Manžel chce rozvod

bohunka87
11. dub 2017

Holky musím se vám vypovídat a budu ráda jak mi napíšete vás názor. S manželem jsme spolu 11 let z toho teď 18.4.to bude osm let co jsme manželé. 1.4.prisel z práce a oznámil mi že chce rozvod. Že mě má rád ale že není zamilovaný. V našem vztahu sme se nehadali měl vše co chtěl a to prý byl problém. Že jsem moc hodná. Byla to pro mě rána kterou sem nečekala. Nepoznala sem na něm nic choval se ke mě pořád stejně. Děti spolu nemáme. Prostě chce být momentálně sám. Já ho pořád miluji a nevím co si mám sama se sebou počít. Zkoncila sem na antidepresivech,proste sem úplně na dně. Druhou šanci odmítá. Prostě je to palicak. Co by jste dělali na mém místě?

ldiesel
11. dub 2017

1.4. bych to napřed brala asi jako apríl, zvlášť, když říkáte, že jste nic nepostřehla. Je divné, že to chce hned všechno zahodit a nezkusit něco změnit,zvlášť pokud mu vadí jen to, že má vše co chce což jde lehce změnit, že 😀.. To je divný.

f.nina
11. dub 2017

Tak to je mi moc líto ☹ Je to fakt strašná situace ☹ Vůbec nevím co bych Ti poradila. .. Možná jen zkusit dát muži pocit volnosti a buď si uvědomí, že chce být s tebou a nebo to je stráta času i pro tebe ☹

fandysek_1
11. dub 2017

@bohunka87 to jsem také jednou od svého partnera slyšela. Po 8 letech jednoho dne přišel a řekl, že odchází. Přesně kecy o tom, že není zamilovaný a bla bla. Byla v tom jiná ženská. Muži nechtějí hodné ženy, ale potvory. Začni se seberealizovat a věřím, že potkáš lepšího muže, který si tě zaslouží. Vím, že je to teď hodně bolavé a chvilku bude trvat než se s tím popereš, ale sama uvidíš, že život jde dál i bez něj. Je tu také možná varianta, že se vzpamatuje a za pár měsíců přijde s prosíkem. Drž se a věř, že bude lépe 🙂

steffi23
11. dub 2017

Neumim si predstavit, ze je to jen tak. Chlapi zpravidla nic neresi, pokud v tom neni milenka a ta prip.tlaci na pilu...chlap chce mit klid a pohodu 🙂 je mi lito, ze to musim napsat, ale hledej v tom nekoho tretiho.

japona
11. dub 2017

@bohunka87 Vsadím se, že se zakoukal někde jinde. Nic mu nechybělo, byla jste stále dostupná a čitelná, tak se začal nudit.. no a pravděpodobně našel váš opak - někoho, o koho musí "bojovat" a kdo bude tak trochu mrcha..

japona
11. dub 2017

@bohunka87 A co dál? Urcite se nevnucovat, nedoprosovat se, nemluvit o další šanci. Těžko s vámi bude z lítosti, když má někde někoho jiného. Jedine pocit ohrožení, že by vás mohl ztratit nadobro (a získat někdo jiny!), by ho mohl probrat. Takže říct něco ve smyslu, že je škoda, že odchází, ale ze život jde dál.. a vyrazit se bavit s kamarády..

bohunka87
autor
11. dub 2017

Děkuji za vaše reakce. Včera mi řekl že mě bere momentálně jako nejlepší kamarádku. To mě tak ranilo, že se má dneska za mnou stavit a probrat co a jak dál. Miluji ho ale už sem se ponizila a bojovala ale s ním to ani nehlo. Takže sem se rozhodla že mu řeknu ať o ten rozvod zazada. Bude mi letos 30 tak snad se dám brzy do pořádku a začnu nový život. Ale rána to je velká a bojím se že se budu strašně dlouho trápit.

