Lžu svému příteli. Musím mu říct pravdu, ale jak?

mamproblem4561
7. lis 2018

Ahoj, dostala jsem se vlastni vinou do velmi nepříjemne situace a ráda bych vás poprosila o radu.

S pritelem už jsme spolu rok. Vše bylo bezproblémové, jen nedávno jsme se dostali, do takové nepříjemné situace, kdy byl psichycky úplně na dně a mě neůmyslně hodně ublížil (ne fyzicky proboha, nikdy by mě neuhodil). Aby jste to pochopili, tak se o mě snažil téměř 3 roky a já jsem ještě před ním, dá se říct, chodila s jeho bratrem. Samozřejmě mě, nikdy nenapadlo, že bychom zrovna my dva byli někdy spolu a samozřejmě ho moje minulost trápila. No a právě jsme to začali řešit, aby to už bylo konečně zanáma. Jenže to mělo, úplně opačný efekt. A asi jsem se mu, nějak podvědomě chtěla pomstít, za to co mi provedl, že jsem řekla jednu dosti hnusnou lež a moc toho lituji. Jenže jsem tím ohrozila jejich vztah s bratrem a to jsem v žádném případě nechtěla! On je na něj, nyní naštvaný a nechce se s ním vůbec bavit. Musím mu říct, že jsem zalhala, ale vůbec netuším jak. Vím, že mě pak za to bude zřejmě nenávidět a to je vážně to poslední co bych chtěla.

Prosím nesuďte mě, vážně vůbec netuším, proč jsem to udělala.....a nyní to musím nějak vyřešit.

martinka_33
7. lis 2018

A co konkrétně jsi mu řekla? Čeho se to týkalo?

mamproblem4561
autor
7. lis 2018

@martinka_33 Řekla jsem mu, že jsem se vyspala s jeho bratrem. Nebyla jsem s ním tak dlouho, abych se s ním skutečně vyspala. A hlavně to komplikovalo, jeho vytížené zaměstnání a mnoho dalších vecí, které teď nejsou podstatné. Každopádně ho to velice vzalo, protože to bere od bratra ,jako velikou zradu, když věděl, že má o mě zájem.

milisent
7. lis 2018

Pokud pravdu chces rict, jako ze bys urcite mela a evidentne chces (neodsuzuji, ale ze situace to jasne vyplyva), tak ji proste rekni. Rekni, ze ti moc ublizil, tim co udelal, nebo rekl a ze jsi proste zareagovala nevhodne a lhala si, ze te to moc mrzi a doufas, ze ti odpusti. S horkou hlavou clovek dokaze rict ruzne veci, snad to pochopi a budete zase v pohode 🍀

mamproblem4561
autor
7. lis 2018

Ale nemužu mu to říct, jen tak z plezíru. Jak mám, tak zvaně navodit správnou situaci, na něco takového?

sudylichozrout
7. lis 2018

@mamproblem4561 hmm... Myslim, ze nejlepsi bude, kdyz pujdes s pravdou ven. Holt jsi neco placla a nemuzes je v tom nechat, rozbila bys jeden z nejdulezitejsich lidskych vztahu. Je mozne, ze se s tebou pritel rozejde - popravde bych se mu ani nedivila, ale treba to vezme a budete moci pracovat na obnove vztahu. Drzim palce.

sudylichozrout
7. lis 2018

@mamproblem4561 pockej, az bude alespon trochu na prijmu, ale necekej zas moc dlouho. Tady je kazdy den spatne.

katule1990
7. lis 2018

Řekla bych mu v klidu, že s ním potřebuju něco probrat. Snažila bych se vysvětlit, že jste oba procházeli složitým obdobím, že on si procházel těžkými časy a chápeš, jak to pro něj muselo být těžké, že to ale bylo moc těžké i pro tebe, že ti jeho chování moc ubíližilo. Teď víš, že je to za vámi, ale tys v tom rozrušení a smutku zazmatkovala a řekla něco, co není pravda a moc tě to mrzí. Hned ti došlo, jaká kravina to byla, ale tak ses styděla a bála o váš vztah, na kterém ti záleží, žes hledala, jak mu to říct, proto ti to trvalalo. Doufáš, že ti ten přešlaplap odpustí a dokážete společně pracovat na lepším řešení problémů. Každý může někdy udělat hloupost, ale ty sis to uvědomila a nechceš to opakovat.
Nemám sice s žádnou takovou situací zkušenost, jen píšu, co mě napadá. Snad to dobře dopadne, držím palce 🙂.

