Manžel a drogy. Co teď?

24. srp 2022

Tak jo, píšu z mobilu a dost často mi tu spousta nastavení blbne, ale doufám, že teď to blbnout nebude a příspěvek bude anonymní 🙈. Takhle hodně se mi s kůží na trh nechce.
K věci. Před časem jsem manželovi přišla na tvrdé drogy. Byla to v podstatě blba náhoda, kterou stačilo dopatrat. Tehdy se kamarádka zmínila, ze u nich manžel byl za jejím přítelem a mě řekl něco jiného. Což mi přišlo divne. Proč by mi lhal a tak jsem začala hledat. Našla jsem, ze si ten den kdy u nich byl vybral 10 000 což mi na party přišlo jako velký luxus. Když byl v práci v zahraničí dopatrala jsem jeho konverzaci s kamarádem kde psal, ze má něco schovaneho a ať to od nás radši odveze až k nám přijede na návštěvu se svoji přítelkyni. Manžel byl tehdy v zahraničí dlouho a asi ho přepadl strach, ze drogy doma najdu, proto chtěl aby je typek odvezl. Šla jsem se tedy podívat a skutečně na tom místě byly. Byly to asi 4 balíčky koksu. Tehdy jsem byla cerstve po porodu a s nim jsem to chtěla ukončit. On sliboval, brecel, prosil apod. Přestal….zřejmě ale jen na čas.
Vše se urovnalo. Kontakty omezil a začal se starat. Bral si “jen” na akcích kde se pilo. Tedy predtim než jsem na to přišla. Pak nebral nic, alespoň nějakou dobu určitě ne.
Teď mi ale kdosi řekl, ze bere (příležitostně) dal. Co teď? Důkaz žádný nemám. Po minule akci si bude dávat pozor. Kdybych tehdy nenašla tu konverzaci tak na to nikdy nepřijdu. Je to tak malý balíček bez zápachu, ze se to nedá reálně najít. Konverzaci už si taky hlídá. Tehdy byl na FB přihlášený na PC na stalo. Takže on byl v zahraničí a já jsem si jeho konverzace v klidu četla. Na PC už samozřejmě přihlášený není a do mobilu se mu nedostanu. Situace je na hovno, protože jsem tehotna. Máme tedy děti, dům, hypotéku apod. Proste vše jako běžná česká rodina. Teď ale už roky na žádné akce nechodime. Máme rodinu a žádné party už se nekonají. Překvapuje mě tedy, ze má potřebu to brát. Predtim si dal když se pilo. Dobre tak tím podpořil nějak svůj stav. Je to na hovno a nechápu to, ale ještě jako dejme tomu, ale teď??? Má doma malé děti a těhotnou ženu. Nikam chlastat nechodí. Na jakoukoli akci jedeme téměř vždy spolu a já řídím.
Bohužel jsem si všimla, ze už chvilku s nim není něco v poradku. Netrvá to zase tak dlouho, ale je podrážděný. Nejdřív jsem tl svadela na to, ze má nervy z dalšího dítěte. Ze na něm visí zodpovědnost zabezpečit nás.
On je ale protivny skoro pořad. Na mě i na děti. Ještě jsem měla trosku strach jestli někoho nemá a není v nervu z toho, ale přišlo mi to divne. Desi mě, ze pokud si je schopny dat jen tak i bez alkoholu tak ke to zlé. Kdo si jen tak slehne?? 😳 bohužel mi přijde, ze jeho nálady se už moc nemění a protivny a podrážděný je skoro pořad. Poslední tak 3 týdny jsme pořad v sobě. Nerozumím mu. Nebyl takovy. Teď odsekava. Jak ho dítě hned neposlechne je na ni protivny a v mých očích až zlý. Jak není po jeho hned je vztekly 🤷‍♀️ Nebo tak něco. Neumím to ani popsat. Co teď? Jsem na RD a za par tydnu jdu na MD. O všem ví jen moje Mamka a on vlastně. Mamka navrhuje promluvit si s jeho mamkou. Tehdy jsme mu dali nůž na krk, ze nic nerekneme, ale musí přestat. Nemám teď žádný důkaz. Jen ze mi o tom někdo řekl a ze vidím, ze se mění. Tehdy jsem si chvilku na to našla milence. Nebo spis někdo kdo mi z toho pomáhal se dostat mi pomohl víc než by asi manžel chtěl 😁. No zamilovala jsem se a vůbec mi to nevadí. Moc mi to tehdy pomohlo samozřejmě do doby než jsem se přiznala a dohodli jsme se s manželem, ze to dáme do kupy….všechno.
Po dlouhé a trnite cestě jsme vztah urovnali a teď to zjistím zase? Chtěli jsme rekonstruovat dům, čekáme další dítě….nějaké rady co s tím?
Mám přístup na jeho úcty, ale zpětné už asi nebudu schopna dohledat kdy za co kdo z nás utratil peníze. Navíc už si asi nevybere 10000 naráz. Bude ve všem opatrnější.
Já od nej nechci pryč. Je to fajn chlap….teda normalne. Teď zrovna moc ne se svyma naladama. Nechci ale aby tomu byly vystavovane děti a ani teď já. Já chci v klidu porodit a zase musím řešit takové sracky. Vím, ze když nebude chtít sám tak se toho nezbaví. Strýc jel taky v drogách. Přišel ale o děti i ženu a chtěl se zabit než šel do léčebny…sám z vlastní vůle.
Takhle daleko to přeci snad zajít nemusí. Jednou už manžel o rodinu malem přišel a teď to děla zase. Proč? Mimochodem nemám s dětmi samozřejmě kam jít.
Nechci ru číst rady jako “jdi od nej pryč”, vykopni ho apod.
Rada bych strizlive řešení. Verim, ze to můžeme ustát jen ještě nevím jak.

