Manžel mi chce vzít děti

terezka_1
20. pro 2017

Dobrý den, s manzelem se chceme rozvést ale mame dvě deti. Ze začátku byl v pohodě, říkal ze se na vsem dohodneme hlavně na dětech ale ted dělá problémy. Me vyhodil z baráku s tim ze děti se mnou nepůjdou. Odešla jsem tedy ke svému otci protože byt mám az od ledna. Ted mi manžel vyhrožuje tím ze mi děti vezme. Pry trvalé bydliště neopustí jinak na mě zavolá policii. Pry si i zažádal o svěření do péče. Mám nového partnera ale bydli jinde a já k němu do jiného města nechci možná půjde on za mnou. Moje výplata pokryje hlavně nájem a na nic jiného nezbude takze to zkusím pres soc. Ale má otázka zní.. ma manžel nárok mi zakázat brát si děti? A jak velkou šanci má avy děti dostal on? Dekuji

vendelinka08
20. pro 2017

Nemám s tímto žádnou zkušenost, ale nárok na to rozhodně nemá, pokud nejste alkoholička atd.... Rozhodně se sebou nenechte mávat. Jste snad matka dětí!!!! Takže začněte něco dělat, informujte se na sociálce a popřípadě právníka....

uzivatelkapetra
20. pro 2017

Zajděte na OSPOD, tam poradí

kaja2016
20. pro 2017

Zajděte rychle na ospod. Chce to dělat kroky, jako dělá on a zjistit s tam take, co může a co nemůže. A kde chtějí být děti?
K tomu dneska soud také přihlíží, mi teda bylo na ospod řečeno. Řekla bych, že manzel je naštvaný, že máš nového partnera, tak se mstí. Nešlo by se s ním nějak dohodnout? Ideální by bylo poslat na soud dohodu o svěření děti i s dohodnutými alimenty. On to teď určitě staví tak, že jsi opustila společnou domácnost, děti tam nechala, to pro tebe není dobré. Jak to máte s vlastnictvím domu, může tě vůbec vyhodit? To si ověř a pokud tě neprávem nějak vyhodil, ty bys tam chtěla zůstat s dětmi, tak to res na policii, ať je o tom doklad. Taky může policie vykázat nakonec jeho. Jinak před ukončenim manželství musíte stejně mit dohodu o rozdělení majetku a dohodu o svěření děti do péče popř. alimentech. Pokud nemáš nárok na polovinu domu, nevim, kdy k němu příšel a jak a jestli třeba nemáte predmanzelskou smlouvu a chceš opustit společnou domácnost, tak bych si rychle zajistila bydlení a poslala také návrh o svěření do péče na soud. S tím bych zašla na up a požádala o příspěvek na bydlení ev.o hmotnou nouzi a uvidíš, jestli s tebou budou jednat. Jako mě na ospod řekli, že do příjmu se počítáji i alimenty a že v dnešní době při rozchodu často hrozí střídava péče. Tzn děti jsou jeden týden u tebe, jeden u manžela. Což je teda pro mámu hrozný a pro děti úplně nevhodný, ale dnešní soudy jsou tomu bohužel naklonění, i když probíhá nějaká diskuze že strany psychologů, že to děti poškozuje, takže se uvidí, jak to bude dál. Každopádně to je maximum, co by se měla stát, pokud si tedy zajistís bydlení a ty příspěvky a nemáš nějake vážně problémy, které by ti bránili se o děti starat, a to ti také na ospod řeknou. Hlavně jednej rychle at už máš nějaké doklady v ruce, že jsi aktivní a že jedna zodpovědně. Kdyztak napiš až, zkusím poradit.

petrasipkova1
20. pro 2017

Kolik let je dětem ? Takže jsi odešla a nechala je tam ??

andelka
20. pro 2017

Neměla ses nechat vyhodit. Jste manželé stále,oba máte právo na děti stejné. Kdokoliv opustí domácnost a děti, může se mu to vymstít. I když počítá s tím,že až se zařídí, vrátí se pro děti,zvlášť u matek je to citlivé a málokdo to pochopí. Zajdi na ospod co nejdřív,ať znají situaci a poradí.
Ale nedělej stejnou chybu jako otec,vnímej jeho práva a nesnaž se ho vyšachovat. Musíš ukázat že jsi rozumná a chceš se dohodnout.