bohunka87
autor
11. dub 2017

Říkal že v tom zatím nikdo není ale že se může stát třeba za měsíc, rok ze se zamiluje. Také slova od muže se kterým sem byla šťastná, plánovali sme věci do budoucna fakt bolí. Strašně moc 😢

mku
11. dub 2017

@bohunka87 je to rana, to je jasny... ale mas cas zacit novy zivot ;) ja toho nejuzasnejsiho chlap potkala az skoro v 35, po 11ti letem vztahu/manzelstvi a dneska uz jsme manzele a cekame miminko... je to hrozne, ale rikej si, ze za to nestoji a nekde ceka nekdo, kdo te bude milovat ;)

fandysek_1
11. dub 2017

@bohunka87 máš ještě čas najít svojí životní lásku, já jí potkala ve 29, takže žádný strach život nekončí. 🙂 Také jsem se ponižovala a snažila se vynucovat svojí lásku, ale nic z toho. Takže jsem se na to vykašlala a začala žít svůj život. No a teď jsem šťastná a mám mnohem lepšího chlapa 🙂. Trápit se nemá smysl, ale každý si to musí odžít. Přečetla jsem si i docela dobrou knížku: Marz a Venuše začínají znovu. Je tam popis etap vyrovnávání se s rozchody a rozvody.

anelamates
11. dub 2017

Tak pokud to nebyl úplně, ale úlně blbý apríl, tak je v tom ženskám na to dám krk. Protože jinak by nic takového neudělal, chlapi se nerozcházejí proto, že nejsou zamilovaní. Blbost. Našel novou, která je prostě neokoukaná, žere mu všechno i s nnavijákem.
Ovšem co poradit, to nevím. Na tvém místě bych se klidně obrátila na odbornou pomoc, tedy kamkoliv za psychologem, nejrychleji berou možná v poradnách pro vztahy a manželství. Tam se s klidem zhroutit, vyplakat, všechno ze sebe vypustit, vymluvit se a počkat, co ti poradí. A pokud by to nestačilo, tak si zajít pro něco na uklidnění. Jinak netuším. Ale asi bych se snažila nepálit zhned mosty. Vážně nevím, a pokud to nebyl apríl, tak je mi to velmi líto. ý

bohunka87
autor
11. dub 2017

Tabletky už beru. Mám dvoje antidepresiva. Sesypala sem se v práci a odtamtud sem šla rovnou k doktorce. Musím pracovat a fungovat. Nevím co bude další měsíc... Nejhorší je ta samota. To ticho doma. Ale na to si časem zvyknu. Snad 😊

onelove
11. dub 2017

Pokud v tom neni jina baba, tak je to pekne naivni chlap... to si jako mysli, ze ta zamilovanost vydrzi do smrti nebo co? Pry moc hodna...jezis...uplne me toto rozcililo 😈 pockej....jednou bude jeste litovat 😉

bohunka87
autor
11. dub 2017

@anelamates já sem si taky myslela že je to apríl. Ale není to tak. Já si taky myslím že prostě buď v tom někdo je a nebo má v plánu si užívat. Ale nepoznala sem vůbec nic. Že by o sebe víc pečoval prostě vůbec nic. Doma sme fungovali normálně i sex byl. Prostě vše

terezasabackova
11. dub 2017

Zkuste si sednout a mluvit spolu o problémech. Možná bych se obrátila na na psychologa a řešila problémy tam případně manželská poradna. Třeba to s ním pohne nebo si to rozmyslí

bohunka87
autor
11. dub 2017

@onelove každý mu říká ať se vzpamatuje a vratise s kytici a prosím, ale prostě si pořád mluví svoje. Že druhou rukou nenajde Já sem mu říkala že taky nejsem zamilovaná ale že ho miluji prostě jinak.

bohunka87
autor
11. dub 2017

@terezasabackova o pořádně ani psychologovi nechce ani slyšet. Ani kdyby ho tam poslal soudce od rozvodu tak tam prý nepůjde.

yerry
11. dub 2017

@bohunka87 je v tom někdo jiný. ... Už jen to že ti řekl že teď v tom nikdo není ale za měsíc už být může
... Podle mne už někoho má a jen si dlaždi cestu... Jsi mladá za chvíli se najde někdo kdo tě bude opravdu milovat ....