klokanka31
24. srp 2022

A nemá absťák, že z toho by byl podrážděný? Měla bys to řešit tvrdě, drogy nejsou žádná sranda, a ať chceš nebo ne, bude to mít vliv jak na manžela, tak i na tebe a děti, na jejich budoucnost. A může vás dostat do pořádných sraček.

zmrzlinka
24. srp 2022

Pravděpodobně je protivnej protože má absťák a nebo se neděje zadlužil.Dej mu nůž na krk a ať vyklopí pravdu.Muže se jít léčit.Dluhy se dají splatit....
Ale Tebe obdivuju.... lže Ti ,bere drogy,je zlý na děti a Ty chceš zachraňovat vztah ....já bych ho nakopala do zadku ....ale to slyšet nechtěla.

autor
24. srp 2022

@klokanka31 to je samozřejmě možné. Já jsem drogy nikdy nebrala. Nevím jak mu je a nevím ani jak často si muže vzít. Nevím ani kde by si to mohl schovat. Snažím se myslet jako on, ale nejsem detektiv. Když se ho zeptám bude zapirat 🤷‍♀️🤨. Pochybuju, ze se přizná, že si zase vezme. Asi jednou za čas, ale podle jeho stavů mi přijde, že to zase tak jednou za čas není.

autor
24. srp 2022

@zmrzlinka musel by si založit účet jinde. Na nej by musel nějak posílat peníze ze svého účtu na který já vidím. Mám jeho karty a nakupuji z nich + mám jeho banku v mobilu. Vidím jaká mu přišla výplata a kam jdou jaké trvale příkazy apod. V práci by mu neposílali část peněz na jiný účet, abych ja náhodou nezjistila, ze má peníze ještě jinde. Vše co si vydělá ja vidím. Na dluhy bych to tedy neviděla. Ano lze mi a sere mě jak je teď protivny, ale vím, ze takový “on” není. Jsme spolu mnoho let a lecos jsme překonali. Máme krasne zdravé děti a nechci rozbit rodinu. Chci aby se probral…jen nevím jak. Bohužel nějaké dělání “bububu” vím, že nezabere 😒🤨. Nemám ale teď šanci reálně od nej odejít. Mám před porodem a dvě děti k tomu. Musela bych zkusit vyhodit jeho. Já nevím co dělat. Třeba tohle už vztah neustojí. Fakt nevím 🤷‍♀️.

