Manžel - milovník HomeOffice - ponorka

9. bře 2023

Ahoj, chci zde zjistit, zda jsem nesnašenlivá a mám vyšinuté názory nebo jsem normální🙂
Radši to píšu anonymně...
Můj manžel má trochu specifickou práci. Ta specifičnost se projevuje jeho obrovskou pracovní svobodou. Občas má nějaké "závazky", že někde musí být ale poslední dobou je toho nějak pomálu a já nestačím regenerovat. Prostě je doma skoro pořád. Když už jde do práce tak tak 2x týdně a to ještě rozhodně tam není celý den ale hezky brzy odpoledne přispěchá zpět. Odchází taky pozdě. Mezitím si skočí třeba do fitka. Takže každé ráno PO- NE stejné.
Když je doma, nikde se na práci ani nezavře. Prostě ani málem nepoznám, že pracuje. Už jsem z toho unavená, celý Covid byl doma. A ted je doma taky pořád. Dřív aspoň jezdil na služebky ale teď už snad 5 mesíců nikde nebyl. Na pivo jde tak 1x za měsíc. Jinak nic.
Máme dvě děti, ty podle mě vůbec netuší jak to vypadá když někdo chodí do práce. Hrozně mi schází takový ten režim, týden/víkend. Takový ten řád. To že chlap přijde z práce a je unevaneý a já ho můžu politovat jak to měl těžké. To, že prostě vidím pracovitost. On mi furt říká, že je strašně produktivní a že ostatní u nich nejsou. A že do práce nepůjde, že ho tam všichni ruší. A doma ale má otevřené dveře, lítají tu děti a to mu nevadí. On je tak flexibilní, že si vše zařídí takže hlídání babičky potřebujem minimálně. Pro mě je to hrozný zabiják vztahu, pořád spolu, žádné novinky, prostě jak dva ocasi.
Já jsem zatím doma, hledám si práci. Končí mi mateřská. Ale prostě chci mít chvilku klid. Uplně se těším když nějak náhodou musí. tento týden např. jde do práce na 2 a půl dne a už mi hlásil, že příští týden bude mít volnější. Jakože tam půjde 1x asi. Řešili jsme to Xkrát už dřív, když byly děti ještě měnší, že prostě nechci strávit mateřskou s ním za zadkem. I jsme měli samozřejmě ponorku. Vše jakože chápe ale za pár dní to spadlo vždy do stejných kolejí a poslední měsíce mám pocit, že je doma pořád. Od Vánoc malé ostrůvky nepřítomnosti.
Když tady čtu jak vaši muži makají, vlastně závidím...
Jinak peníze vydělá manžel, o ty nejde.Ale peníze nejsou vše a prostě mi chybí taková ta partnerská sounáležitost a klid🙂

zelenaesmolda
9. bře 2023

Ja to chapu,asi by me to taky stvalo.Nemuzes se ty sebrat a jet s detma nekam na par dnu?

galatea_a
9. bře 2023

Chápu, že tě to štve a dusí. Má nějaký pokoj, kam by se mohl zavřít? Kdybyste se dohodli, že třeba určité hodiny bude zavřený on, pak zas ty, abys měla klid?

kitycat
9. bře 2023

Mam neco podobneho. Muz ma HO a jenom jeden den v tydnu musi do kancelare. Jeste pred covidem si u sportu zranil stehno, takze nechodil do prace vubec a byl jen HO co preslo plynule v karantenu az do ted. Mame 5m mimi, doma hodne pomaha, vari. To mne moc nejde... Ale vecer chodi na sport a to je ma chvile

Jo a kdyz ma teamove hovory, tak to slysim taky, on si sluchatka neda... Jeste si k tomu pusti serial

autor
9. bře 2023

@zelenaesmolda Ne, to nemůžu, on by si to rychle "zařídil" a jel taky. Jednou když jsem řekla, že kámošky jezdí s dětma tak mi udělal scénu, že to přece je sobecké takhle brát děti od táty. Je to složité celkově. Proto mi chybí ta svoboda. Kámošky jsou spolu do ZOO o víkendu. To bych mohla možná ale stálo by mě to dost sil a vysvětlování...

