Jsem naštvaná. Jak vám přijde tahle situace?

adel623
18. led 2022

Ahoj, holky jak vám přijde tahle situace?
Dcera má o víkendu oslavu prvních narozenin. Přijedou moje rodiče a z manžela strany rodiče. Máme malý byt, neděláme nic velkého.
Ale můj táta si sem pozval svojí mámu. Až prej odjedou přítelovi rodiče, že by přišla, protože se delší dobu neviděli a chtěla by je vidět. My se s ní neschazime na oslavu pozvana nebyla.
Nelíbí se mi to. Táta to domluvil jako hotovou věc, že se sejdou večer prostě u nás. Ani se nás nezeptal jestli to třeba nevadí. Podotýkám kdyby tu rodiče s bráchou nebyli, nepřijela by dceři sama od sebe popřát. :D
Nechci se teď hádat a řešit to, ale po oslavě budu muset. Kazí mi to celý den hezký den..

eliska_f
18. led 2022

Nemáš co řešit - oslava konci a prostě narovinu říct je konec, teď už máme s malou své večerní rituály, dobrou noc. Popřípade pokud oslava konci brzo, jděte všichni po oslavě na procházku, aby se malá i vy provetrali a pak se prostě trhnete s tím, že máte večer další práci. Je to váš byt, není co řešit, nekaz si dceriny první narozeniny 🙂

eliska_f
18. led 2022

Jinak kdyby mě nikdo na oslavu nezval, též bych nepřijela popřát. Přijde mi škoda, že pokud má malá prababicku, aby ji nepoznala, ale nepíšeš jaké máte vztahy, pokud se jen neznáte, to můžete v pohodě "napravit".

veritanas
18. led 2022

@adel623 jako za mě se nic hrozného neděje, ale je to tím, že my se scházíme všichni se všema, takto se scházíme běžně, že se třeba srazíme u moji babičky se sourozencema. Takže to beru určitě jinak. Spíš by mě zajímalo, co tě štve. To, že tam bude babička, nebo že to dohodl táta a tebe se nezeptal? Pokud jde o babičku, nepíšeš, proč se nevidíte, třeba by stálo za úvahu prolomit ledy, samozřejmě pokud máte nějaký velký spor, nebo co já vím. A pokud jde o tátu, tomu bych řekla, že se mi to nelíbí, aby se mé příště zeptal. A pokud to skutečně tak nechceš, tak pak to určitě řekni narovinu, prostě konec je v PET hodin a přijdou ti, co jsem pozvala...jinak malé všechno nejlepší..🥳

shirilka
18. led 2022

@adel623 Pokud se hosté nebudou mít k odchodu, tak oslavu ukonči jak už je výše zmíněno, že máte večerní rituály přes které nejede vlak a že jdete spát - taky jsem to tak udělala o svátcích, když se návštěva neměla k odchodu, divili se proč tak brzy ale argument prostě ráno vstává ve 4 zabral a do 10minut se sami vyprovodili. Jinak ano chápu, že tě štve, že se tě táta nezeptal, ale na druhou stranu je to prababička a vzájemně by se s malou v životě mít měly. Třeba by ráda přišla i sama někdy ale netroufa si zavolat aby "neobtěžovala". S tátou si to vyrikejte, ale mimo oslavu, třeba ho ani nenapadlo, že je to problém, ale nevím jaké máte vztahy...

evawest
18. led 2022

Ahoj, necetla jsem ostatni komentare. Nam se pred par lety na vanoce (pred detmi) stalo neco podobneho. Byli u nas manzelova babicka s manzelem a pozvali k nam bez naseho vedomi jeho dceru s rodinou. 26.prosince dopoledne, nikdy v zivote jsme je predtim nevideli. Ostatni clenove rodiny uz vsichni odjeli domu, uz jsme jen cekali, az se zvedne i babicka s manzelem. Ale jo, zeptali se, jestli je muzou pozvat, ale ne nas, ale meho tchana, ktery tady s nama fakt nebydli. 🤣 No co budu povidat, nastvalo me to, prijde mi drzy zvat nekoho k nekomu domu bez zeptani se. 🤷‍♀️ a navsteva to byla teda zvlastni, fakt jsme je tam nechteli, nezname je, oni neznaji nas a ja pak mam skakat okolo nich s cajema a kafem. 🤦‍♀️ vymluvili jsme se na jiny dopredu domluveny program (lez) a v podstate jsme se vsechny vykopli.

jjasmina
18. led 2022

@adel623 Já upřímně tohle neřešim, tchan na první narozeniny malé pozval i jeho mámu a nevadilo mi to a to se ani nestykame, byla jsem ráda, že má zájem a to dokážu ocenit

penelopaw
19. led 2022

Pochopila jsem to tak, že táta pozval svoji mámu, aby se s ní mohli vidět Tví rodiče? (Z úvodní formulace mi to není moc jasné.) Co zkusit tátovi říct, že se Vám to nelíbí, máte malý byt, a pokud chce přijímat své návštěvy, ať to dělá u sebe? 🙂 Takhle to samozřejmě zní konfrontačně, muselo by se to trochu zaobalit. Nevím, proč prababi vidět nechcete, ani jaké máte vztahy s rodiči. U nás bych to našim řekla, ať si případné nepříjemnosti vyřeší sami, když někoho zvali za mými zády - dříve bych to asi prožívala víc, ale už mě život trochu profackoval. Něco podobného mi kdysi udělal tchán, kdy mě někam vezl s dítětem, měli jsme už zpoždění, já měla domluvený další program, a on mi pak oznámil, že se domluvit se svým otcem, že mu moje dítě přijedeme ukázat. Jindy bych to skousla a jela, ale tím, že jsem měla domluvené něco jiného, jsem mu řekla, ať se nezlobí, ale že jsem s tím nepočítala a musí to domluvit na jindy, až se předem dohodne i se mnou. Hrozně to řešil, prožíval, že jeho táta bude naštvaný, ale trvala jsem na svém. Ve finále se to vyřešilo naprosto v pohodě a k pradědovi jsme běžně chodili na předem domluvené návštěvy, kdy to vyhovovalo oběma stranám.
U oslavy chápu, že Tě to štve, pokud s prababi máte nějaké blbé vztahy, tak pozvat ji na oslavu mimča, která má být výjimečná, je ještě nepříjemnější. Zkusila bych to uhrát na rodiče, ať jí táta řekne, aby nechodila...

ondul
19. led 2022

No, nechat si s*at na hlavu ve vlastnim domove bych si tedy nenechala.

ai30
19. led 2022

@adel623 Tak mama tvojeho taty je tak trochu tvoje babicka, ne? Uplne nechapu ten argument s malym bytem, kdyz ma babicka prijit az odejdou pritelovi rodice a proc to nechces resit ted, ale budes to muset resit po oslave. But to res ted, nebo to neres vubec a uzij si oslavu i s babickou. No a jestli proti ni mas nejakou extra pifku, tak holt rekni tatovi, ze se to nehodi, protoze 1) nejsi ok s tim, aby k vam zval lidi aniz by to s tebou predem probral a 2) po oslave uz cas na sraz nebude, protoze mala potrebuje cas na zklidneni pred spanim. A ze byste treba s babickou mohli udelat kafe jindy, mimo shon z oslavy. Jako promin, ale podle me delat silene drama z neceho, co je fakt uplna jednoduse resitelna blbost.

priefi
19. led 2022

@ai30 souhlas