levandule_k
24. srp 2022

Já bych spíš než ze samotného kokainu měla strach z čistoty té drogy. Sehnat kvalitní a čistý kokain je náročné, protože je to často něčím zmixované, člověk neví s čím. Nicméně nepopírám závažnost braní kokainu. Co se o tom bavit otevřeně, ptát se, co mu chybí, proč se potřebuje stimulovat, co mu to dává...

gracinka7
24. srp 2022

Jestli nechceš rady jdi od něj pryč, tak si dál žij s feťákem.
Osobně bych s někým takovým žít nemohla. Ani kdyby jen hulil, natož cokoli tvrdšího. Jednou drogy, navždy drogy. Akorát tě s sebou stáhne do sraček.

katule1990
24. srp 2022

Zrovna kokain je dost draha droga, pokud by ji uzival nejak pravidelne, tak bys to podle me musela na uctu nejak videt, kdyz tam mas takto pristup 🤔. Na zaklade ceho si ten nekdo mysli, ze zase bere? Tohle je hrozna situace, kor kdyz jsi takto pred porodem, mrzi me to a chapu, ze nechces rodinu rozbit, ale pokud bere tvrdy drogy a odrazi se to na jeho psychice a chovani k tobe a detem, pak je to fakt problem. Asi bych zkusila jeste nejak zjistit, jestli je to pravda, ze se k tomu vratil, a pak mu rekla, ze bud se bude oficialne lecit a delat uplne vse proto, aby se to uz skutecne nikdy neopakovalo, nebo nemuzete dal pokracovat. Mozna bych se i informovala u nejakeho spolku/sdruzeni, jak s takovym clovekem jednat, co muzes udelat ty, ale vubec nevim, jestli to takhle funguje, nemam zadnou zkusenost.

autor
24. srp 2022

@levandule_k bohužel vím, ze má kontakty z dřívějších dob. Droga to bude asi “kvalitní” 🥴😖.
I to je varianta jen si nejsem jistá, ze se o tom bude otevřeně bavit. Když jsme to řešili před lety tak jsme byli hodně v háji. Já zamilovaná do někoho jiného a on se svým prusvihem. Bylo to těžké a mluvili jsme otevřeně o všem, ale on měl strach. Veliký strach, ze půjdu s dcerou pryč. Měla jsem jiného chlapa a on o něm věděl. Věděl, ze se muzu zabalit a jít a proto byl asi i ochotný mluvit o všem. Věděl, ze mě ztrácí. Vlastně se mě i ptal jestli se k němu budu stěhovat. Měl z toho urcite veliké obavy a nevěděl co přijde. Teď je situace jiná. Ví, že nemůžu jít nikam 🤔. Ze nikoho nemám. Vlastně mi o nej tehdy moc neslo a to určitě cítil. Měl co dělat, abych zůstala s nim. Teď takový strach nemá a když máme problémy tak se většinou sbali a jde ven kouřit a nemluví. Už včera jsem se ho ptala co se děje a na všechno mi odpověděl “nic”.

autor
24. srp 2022

@katule1990 účet jsem teď dlouho vůbec nekontrolovala. Neměla jsem potřebu ho hlídat a je to jeho účet tak mě to nějak nenapadlo. Není to o tom, ze by bral každý týden. Bude to asi nějak nárazové jako tehdy. Muzu projet účet zpětně, ale už nebudu schopna zjisti kde jsme kdo a co platili. Musela bych ten účet začít zase hlídat od teď 😖🙈. A čekat kdy udělá chybu, kdy si vybere víc peněz. Nedávno dostal i peníze na ruku od mamky takže to mohl použit…to je proste ruzne. Já jsem mu věřila tak jsem se nepidila po tom kam dal peníze od mamky. Byli to asi 3000 což není moc, ale zase na gram to stačí 🙈🤷‍♀️. Rikala jsem si, ze to je jeho účet a tak nebudu pořad kontrolovat pohyby. Už to je par let zpět a až teď posledních několik tydnu sleduji jak se mění 😖. Sehnat na tohle důkazy je hrozne těžké. Mám doma i testy na drogy, ale jsou funkční samozřejmě jen par hodin po požití drogy a já vůbec netuším kdy by si mohl dat 🤷‍♀️.