fallingstars
11. dub 2017

@bohunka87 Takhle, nedivila bych se, kdyby v tom byl někdo třetí, ale že by bylo zase až tak nepochopitelné, co uvedl za důvod...to taky není. Mě tedy taky nebavily vztahy, kde mi šel ten druhý na ruku, měl mě prostě natolik rád, že by se rozkrájel a hlavně upozadil, abych já byla spokojená. A já si toho byla moc dobře vědoma a byla to nuda. Teď mám čas od času solidní "italskou domácnost" a to je teprv vončo 😉 I v tom, že v něm vnímam rovnocennýho partnera, který taky zohledňuje sám sebe. Samozřejmě v ramci kompromisů, ale prostě nejsem středobodem vesmíru. Blbý, ale je to tak...příliš všeho škodí, i péče. Nevím, jak to bylo u vás, ale jestli se v tom trochu najdeš, tak tenhle vztah vezmi jako ponaučení. A hlavně se ho o nic nepros, to je k ničemu. Nechce, ať nechá být. Zařiď si svůj život, já byla kolem třicítky single a bylo to jedno asi nejlepší období v životě 😉

bohunka87
autor
11. dub 2017

@fallingstars více méně sem se v tvojim komentáři našla. Takže do dalšího vztahu vím že už nebudu taká jak sem.

missa111
11. dub 2017

@bohunka87
Moc mi to mrzí.
Stalo se mojí nejlepší přítelkyni. Takže ač jsem nezažila na vlastní kůži, vím co to s člověkem udělá. Taky po 8 letech, už to není ono, jsi pro mne moc hodná, má nejlepší kamarádka, nikdo v tom není... Za 3 týdnu bydlel u toho nikoho. Kamarádku to strašně vzalo, vůbec to nečekala, milovala ho, doprošovala se, vyhledávala ho, strašně zhubla. Půl roku byla byla úplně KO. Pak se vschopila, našla si pár kamarádů s výhodami. A on se pak ozval a chtěl se vracet ( s tamtou to nevyšlo). Díky bohu ho poslala někam. Po pár letech potkala kluka, vzali se a mají 2 dětičky. Je moc šťastná a já taky za ní. A tam ten " blbec", když se připije, tak jí píše jaký byl vůl. Je to už 7 let🙂 A já mu to přeju, za to co jí udělal. Je to báječná holka. Kdyby jí aspoň nelhal.

ivanicn
11. dub 2017

@bohunka87 Taky přispěju svou zkušenosti, přítel mi po 10 letech oznámil, že už mě nemiluje a nechce se mnou být, prý v tom nikdo další není🙂...neříkám, že bychom měli ukázkový vztah, ale moc jsem ho milovala. Navíc spolu máme skoro dvouletou holčičku. Dva měsíce po tom, co mi to oznámil, jsem se sebrala a odstěhovala jsem se i s malou a musím říct, že postupem času, to vnímám jako dobré rozhodnutí, že spolu nejsme. Hlavně nežadonit a nepřemlouvat a možná ještě bude litovat, ale to už Vy budete třeba úplně někde jinde. Přeju hodně sil.

mrs_cuddy
11. dub 2017

@bohunka87
Tak tak. Život jde dál. Sice to bude těžké ale je to nový začátek. Byť by se třeba vrátil tak já bych byla hodně ostražitá ( mluvím za sebe), čekala bych kdy to může přijít znova... vím, že se to ,,kecá" ale zkus komunikovat s mužem tak že jsi v pohodě (relativně) aby neviděl jak se trápíš. Možná, že i Tobě to může pomoci 🙂 každopádně přeji hodně sil 🙂

dc2015
11. dub 2017

Asi to teď nechcete slyšet, ale buďte ráda, že s ním nemáte děti. A jednou si budete říkat: "Ještě že to s tamtím nevyšlo." Přeji moc a moc štěstí. A mimochodem... nastal čas si užívat .-)

linee
11. dub 2017

@bohunka87 musí to strasne bolet,hlavne je to urcite hrozne,navic,kdyz to prislo zcista jasna a necekalas to. Mne kamarad vzdy rika,ze chlapy nemaji rad,kdyz maji u zeny vse jiste.Mozna prave proto,ze mel u tebe uplne vsechno,tak ho to nejak prestalo "bavit".Ale z tech reakci,co popisujes se priklanim k tomu,ze ty duvody nejsou tak prozaicke,jak popisuje a malinko ma v tom prsty nekdo treti.Navic,kdyz te "upozornuje",ze se muze za mesic zamilovat.
Musis se hodne trapit,ale vis co? I kdyz to boli,na vztah je potreba dva.Ty roky manzelstvi nezahodis a o to je to vic od nej sproste,ze te postavil pred hotovou vec,ale jak pise dc-je cas si uzivat.I kdyz nemas uplne chut,neutrapuj se leky a smutkem doma.Zacni se fintit, vyraz do spolecnosti,mezi pratele,s kamaradkami,na dizu,nezustavej ubrecena a sama. Uzivej zivota,uzivej si veci,ktere si posouvala,protoze jsi uklizela doma,varila a starala se o nej.Navic,delej to se spolecnymi prateli. Nebudes sama,prijdes na jine myslenky a navic!,prekvapis i jeho,protoze tohle od tebe urcite neceka. Vzpomen si na "watie Katie";)) a pokud ani to nezabere,tak zabere a ukaze cas. Pevne verim,ze spravedlivost existuje a za par let budes mit vedle sebe uzasneho chlapa a jeste uzasnejsi deticky.Ted ti to prijde jako neuveritelne, ale uvidis,ze to tak bude;))