jaja01k
9. bře 2023

Já tě chápu. U manžela v práci za covidu povolili homeoffice, do té doby to u nich neexistovalo, a manželovi se to zalíbilo, takže i potom, když se mohl vrátit do kanceláře, zůstal doma. A mně to hrozně lezlo na nervy. Já mám zkrácený úvazek, chodím do práce jen tři dny v týdnu. A byla jsem zvyklá být ty dva dny dopoledne sama doma, v klidu si uklidit, navařit, co si budeme povídat, i odpočinout. Jenomže když je manžel pořád doma, tak to moc nejde. Navíc bydlíme v bytě, manžel pracuje v obýváku, který je spojený s kuchyní, takže to ani není tak, že by se někam zavřel do pokoje a já o něm nevěděla. Má pořád nějaké konference a porady po telefonu nebo přes počítač, takže musím dávat pozor, abych ho nerušila... Teď od ledna naštěstí dostal na starost zaškolování nových lidí, takže musel zase začít chodit do kanceláře, z toho jsem měla vážně radost 😀
Ale musím říct, že zase třeba velkou výhodou HO bylo, že když byly děti nemocné, tak jsem nemusela řešit ošetřovačku apod., prostě jsem je nechala doma manželovi. A taky v pracovních přestávkách dělal domácí práce 😀

zelenaesmolda
9. bře 2023

Sobecke brat deti od taty?Nemuzes s detma bez nej do zoo?No tvl.Vis jak mi to pripada?Ze vas chce mit proste pod kontrolou.Bacha na to,zacina to nenapadne a fackama protoze prijdes z nakupu o 5 minut pozdeji to konci...

prejeta_zaba
9. bře 2023

U nás taky tak. Díky bohu už má svou pracovnu, takže nehrozí že má call s vedením a do toho mu projdu kolem kamery v županu nebo proběhnou děti. 🙈Kamarádky mi závidí nekonečné hlídání...tak v reálu nehlídal děti ani minutu, nevodí do školky ani s námi nikam nechodí - protože přece pracuje. 😝 A pro mě to je tak trochu buzerace, taky bych si někdy pustila nějaký svůj pořad nebo šla s dětma jen tak ven, dali bychom si oběd někde po cestě, takhle jsem pořád v pozoru, manžel se asi tak co půl hodiny přijde ptát po jídle, běda, jak oběd není v poledne...No, radost. A nejvíc mě fascinuje, jak to je pořád svačinka, kávička, vtipné video, pokecat...ale jak po něm chci jakýkoliv úkon doma, kdepak, pracuje. 😝 Plánuji toho zneužít, až budu chodit do práce a děti budou nachlazené - tatínek na ně jistě jedním okem zvládne mrknout. 😁

merope
9. bře 2023

Tak u nás to skončilo tak, že má pronajatou jednu místnost v jiném bytě v domě - ale pak je to zase o tom, že tam visí (na počítači) skoro furt a doma skoro není. Jako ideál vidím se s ním nějak domluvit (pokud to je potřeba), že poznáš, kdy je v práci a kdy doma.

Končí ti mateřská, najdeš si práci a pak budeš zase jen a jen ráda, že děti prostě necháš nemocné doma, protože pokud mu teď v práci nevadí, tak zvládne i ty choroby dětí.

A sem-tam ho do toho ZOO vyšli s dětmi 🙂.

vikinkav
9. bře 2023

Jaky si to udelas takovy to mas, jak ho nechas at se k tobe chova, tak se pak chova… pokud to vadi doma, vezmi deti v tydnu ven, ke kamaradce, proc nejdete do zoo pres tyden a o vikendu neco podniknete jako rodina? Pokud rad hlida a je porad doma, tak jdi do prace ty ne? Jdi s detma na krouzky, vyraz sama do fitka. Nechapu, lidi jsou furt nespokojeni s ostatnima, a pritom jedine co musi udelat je zmenit sama sebe, kdyz (prekvapive) nezmenis manzela 😄

zlobr
9. bře 2023

Muj muz pracuje na plny HO 11 let. Poslednich 6 let jsem na materske nebo rodicaku se 2 syny. Takze jsme spolu doma FURT! Ale jsme tak zvykli, ponorka neni. Ale posledni dobou uz me nebavi furt tisit deti,kdyz chteji dovadet, ze nesmi,ze tatinek pracuje.Ale je pravda,ze kdyz uz nekam jde tak mam radost. A kdyz vezme obe deti s sebou...tak to je uplna parada😃 Ale me uz brzo konci rodicak, mladsi pujde taky do skolky,tak nam to skonci. Ale mozna budu taky delat na HO,mela jsem to tak posledni 2 roky pred materskou...preju pevne nervy, at to zvladnete!