xxx3d
24. srp 2022

tak nabízí se pochopitelně ta podrážděnost jako absťák, zvlášť, jak si psala, že ti kdosi řekl, že zase příležitostně bere.
ale může to být i hrůzou z budoucnosti, zvláště jestli třeba podniká
máte hypotéku, druhý dítě na cestě, fialová vláda slibuje kde co, realita bude o dost horší, mohlo se to promítnout, plus se mohl dozvědět něco, co mu dělá starosti, který neví jak řešit
já bych asi na tvým místě dala na rozhovor mezi 4 očima
jste spolu dlouho, tak bys mohla dešifrovat případný "náznaky" směřující k drogám.

autor
24. srp 2022

@gracinka7 rozbila se mi hračka tak ji vyhodim? Díky, ale nemám potrebu jít podat zadost o rozvod a vykřikovat o manželovi, že je snad fetak.

exbordelar
24. srp 2022

Podle toho, co popisujes, muze ale i nemusi jit v tomhle pripade zase o drogy. Kazdopadne neco se evidentne deje a ty mas naprosto opodstatnene obavy, ze o drogy jde zase. Kdybych byla v tve situaci ja, narovinu a se vsi vaznosti bych ho s touto obavou konfrontovala. Uprimne bych mu take rekla, ze ho opustit nechces a ani ted stejne nemas kam, se tremi detmi by to bylo taky dost problematicke, ale kdyz by to jinak neslo, tak tim smerem budes muset postupne holt jit. A kdyz clovek neco opravdu chce, tak to udela vsem prekazkam navzdory.
Ty jsi podle vseho rozumna, inteligentni, empaticka a milujici osoba, ktera zaroven cti svoji dustojnost (tak na mne pusobis) a o takove holky chlapi rozhodne nechteji prijit. A myslim, ze tvuj muz to moc dobre vi, a v tom pripade by byl hloupy, kdyby si vlastni blbosti nechal rozbit rodinu. Sdel mu zkratka to, co citis, jak celou situaci vnimas a z ceho mas strach. Verim, ze se rozmluvi... a dej nam vedet, jak to dopadlo 😘

mimi1004
24. srp 2022

Ty srovnávás rozbitou pračku s fetujícím chlapem? Zkontrolovat účet nechceš, odejít taky nechceš, navíc 3. dítě na cestě. Co se týká toho účtu, pokud máte k němu každý svou kartu a nepůjčujete si je vzájemně, tak u výběru se dá zjistit, kdo vybíral. To jen tak na okraj. Poradit moc není co. Možná jedině zase si najít milence či si s tím tehdejším zase začít. Nebo rovnou nového chlapa. Ovšem se třemi dětmi to bude dost těžké.