andelka
20. pro 2017

@kaja2016 jen doplnění.. střídavá péče rozhodně neznamená týden a týden. Může být rozvržena jakkoliv,jde primárně o právní formu ( ferovejsi než výhradní).

ptacatko01
20. pro 2017

A ty jsi odesla a deti tam nechala? Tak to opravdu nechapu, ja bych sve deti nikdy takhle neopustila zvlast pokud se jedna o takovou tahanici. To se ti muze seredne vymstit. Styk ti zakazovat nemuze a ty je muzes od nej kdykoliv odvezt. Ale nechapu jak jsi je tam mohla nechat.

ivular
20. pro 2017

Pokud jsi odešla bez dětí, dala jsi manželovi triumfální eso do rukávu. Okamžitě kontaktuj OSPOD a pokud máš určité zázemí, popros soc. pracovnici, že si ty děti chceš vzít k sobě, jestli by tomu nebyla ochotná asistovat.
Co se soudů týká, pravděpodbnost svěření dětí do péče otce proti tvé vůli je naprosto minimální (pokud tedy máš pro ně určité zázemí) - snad jen to, že ses od nich odstěhovala, by mohlo být argumentem.
Aby byly děti svěřeny otci a Ty jsi neměla ani právo styku, tak to je vyloučené. A pokud by manžel o něco takového vůbec žádal soud, dost by si jej proti sobě popudil.
Hodně reálně ale hrozí střídavá péče, která funguje jen výjimečně - ve většině případů je to šílená zátěž pro děti, ale i pro rodiče, kteří jsou takto nuceni k intenzivní komunikaci, přestože jí nejsou schopni (a dopadá to opět na děti).
Majetkové a finanční poměry Tebe a manžela nejsou při svěřování dětí do péče relevantní (resp. relevantní jsou až při určování výše výživného).

shine2015
20. pro 2017

@ptacatko01 tak neznáme přesnou situaci - třeba ji vyhodil a zamknul, bydlení je jeho a nemusí tam mít ona trvaly pobyt atd
Ja bych ji tady teď nestresovala.... to poslední co potřebuje slyšet je, jak to mohla udělat a nechat tam deti....

ivular
20. pro 2017

@shine2015 V takovém případě volat policii, která kontaktuje "pohotovostní službu OSPOD" (neznám přesný název, ale je to non-stop služba pro děti v akutní krizi) a ta by se to manželovi snažila po dobrém vymluvit. Pokud by manžel děti ani v tomto případě nevydal, nehezky by si to u pozdějšího soudního řízení zavařil.

babanci
20. pro 2017

Myslím, že to, žes opustila společnou domácnost a děti tam nechala, ti nebude ku prospěchu. Tos asi neměla dělat. Nevím, jak jsou velké, jestli malé, tak to vůbec nechápu, jestli už velké, bude se přihlížet k tomu, co si ony přejí. Každopádně začni rychle jednat, zajdi na úřad, na OSPOD, bojuj. Jsi máma a pokud nemáš nějaké zničující závislosti, tak Ti je přeci nemůže nikdo brát. Oni jejich otec. Pravděpodobně Ti soud určí střídavou péči, to teď kolem sebe vidím prakticky stále.

terezka_1
autor
20. pro 2017

Tak holky, děti jsem si samozřejmě vzít chtěla ale řekl at táhnu ale děti tam zůstanou. Trvalé bydliště tam mame oba ale bydlíme v baráku s jeho rodiči. Manžel ted bude dělat jen naschvály a ja uz jsem úplně v koncích. Zítra jedu na odpod a uvidím co mi tam řeknou. O děti přijít nechci jsem normální máma která svoje děti miluje nadevse.

marketa11112
20. pro 2017

Byt tebou, jdu zpet k detem, proste do domu. ..a to hned...bude te chtit vyhodit? Zavolej policii..

bayt
20. pro 2017

@marketa11112 Ale pokud jí to nepatří, tak co zmůže policie? Leda OSPOD kvůli styku s dětma...

bamak
20. pro 2017

@terezka_1 mas tam trvale bydliste a deti. Jdi tam a pokud te nepusti tak volej policii.