papaja90
7. lis 2018

Asi bych prostě rekla, ze jsem se mu chtela pomstít za to, co mi udelal, ze jsem si tohle vymyslela (nevím co ti on udělal, zřejmě se asi taky s někým vyspal, jen si domýšlim) myslim ze navodit na to jde řeč jedine tak, ze začneš mluvit napred o tom, co udělal on tobě...

sudylichozrout
7. lis 2018

@papaja90 to je prave blbost. Jakmile zacne nejprve o tom, co udelal on ji, bude on ihned v pozici obrana a ona v pozici utok. Tezko mu pak vysvetli, co provedla a proc. Nejdriv musi zacit sebou.

papaja90
7. lis 2018

@sudylichozrout tak to dělám já a mě to funguje, ne ze bych kazdej den doma lhala ale nejlepší obrana je útok 😆

sudylichozrout
7. lis 2018

@papaja90 no, kecat ti do toho nebudu. Ale asi ti je jasne, co si o tom myslim.

denny27
7. lis 2018

Myslím, že i příteli se uleví, když to vlastně nebude pravda. Teď teoreticky na bratra žárlí, že s Tebou spal jako první a on až jako druhý...a přitom to vlastně není pravda

janapetrvalska
7. lis 2018

cim dele to budes odkladat bude to akorat horsi. Priprav se ze reakce nebude nejak prijemna , byt si oddechne , tak ti to da pekne “sezrat” a taky nikdo ho tu nezname jaky je, je taky mozne ze ti tu pravdu nebude verit, nebo te uplne odpise. Ale osobne kdyz uz bych neco takoveho rekla co nejdriv bych to napravovala, uz pro svuj pocit at se to nerozmazne vsude , neobrati cele proti me, a neudelaji ostatni ze me buh vi co ..”proste, chci s tebou o necem dulezitem mluvit, prosim vyslechni me, a uz predem se omlouvam bylo to v afektu “ to co jsem rekla je lez, nevyspala jsem se s nim, proste to ze me vypadlo chrela jsem ti ublizit tak jak ty me, ale moc toho lituju! na tuto situaci nejde navodit atmosfera aj. proste musis “ najit na chvili kule” .. opravdu cim pozddji tim to bude horsi ,

nanyh
8. lis 2018

Měla by ses mu přiznat. Nejhorší je si lhát a dělat naschvály ve vztahu. Pokuď ti na něm záleží a chcete mít pěkný klidný vztah, tak zatni zuby a s pravdou ven. 🤷🏼‍♀️ Držím palce🍀

priefi
8. lis 2018

@mamproblem4561 a cim Ti ublizil? Podle typu lzi, bych typovala, ze Te podvedl? Mno... prijde mi,.ze jste asi oba jeste hodne mladi... tak bud mu rekni, ze si s nim potrebujes promluvit a zacni tim, ze jsi mu rekla, neco, co neni pravda, pak rekni duvod, proc jsi to udelala a pak v cem jsi lhala. Ano, bude se zlobit za tuto lez, bude muset urovnat vztah s bratrem a spadne mu kamen ze srdce, ze jsi s nim nakonec nespala. Pokud nevis jak na to, napis mu dopis, kde napises sve pocity.

ilonne
8. lis 2018

@papaja90 To uz trochu hranici s psychickym vydiranim. Pokud se chci omluvit za to, co jsem provedla ja, nemuzu zacit tim, co provedl ten druhy.

martinka_33
8. lis 2018

@mamproblem4561 aby ti tu pravdu pak vůbec věřil.. Blbá situace ☹

sudylichozrout
8. lis 2018

@ilonne presne. Kdyz to dotahnu do absurdna, tak je to neco ve stylu "ty muzes za to, ze jsem te nakonec prastil. Vyprovokovala jsi me". Nechapu.

linee
8. lis 2018

Rict pravdu, ze si s nim potrebujes promluvit o dane situaci a hlavne mu to rict. Vysvetlit, co te k tomu vedlo, a ze to bylo v afektu. Ale pocitej s tim, ze pro zmenu bude nazlobeny na tebe. Ale rozhodne mu rict pravdu a co nejdrive...

papaja90
8. lis 2018

@ilonne to bylo mysleno jako sranda, proto ten smajlik, tak proc to drama...😁

martiina_k
11. lis 2018

Tak co? Jak to dopadlo? Už jsi šla s pravdou ven?

linee
11. lis 2018

fejk?

mamproblem4561
autor
19. lis 2018

Ano, děkuji všem za rady, s přítelem jsme vše probrali a vše je v pořádku. Jsme spolu šťastní