20190418
9. bře 2023

Tak já mám podobný pracovní režim jako tvůj muž. Do kanclu max. 3x týdně a to je extrém. Hodně jsem si privykla práci na HO. Udělám toho dost a ještě v těch přirozených časech útlumu můžu něco podělat doma nebo si jít třeba zaběhat namísto toho, abych tlachala o ničem v kuchyňce. Nehledě na tu úsporu času týkající se dojíždění. Takže tvého chlapa úplně chápu.
Asi dokážu pochopit trochu i tebe, i když já byla s malým sama a od jeho roka chodila do práce, takže ty pocity ponorky mi jsou vzdálené.
Nehnala bych chlapa do kanclu, ale prostě nastavila pravidla, ať je alespoň 1-2dny v kanclu, doma ať se někam zavře. Ať tě přes den nechá s tvým programem apod.

prejeta_zaba
9. bře 2023

@vikinkav Já jsem z příspěvku pochopila, že ji manžel hlídá na každém kroku. I v týdnu jít na kroužek s kamarádkou nelze - manžel jde s nimi. To by mi taky vadilo. A když mu to řekne a on se akorát uráží, tak to je už trochu extrém chování. 🤷‍♀️

emillyhk
9. bře 2023

Rozumím ti. Muž byl kdysi rok v PN, sice měl vycházky, ale co si budem povídat, kdyby mu bylo tak, aby někde coural, chodil by do práce. Takže byl doma pořád. Tehdy jsme ještě byli bezdětní a já chodila do práce, takže teoreticky jsem si od něj odpočinula. Ale... Hodně se nám zúžila témata k hovoru. A já bývala zvyklá, že když mám odpolední, dopoledne si přispím nebo naopak přivstanu a v klidu uvařím, uklidím.
U vás mě zarazilo, že nemůžeš s dětmi nic podnikat bez něj, že má pocit, že bereš dětem tátu. To bych s ním určitě řešila, že tak to přeci není, že spolu opravdu všichni nemusíte být 24/7. Co bude dělat, až budou děti ve školce a ve škole?
Začala bych tím, že si najdeš práci. Díky jeho volné pracovní době nemusíš řešit, kdo odvede a vyzvedne děti ze školky, takže oproti většině žen máš obrovskou výhodu. Muž vás v pohodě uživí? Super, najdi si práci, která tě bude bavit a naplňovat, nemusíš se ohlížet na plat. A do té doby - chceš s dětmi někam vyrazit? Tak jdi. Chce jít tvůj muž s vámi? OK, jednou jděte spolu, příště sami. Jeho nezměníš, jsou lidi, kteří milují být stále obklopení rodinou. A potom jsou ti, co potřebují nějaký osobní prostor. Tak se ho neptej a zařiď se podle toho, je potřeba najít kompromis. No a kdyby se nedařilo, zkuste partnerskou poradnu, mohlo by vám to pomoct pochopit jeden druhého 🍀

irmamala
9. bře 2023

Úplně nechápu, proč s ním dřepíš doma a nevyrážíš s dětmi sama. Já jsem jsem v manželství jezdila i na dovolené s kamarádkami a dětmi. Pokud je to skutečně tak, že tě nechce samotnou pouštět, tak v tom případě máte mnohem větší problém, než home office.... Mít chlapa celý den doma bych nepřežila, na druhou stranu bych ale po něm nechtěla, aby vypadl z baráku, protože já chci být sama. Pokud on je takový závislák na dětech, tak bych mu je tam s klidným srdcem nechala, našla si práci a svoje vlastní koníčky.

zelenaesmolda
9. bře 2023

@prejeta_zaba
Je to forma psychickeho tyrani a domaciho nasili

autor
9. bře 2023

Jen abych upřesnila. Vězení nemám 🙂 ale přijde mi, že prostě nadmíru musím brát ohledy na jeho přítomnost doma a počítat pořád s tím, že on přece je flexibilní a může jít s náma... a ví vše co se šustne.Já mám ráda, když máme společné rodinné akce ale vím i jak je super být bez něj s dětma. Je to větší pohoda a svoboda. Ano a někdy má takové záchvaty typu, že když bych jela s kamarádkama tak bych odebrala děti tátovi...ale že bych nikam nesměla, to ne. Jen nějak prostě se v tom necítím dobře, těžko se to popisuje ale není to takové, joo, my jdeme s holkama do koutku zítra a pohoda.Prostě to trošku drhne. I jsem mu to řekla ale on tvrdí, že to špatně vnímám.

Taky si myslím, že je rozdíl když je na HO ženská. Ona prostě v tom mezičase udělá milion věcí.

daasqua
9. bře 2023

Manžel je skoro pořád doma na HO od covidu. Napřed pracoval v obýváku, teď v ložnici. Má to taky volnější. Já si to užívám, pohlida děti, ráno je případně i obstará (třeba dnes, jsem nachcipana a vstávala jsem v 10). Když chci ven jen s jedním dítětem, druhé pohlídá. Můžu si kdykoli něco sama vyřídit. Když je sníh (ten má rád), v obedove pauze s nimi vyběhne na sáňky. Akorát je nevýhoda vaření, že musím víc a "lepší", jinak bych se třeba odbyla a dětem udělala, co mají rádi oni, ale zas je to levnější než 200 v jídelně. Ponorku ani nemáme, jsem celkem nekonfliktní člověk 😀 Cítím se dost svobodné.