autor
25. srp 2022

@exbordelar nedalo mi to a nastoupila jsem na nej už večer jelikož byl u známých a neozval se mi. Vrátil se až o půlnoci. Zaprve jsem mu vytkla, že se neumi ani ozvat. Volala jsem mu. Řekl mi, že měl už tichý/noční režim. Načež jsem mu řekla, ze jako sorry, ale když jsem někde pryč tak já si třeba kontrolují mobil v průběhu večera prave proto jestli mi třeba on nevolal kor když je třeba sám s dětmi doma a jestli tohle on nedělá už jen z nějaké zodpovědnosti vůči mě a dětem tak je něco špatně. Nakonec jsem ze sebe vyklopila i to o co mi jde. Ze je poslední týdny podrážděný a protivny, ze už mě to nebaví a ať mi řekne co se s nim děje. Jestli má poblemy v práci, má někoho jiného nebo jestli zase něco nebere. Řekla jsem mu, ze je tma, půlnoc a venku nikdo krom nás není tak ať mi řekne co se s nim děje. No s takovým tím opovrhujicim až vysmivajicim se tónem mi řekl něco jako, no tak to je dobrý takže ty si myslíš, ze buď někoho mám nebo beru drogy a protivnej jsem taky jenom já, prosimte bez se z toho vyspat.
No dodala jsem jen něco ve smyslu ať si to do zítra rozmysli a ze jdu spat k dětem.
Vzhledem k tomu, ze nemůžu ani spat a navíc chodím v noci curat mi to nedalo a projela jsem účet dal než predtim. Bohužel mi lhal v tom kolik přišlo ba daních. Přišlo nám víc a bohužel jsem našla i dva výběry které nevím na co měl…..je to dohromady opět dost peněz a klidně by to mohl mít na to 😒 podobná částka jakou vybral tehdy. Jen teď to vybral na dvakrát par dni po sobě.
Už teď vím, ze se sám neprizna. No uvidím co mi třeba řekne na ty výběry, ale vzhledem k tomu, ze už bude vědět, ze tuším tak si něco vymysli. Přiznání asi čekat nemůžu no😒.

klokanka31
25. srp 2022

A tohle chceš vydržet? Lže ti, a ještě kolem financí, to nemůže nikdy dělat dobrotu.

exbordelar
25. srp 2022

Jeho silou vule nedonutis, aby se zmenil, priznaval se. Muzes zmenit jenom ty postoj k nemu a cele situaci. Jasne ze ted se v tomhle stavu nezabalis a nepujdes si po svym, to je jaksi ted nerealne a hlavne jak sama pises, nechces takto utikat od problemu, ktery vlastne neni ani pojmenovany. Kazdopadne nezapomen si neustale pripominat svoji vlastni hodnotu a rozhodne se nenech zviklat recmi o tom, ze mas nejake absurdni podezreni. A je hlavne v jeho zajmu postsvit se k situaci celem. Uz jednou malem ztratil rodinu a ocitl se na dne, copak by to chtel riskovat znovu? 🤔

luucia
25. srp 2022

Z vlastní zkušenosti Ti radím utíkej utíkej co nejdál to jde. Feťák zůstane vždy feťákem a nemůžeš si být nikdy jistá, kdy zas začne brát..i když bude mít několik let pauzu, přijdou starosti, problémy,.. něco s čím se neumí vyrovnat a jede v tom zas. Udělej mu test z moči na drogy, pokud nemá problém, vymočí se před Tebou a uvidíš hned sama jak na tom je. Testy se dají koupit kdekoliv v lékárně

veruuu_kubesovic
25. srp 2022

A já bych tu "hračku" klidně vrátila mamince, proboha jsi tak hloupá? To je tak složité používat to, co máš na krku??? Ale určitě je bezva táta, s abstakem za krkem, jeste tě dostane do sraček, ale ty přece nebudeš rozbijet rodinu...
Mě chlap lhát a v případě tvého muze už několikrát kolem peněz tak ho vypaluju z domu či bytu, ten by letěl jak namydleny blesk...
Ale v tvém případě, komu není rady, tomu není pomocí...