saoirse
20. pro 2017

Souhlasím s @marketa11112 , on ti právě teď upírá právo být v kontaktu se svými dětmi, to přece nesmí!! A pouští hrůzu, navic teď jsi v nevýhodě tím, že ses podvolila.... Vrátila bych se k dětem a kdyby nesouhlasil, zkontaktovala bych úřady, popř. policii. Z vnějšího pohledu (úřadů) bys tím situaci obrátila ve svůj prospěch, on by si to, v případě, že by dělal problémy, pěkně polepil...

bayt
20. pro 2017

@bamak trvalé bydliště nezakládá právo na bydlení, někdo ho má třeba i na městském úřadu...já bych PČR nevolala, spíš to vyzní dost špatně vůči zakladatelce

janiczka_plzen
20. pro 2017

Holky, a jak by to bylo kdyby rodiče dětí nebyli oficiálně sezdaní? Kdo by měl na co nárok kolem dětí? děkuju!

misa357
20. pro 2017

@bayt To je ale blbost!

janiczka_plzen
20. pro 2017

@misa357 Proč? když mám někde trvalé bydliště tak to neznamená, že z té nemovitosti něco vlastním. Mám trvalé bydliště u tchýně a nepatří mi tam ani hřebík a právo tam na nic nemám...

martinasip
20. pro 2017

@terezka_1 a co je jeho rodice jako? to im dojde normalni? vrat se tam a kdyz bude problem volej policii. A nejradsi bych tam dojela s nejakym svedkem, ktery ti dosvedci jak sem chova.

ilonne
20. pro 2017

@martinasip Policie ji odkaze na OSPOD, nema v ruce zadne soudni rozhodnuti, ze deti ma sverene do pece.

martinasip
20. pro 2017

@ilonne ale to nema ani on.

bamak
20. pro 2017

@bayt co vyzni spatne? Ze ji manzel vykopnul z domu a nedovoli ji vidat deti. Kdyz nic jineho, bude mit papir, ze za detmi chtela.

bayt
20. pro 2017

@bamak to by měla, pokud neprodleně kontaktuje OSPOD

petrasipkova1
20. pro 2017

@terezka_1 " manžel řekl ať táhnu " Jako takhle, mohl by mi kdokoliv říkat a dělat cokoliv, ale bez dětí neodejdu ! Nechceš mě tady ale nechceš mě pustit s mýma dětma, který jsem si porodila, ok, vyhod mě třeba z okna, ale hned volám na policii pro domácí násilí. Ne 2 dny před Vánocema, ne od malých (potřebují maminku, nechápou kde maminka je), ne od velkých ( kteří to jen tak neodpustí, že si maminka odtáhla kvůli jinýmu). A je mi úplně jedno co v této situaci potřebuješ slyšet, protože jak jde o děti co doplácí na debiloviny rodičů neznám bratra. Jsem zvědavá co ti řeknou na OSPOD, pokud už je nekontaktoval manžel s tím, že jsi opustila děti ....

verusky
20. pro 2017

@terezka_1 jak jsou deti stare?? paneboze, Ty jsi odesla bez nich, to neni zrovna dobre... take bych se IHNED domahala vratit se domu k detem... ja jsem tahla jedine s detma, ale mela jsem je male... a pak soudy, chtel je do vylucne pece, pak do stridave... popremyslej, jestli je Ti cennejsi novy chlap nebo deti... a pak jednej... o ty deti taky muzes prijit a vidat je jen obvikend. to bys snad nechtela....

marketa11112
20. pro 2017

Na deti maji stejny narok..a pokud tam ma trvale byDliste, nikdo ji nemuze vYHodit. Navic v teto chvili ji vlastne vyhodil a vyHrozoval..takze za me pilicie, zazadat o svereni deti, pripadne predbezne opatreni, resit pres ospod....vyhodit ji nemuze .....
Zaridit co nejrychleji bydleni....ikdyby z nabytku z bazaru...

verusky
20. pro 2017

take souhlasim s policii, kdyby ji nechtel pustit 🙂

mimiveru
20. pro 2017

@terezka_1 Upřímně se mu nedivím, máme takový případ u známých... ona si našla milence a na 2 dny odešla, poté to řešila přes policii, ze ji nechce pustit k dětem zpet. Soud během chvilky určil stridavou péči a mají ji doteď, teď už natvrdo, po týdnu. Ty si myslis, ze se manžel jen tak deti vzdá? Proč by to dělal?