bunny123
11. dub 2017

Styl jakým to udělal napovídá, že má momentálně city jinde. Samozřejmě ti to natvrdo neřekne, ale vsadila bych své poslední boty, že to tak je. Navrhni mu odluku, min 3 měsíce. Odstěhuj se, nebuďte v kontaktu. To že nemáte děti celou situaci ulehčuje. Za 3 měsíce se nejenom on může vzpamatovat (což se většinou děje, 3 měsíce je hranice, kdy city k milenkám zvolna opadávají), ale hlavně ty se za 3 měsíce posuneš ohromně dál. Vyzkoušíš si, že to jde i bez něj v pohodě. Bude to pro tebe velmi přínosné. A kdybyste se poté už k sobě nevrátili, zvládneš to líp než žít spolu x měsíců v nejistotě nebo hned řešit dramaticky rozvod.

msimankova
11. dub 2017

@bohunka87 ani do nového vztahu nemůžeš jít stejná, to je bohužel sběr životních zkušeností, které nás formují. Ale zas s mírou, ať si chybu minulého partnera neodskáče ten další... Osobně si taky myslím, že je v tom někdo třetí, každopádně si tě tenhle nezaslouží a je fajn že jde, dokud jsi mladá a bezdětná, začneš znova a bude to fajn! Držím ti palce, s antidepresivy to nepřeháněj a zkus terapii sama, bez partnera, nějaké sebepoznání atd...

kacasa
11. dub 2017

Je v tom jina zena... rozhodne.. jen chlapi neumi byt uprimni. Me takhle opustil ze dne na den i se dvema detmi. 5 let a 15 mesicu. Do te doby zadne hadky... netusila jsem nic. Bud rada, ze nemate deti a muzes jit dal... bolest jednoho dne prejde a budes znovu stastna.

kukukacka
11. dub 2017

@bohunka87 Reknu ti svuj pribeh. Zila jsem s pritelem 10 let. Laska jak tram. Pro vsechny prikladem. Pak se na me vykaslal. Byla jsem vyrizena. Skoncila jsem v lecebne s tezkymi depresemi a dva roky brala antidepresiva. Totalni kolaps. Chtela jsem s nim dite. On nechtel. Pak prisel ze ceka dite s moji nej kamaradkou :( cca mesic a pul po nasem rozchodu. Myslela jsem ze je to muj konec. Mela jsem skoro 29 let. Lekarka me doslova nutila chodit na rande a nebat se chlapu. Znova jim uverit ze ne vsichni jsou takovi. Zacala jsem hodne cvicit, starat se o sebe, delala jsem vse co jsem mela rada. Cca po pul roce jsem poznala sveho soucasneho muze se kterym uz tahneme na 11 rok. Neverila jsem tenkrat ze jeste budu milovat a budu stastna. A kecy typu "chce to cas" jsem nenavidela. Ale je to pravda. Mame spolu 9letou dcerku a ted cekame druhou holcicku. Cekali jsme na ni 4 roky. Zivot je plny prekvapeni. I nemilych. Ale predevsim nam dava mnoho novych zkusenosti a MOZNOSTI. Jak rika jedno prislovi:"zavrou-li se jedny dvere, oteviraji se dalsi. Jenze my bohuzel tak dlouho koukame na ty zavrene, ze si tech dalsich ani nevsimneme." A muj ex? Prosel uz nekolika vztahy a nic moc. Stastny neni a depresema ted trpi on. Takze hlavu vzhuru. Priprav se na smutne obdobi ktere jednou skonci. Hlavne se neponizuj a zustan sama sebou ;) Hodne stesti!!!

monaluza
11. dub 2017

@bohunka87 Rozbila bych mu cumak, aby aspon prestal tvrdit, ze jsem moc hodna... Pardon, neni to k tematu, ale musela jsem si ulevit...