pampeliska1313
25. srp 2022

Tohle je těžký.. podpora. Trochu to srovnám s cigárama, byť je to droga, která je společně s alkoholem společensky tolerovaná a o to je to možná horší :D jakmile jsem odvykala, první cca měsíc celkem dobrý ale pak peklo. Furt jsem o tom musela mluvit, kdy si dám a kolik, měla jsem záchvaty vzteku, úzkosti, pokud jsem se nezamestnala rukama a hlavou, bylo to horší. A opravdu hodně mi pomohlo, že mě manžel vyslechnul, protože z druhy ruky ví, jaký to je být závislej (pracuje s takovejma lidma na ulici, ale ti primárně jedou v tvrdsich drogách) plus návyky - dát si ráno před snídaní, před prací atd. A ze dne na den to nemám. A fakt jako.. náročný.:D ale protože jsem chtěla dítě a zazlívala vlastní matce, že kourila v těhotenství, dokázala jsem přestat před otehotnenim a nekourila jsem v době kojení. Teď kourim zase. U těch tvrdsich drog by bylo třeba i fajn nakontaktovat prave nějaký centrum - poskytují podporu i rodinám a příslušníkům (třeba když v tom jede dítě a rodiče už neví co) - jen je potřeba říct, že pokud opravdu sám nechce přestat, prostě s tím nehnete. Ono to takhle “ještě v pohodě” ale vlastně na hraně muže bejt několik let, ale pak třeba propad. Váš manžel neužívá injekčně, ne kazdej den, takže závislost tam je, ale nemusí to bejt takovej pruser jako když si někdo kazdej den střílí, nevylučuje to ale nějaký možný budoucí dluhy třeba. Možná je to svinsky, ale ošetřila bych si nejak peníze - buď mít svoji vlastní rezervu, nebo si promluvit s právníkem - co by kdyby, jestli bych nepřišla o všechny věci, kdyby se to v budoucnu zvrtlo. Nějaký zadní vrátka, který nemusím využít, ale vím, ze kdyby náhodou, tak muzu. Do toho bych šla s pravdou ven - vím, ze se to děje a musí se s tím něco dělat - jde o to, aby došlo k tomu uvědomění, jestli chce. Protože on možná chce, ví, ze to není dobrý, ale taky si chce “užit” a má pocit ze tohle je ještě v pohodě, protože je to občas a víc to má pod kontrolou on, než droga jeho (což si myslím i já u sebe s cigarkama, stejně jako kazdej zavislak a jakmile nemám, tělo a hlava mi ukáže opak.🙂 ) takže co vlastně řešit. Možná přichází na to, že to vlastně není tak úplně v pohodě, když se mu nedaří se toho zbavit a nevi co dělat, navíc je o hubu to říct doma, protože…🙂. Ta hlava bez stimulantu dokáže fakt divy, když potřebuje dalsi dávku. Řekla bych to, přišla se scenarem - když jo, bude třeba ten psycholog (každá závislost má nejakej původ. Každá. Není to jen o tom ze se někdo rozhodne, ze to zkusí, ve finále muže jít o “blbost” ale důsledky jsou proste blby), já budu naslouchat a neshazovat jeho abstaky (neříkám ze to děláte, ale pochopitelně to pak začne tomu nezávislýmu občas lizt na mozek a má toho taky dost) a mít pevně pravidla - já se třeba celou dobu vyhýbala i kurackym kamarádkám, nechodila nikam, měla sem strach ze bych si dala. Tohle by bylo fajn vyřešit, aby pochopil, ze tema akcema si sám ubližuje, navíc když to neudrží pod kontrolou. Když to fakt nedá a sejde z cesty, mít ty zadní vrátka a hlavně - udělat co jsem řekla. Jestli jsem řekla, že se odstěhuju k mamince, udělat to. Nepovolit. Ono se to blbě poslouchá, ale občas ten člověk musí padnout… a vy si musíte pohlidat, abyste nepadla taky. Ale neznamená to, ze na toho člověka vykaslat. Oporou mu můžete byt dal, nemusíte se rozchazet. Zlozvyk jde nahradit dalším zlozvykem, co je ale prijatelnej - vezmete si lidi co třeba trpí zajidanim emoci a následně morbidní obezitou - pak se vrhnou na fitness. Kuřáci co pak ale užívají žvýkačky. Je to taky možná cesta. Byt je strašně hezky (upřímně) ze nechcete nic házet do kopru, i tohle bych připustila, ze se muže stát. Osobně bych ale šla cestou - pomahej ale chraň primárně sebe. Nebo se na to můžete vykaslat, dat si částku co muže měsíčně využít a aby se nevracel třeba den dva domu, srovnal se a pak se vrátil domu v pohodě (i když je to takový hodně punkový řešení na hraně a ne pro kazdyho)
Nebo - drogovky mají i “internetový poradenství” na fb.🙂 zkuste se optat i tam.🙂 odpovídají normálně pracovníci a mohli by vědět co lze dělat.🙂