kozaci
9. bře 2023

Teeda, tak koukám, že nás je s manželem na HO víc...přesně, od korony může mít 100%homeoffice.
Já měla krizi cca před měsícem.
Až budete mít krizi, vzpomeňte si na nás- muž NEMÁ svůj pokojík, kam se může zavřít, pracuje ze světnice. Do práce jezdí cca 1x za měsíc někdy ani to ne...před měsícem jsem ho už nemohla ani vidět....pracuje vedle mě, spí vedle mě...nonstop na něj musím koukat.
Ale jak jsem psala, nějak se to teď zlepšilo.
Snažím se (a s teplejším počasím to půjde lépe) jezdit občas někam s dětmi do hernicky/výlet/i obyčejný nákup pomůže.

ai30
9. bře 2023

Jak jako spatne vnimas? Co to je za hovadinu? Tak mu rekni, ze deti tatovi neodebiras, ze to jenom spatne vnima a bez kam chces.

zelenaesmolda
9. bře 2023

Ne,ty to nevnimas spatne ale on se te v tehle domnence snazi utvrdit.Slyselas nekdy pojem gaslighting?

autor
9. bře 2023

@zelenaesmolda Dekuju, neslysela a ted jsem to omrkla narychlo...trochu strasidelné zjištění. Budu s touto teorií pracovat.

zelenaesmolda
9. bře 2023

Mozna jsem paranoidni protoze jsem si zivotem s narcisem prosla ale to,co tu pises na me pusobi desive.Vzit dite k babicce neni brani deti od taty a rozhodne neni v poradku,aby se nacpal na kazdou akci na kterou chces jit s kamaradkou a detma.

ilonne
9. bře 2023

Mě by to vyloženě vytáčelo.

ai30
9. bře 2023

Jako po prvnim precteni mi to prislo, ze tomoc hrotis, ale podle toho co dodavas, je tam spousta red flags.
Co se tyce tech vyletu, mela bych dve taktiky:
1) Naplanovat s kamaradkama, oznamit mnzelovi. Kdyz se vam tam bude chtit nacpat, rict mu uplne super, jestli si muze zaridit volno, tak az se vratite, muze zase deti nekam vzit na par dni on, ty alespon budes mit cas soustredit se na hledani prace a rad budes chvili sama.
2) Pokud zacne mlit o odebrani deti otci, otocit to do vtipu a blahosklone mu rict, at nehysterci, ze jedete do Trutnova, ne na Aljasku a za tak jak jsi mu ty deti odebrala, zase mu je rada vratis, haha.

ahyt
9. bře 2023

Tohle me desi😪😪,az manzel pujde do duchodu,cely zivot/ lekari/, jsme se temer nevideli,sluzby,kongresy atdat.O dcery jsme se skoro jen stridali.Nastesti se nam je podarilo myslim dobre vychovat,uz maji sve rodiny,my 4 vnoucata.Ja uz chodim do prace jen 1x tydne,manzel stale a i slouzi.Vubec,ale vuvec si nedovedu predstavit az budem oba 24 hod spolu.Asi se zabijem ac mame myslim jinak po 43 letech dobry manzelstvi,samozrejme relativne.Znam jen 1 kamarady s idealnim manzelstvim,jinak vsude neco je.Drzim palce,pisu jen mou zkusenost

ahyt
9. bře 2023

Jeste podotykam,ze se zname od 15 let,chodili jsme na gymplu do 1 tridy a spolu jsme zacali chodit po 1.roc.na medicine,tedy se zname celkem 53 let,z toho 48 let spolu.

zelenaesmolda
9. bře 2023

@ai30
diky,jsem rada,ze nejsem jedina ktera ty red flags vidi

darinka84
9. bře 2023

@zelenaesmolda mě to tedy taky přijde divné... mít blbý pocit a necítit se dobře když chci s děckama na výlet a on najednou má volno....?to mě smrdí a nechtěla bych takového chlapa a vztah...a mě to tedy jako vězení přijde

levandule_k
9. bře 2023

@zelenaesmolda
@darinka84
@ai30
Připojuji se, také mi přijde, že chce mít uživatelku pod extrémní kontrolou. Není normální, když chce žena na dámskou jízdu s dětmi, že se tam nasáčkuje a má u toho vydírací kecy, že bere děti od táty. Jako kdyby se manžel vrátil po půl roku z ciziny a ona jela na dámskou jízdu, tak bych to pochopila, že chce také, ale tady je s ní doma furt.

levandule_k
9. bře 2023

@ahyt Třeba to nebude tak hrozné, i když vy se v podstatě znáte a neznáte... Myslím, že se budete učit žít znovu spolu. Asi to bude chtít, abyste každý měli svůj prostor, nějaká aktivita, kam ten druhý s tebou nejde a odpočinete si od sebe.

V tomhle věku chodit na služby, klobouk dolů.