aby už nebylo pozdě a ty ses od něj citově neodpoutala. V tuto chvíli bych ho nechala, ať si dělá co chce (stejně tak udělá), nic s ním nerozebírala ani neřešila, jen nějaké podstatné věci ohledně chodu domácnosti, řekla mu, že ho máš ráda, ale že na něj věčně čekat nebudeš a soustředila se na sebe, snažila si dělat radost a třeba by i pomohlo, kdyby začal na něco trošku žárlit... Pokud bude chtít dělat zase nějaké společné věci, tak se tomu nebraň. Moc moc moc držím palečky, ať vše nakonec dopadne dobře a ty jsi zase šťastná, ať už s ním nebo bez něj!

mkaj
autor
6. zář 2015

@sisoidka Ano, přesně tak to zamýšlím udělat. Psycholog říká, že je to jeho problém a on si to musí v sobě vyřešit. Do té doby mám pracovat sama na sobě. Jinak to popisuješ přesně. Sex moc nebyl, on ani pořádně nechtěl a obdivovala jsem ho při dennodenních starostech málo. Poučila jsem se z chyb.

karinakarin26
6. zář 2015

@rybamrazena@ To se mi nelibi,on je otec rodiny. Pokud zacal tak,jak vetsinou chlapy zacinaj,jakoze manzelka mu nerozumi,ze jim to delsi dobu neklape a blablabla.Navic,on neodchazi kvuli dvacitce ale ze uz nema zenu svou rad.

mandala
6. zář 2015

@karinakarin26 No, mě kdyby balil ženatý otec od rodiny, tak si může říkat co chce a jak chce, ale pro mě je ženatý chlap - nebo lépe řečeno byl - zakázané ovoce. Ona v tom má taky velký podíl. A já jsem to teda pochopila obráceně, že ji nemá rád mu došlo, až když si nabrnknul tu dvacítku. 😒

karinakarin26
6. zář 2015

Pokud je ochotny,2 roky jeste zustat,tak bych ji z toho nejak zvlast neobvinovala. Proste za me,nemam to rada,do toho vztahu nikdo nevidi mezi pisatelkou a jejim muzem. Kdyby ke me ve dvaceti prisel chlap,my se seznamili a on by mi tvrdil ze je v rozvodovym rizeni,manzelku nemiluje. Mozna bych tomu sanci dala.

karinakarin26
6. zář 2015

Sama mam chlapa po rozvodu. A rozvracecka urcite nejsem.

mandala
6. zář 2015

@karinakarin26 Tak pokud jsi ho našla až po rozvodu, tak určitě ne. 😉

karinakarin26
6. zář 2015

Je to na dlouhe vypraveni 😉 Kazdopadne je to slozite. A prvne bych ji vyslechla nez odsoudila!

mkaj
autor
6. zář 2015

@karinakarin26 On taky může mít teď v hlavě zmatek a jen si myslet, že už mě nemiluje, protože aktuálně má city na jiné frontě. Do toho incidentu jsme měli pohodové manželství a přátelé nemohou uvěřit, že toto řešíme. A o slečně si nedělám valné iluze, je to přesně jak říká @mandala , jednou je ženatý a přes to vlak nejede. Je to o tom, jak to kdo má nastavené.

karinakarin26
6. zář 2015

A ty vis co ji o sobe a o vas povedel??

mkaj
autor
6. zář 2015

@karinakarin26 Ale prosím tě, mně už taky ženatí povídali.... Pokaždé jsem je poslala do háje a udělala bych to tak vždy. V tomhle o sobě nepochybuji.

elu
6. zář 2015

udělala si dobře, že nechceš hned pálit mosty, ono mate za sebou první rok s dítětem a to je nejkrizovější období pro všechny vztahy, bohužel ten tvuj v něm neobstál, nicméně jestli hned neodejde šance rozhodně je, myslím, že to přestane bavit i tu holku, jestli není uplně blbá, když studuje vš, tak si spočitá, že to není perspektivní partner, ženaty s dítětem a milion kilomentru daleko, najde si někoho tam na škole, ale chce to sílu, mě by to zabilo, kdyby mi to manžel řekl a moc bych trpěla a nevím jak v takovým stavu bych se snažila ho dostat zpátky...držím pěsti at na to sílu máš

pulecp
6. zář 2015

@mkaj Nečetl jsem všechny reakce, ale souhlasím, že ty dva roky (tedy pokud to zvládneš dobře) Ti dává velkou šanci změnit situaci. Mohu Tě pozvat do skupiny Emoční terapie, můžeš si na vlastních pocitech a trápeních zapracovat - všechno podstatné je (různě, mnohdy po troškách) v příspěvcích a diskuzích, v manuálku. Popřípadě si můžeš vyžádat konkrétní rady. Skupina je tu: https://www.modrykonik.cz/group/6695/

kessien
6. zář 2015

@mkaj@ trochu souhlasim s @karinakarin26@. Jí je 20 víš co, naivní holka, která nemá pojem co je to být ve vztahu s malým děckem k tomu. Okouzlil ji starší muž a ona v tu chvíli vidí jen sebe a jeho. Krom toho, myslíš že třeba ona to sním vidí na trvalejší vztah? nebo na občasnou výpomoc??? je jí 20, pamatuji si na sebe,žádný závazky, žádný stres.Mluvim z vlastní zkušenosti. Naštěstí, já brzy prozřela. Ale čo bolo to bolo 🙂
Myslim si, že se ubíráš dobrým směrem a snad Vám to klapne a pokud ne, nebudeš první ani poslední.

mkaj
autor
6. zář 2015

@kessien Já ji vůbec nepodceňuji, ale dle rad psychologa ji nemám omlouvat. Musím do ní zacílit svůj hněv, ne do sebe, ani do manžela, protože by to do budoucna, pokud bychom se k sobě vrátili se vším všudy, nebylo dobré.