pampeliska1313
25. srp 2022

Poradenství Progressivní
Napište tam, je to na fb. Můžete napsat kdykoli, ale onlajn jsou myslím zítra od čtyř. Zkusí Vám určitě poradit, je to zadarmo.🙂

jola777
25. srp 2022

Rady tipu že máš od něj odejít nechceš, tak nevím no, žij teda dál s feťákem, ale chudáci ty děti... Já bych drogy manželovi netolerovala, nikdy, ani na žádné akci!

vh1610
25. srp 2022

Myslim, ze to tu nikdo nezminoval, pisete o abstaku, ale kokain by nemel tvorit fyzickou zavislost. Pouze psychickou, na ten stav.. plus unava jako dohra tech stavu .. z toho muze plynout podrazdeni ...ja bych teda nebyla uplne jista, ze jde jen o kokain, pokud neco bere... Priznat by to mel a prestat taky, ale nejevi se mi to jako fetactvi pokud jde o obcasne uzivani kokainu, nekamenujte me, ja to fakt nezkousim, ale pak bysme nazyvali fetaky pulku tech nasich celebrit. Myslim, ze je dobre, ze z toho je snazsi cesta ven.. drzim palce,pripada mi na tom vsem samozrejme nejhorsi lez,ale neni beznadejne ze se srovna, zacne byt zas sam sebou a vztah bude hezky... Bez urazky, to hlidani vseho do detailu (penize, mobil, pc) mi nepripada dobre nastavena, zpetne chapu neduveru, alejestli jste si to nastavili takto rovnou, tak by to asi deptalo kazdeho. Ja bych v zadnem pripade nechtela pred partnerem takhle mit nulove soukromi...

klokanka31
25. srp 2022

@vh1610 Pro tebe není feťák někdo kdo bere drogy jo? 😮 a je jedno jestli tráva, kokain nebo něco dalšího.

emillyhk
25. srp 2022

Myslím, že @pampeliska1313 to shrnula hezky 👍 Určitě si začni odkládat nějaké peníze stranou, ať máš vlastní rezervu, kdyby věci nabraly rychlý spád. Snažte se to nějak vyřešit, ale pokud nebude chtít i on, tak s tím neuděláš nic. Můžou za tím být drogy, nemusí. Ale ať se děje cokoli, máš zodpovědnost za sebe i za děti, připrav si nějaký plán, co bys dělala, kdyby do toho znovu spadnul, kdyby se nechtěl léčit, kdyby si našel někoho jiného... Promysli si, kde je hranice, za kterou už bys nešla a připrav se na to, že si třeba budeš muset najít bydlení, vrátit se dřív do práce, možná platit i jeho dluhy... Klidně si to sepiš. Na manžela nemusíš hned vyrukovat s tím, že odcházíš, ale buď na to připravená.

levandule_k
25. srp 2022

Vzpomněla jsem si na knížku Nula Nula Nula od Roberta Saviana, který mapuje drogové kartely a cesty kokainu. Já jsem ji četla. Vzhledem k tomu kolik se na světě vyprodukuje drog, tak si nedělám iluzi, že třeba znám někoho, kdo si občas šňupne, ale nevím o tom. Kokain je výkonnostní droga. Z nějakých přednášek v ze školy v rámci prevence braní drog si pamatuji, že šňupnutí si poprvé navozuje euforický zážitek. Řada lidí, co je na koksu potvrdí, že poprvé je to nejlepší, pak už to tak skvělé není, na proti tomu, ten kdo si vezme heroin, tak se z toho většinou poprvé poblije a příjemné pocity se dostaví až to bere opakovaně..
Z té knížky bych mu přečetla pasáž, (volně parafrázováno) vydržíš se učit do noci, vydržíš přesčas v práci, zažíváš příval energie, myslí ti to jak nikdy. Vydržíš déle souložit, ale jedeš na dluh, jednou ti navždy zvadne péro. (V knížce to zní líp.) Pak se ho zeptala, jestli to chce řešit, nebo ne.(Řešit, ne slibovat, já to neudělám.)

Pokud ne, minimálně oddělit SJM, rozvést se, můžete to udělat třeba tak, že dům přepíše na tebe, ale bydlet budete spolu dál, když ho nechceš házet přes palubu, kdyby se mu to vymklo z ruky...

Jinak to chce terapii, z toho se sám nevyhrabe. Kdo bere kokain, touží po výkonu, stimulující energii, euforii. Místo tématu zlobivý chlapeček, co bere drogy, nesmí. By se měl zaměřit, proč to potřebuje zpracovat, si témata jako hlad po lásce a úspěchu, jak chápe lásku a úspěch, proč potřebuji enormní výkonnost, energii, jak si dát život do pořádku, jak zvýšit energii přirozeným způsobem, jak objevit v sobě vnitřní sílu, jak se vypořádat sám s vnitřními překážkami. Proč potřebuje cítit intenzivní energii pomocí drog.

exbordelar
25. srp 2022

Tak Pampelisko, to jsi sepsala naprosto skvele. Podepisuju se pod kazdym slovem 👌🏼

drep
25. srp 2022

@vh1610 čekala jsem, jestli to tu někdo napíše. Kokain nevyvolává fyzickou závislost, takže protivnost nebude klasický absťák, ale může to být frustrace z toho, že mu bez něj chybí pocit naspeedované myši a nekonečná energie. “Ale Jenom” stojí šílený prachy a časem oddělá srdce, takže klidnou by mě to nenechalo, ale zároveň, pokud z toho oba chce ven, tak to zdaleka není takový průser jako toluen/pervitin/heroin/benzodiazepiny.

20190418
25. srp 2022

No tak já půjdu proti proudu. Dát si občas čáru koksu je v určitých kruzích stejné jako si dát panáka kvalitního koňaku. Pokud člověk nevydělává stovky tisíc měsíčně (a má výdaje s rodinou a hypotéku), tak těžko bude závislý na kokajnu. Málokdo může dát trojku co dva dny. Takže když už, tak bych se bála jestli nepřesedlal treba na piko.
Jako těžko říct, co za tím je. Může to být dojezdová podrážděnost, ale taky v tom žádné drogy být nemusí. Třeba jen splín a nervozita z nenarozeného dítěte. Ve svém příspěvku věnuješ plno prostoru popisu co a jak s koksem, ale vubec ne dalším věcem. Jak máte staré děti, bylo poslední těhotenství plánované, jak moc se změnil s dětmi vás životní styl atd... Jen tak mimodek se zmíníš o nevěře, to za mě taky hraje roli. Možná prostě má nervy z toho, že se život zacyklil nezi prací a dětmi, stereotyp a teď s miminem je konec v nedohlednu. Pokud bere nějaké drogy, tak tím, že do něj budeš o tom hučet horem dolem ničeho nedosáhneš. Pídila bych se po tom, co mu chybí, že drogy případně vyhledává a ne po tom, zda si někdy dá nebo ne. Malokterej chlap se najde v rodinném životě s ukňučenými miminy, jim ta akce a volnost většinou chybí víc než ženám.

vh1610
25. srp 2022

@klokanka31 nemam s tim tohle slovo spojene... Pokud teda beres oznaceni fetak pro veskere drogy, nazyvas i kuraka ci cloveka co pije alkohol fetakem? Asi ne, tudiz rozlisujes uplne stejne jako ja komu to oznaceni nasadis a komu ne. Kokain je v podstate bez zavislosti fyzicke na rozdil od cigarety ktere delaji docela silenosti po vysazeni. A ne, ja sama nikdy ani nekourila a kokain nezkousela.. ale proste to takhle vnimam ...

klokanka31
25. srp 2022

@vh1610 Lidi na cigaretách beru jako závisláky, ale lidi na drogách jako feťáky...🤷‍♀️