Jsem jen jako matka dítěte. Jak se cítit atraktivní?

24. dub 2024

Holky, chlap o mě nemá zájem jako o zenu, jen jako o matku dítěte. Nejsme spolu ani intimní. No a teď jak v tomhle žít, když nechci rozbít rodinu, protože to prostě ani zatím nejde, když jsem doma s dítětem. Nějaký tipy, jak se cítit atraktivni, když mi to chlap fakt nedává najevo. Jsem štíhlá, starám se o sebe, ale už mezi námi není žádná jiskra...Potřebuji cítit, že se někomu líbim, jsem pro něho atraktivni a sexy. Tady to už prostě mezi chlapem není...:(

martinka_33
24. dub 2024

Jsem se po detech bývalému taky asi nelíbila, nebo aspon mel nemistne narážky na moje prsa apod. (ale k sexu to pro nej prekazka nebyla 🙄). Kazdopadne mi ohrome pomohl k ziskani ztraceneho sebevedomi navrat do práce (aspoň brigáda), pracuji v prevazne muzskem kolektivu, navic mezi lidmi. Kdyz jsem zjistila ze se libim jak kolegum tak cizim chlapum, dokonce mam vic pozvani na rande nez predtim. Tak to mi zlepsilo naladu a sebevedomi 👍

reeeza
24. dub 2024

Nepíšeš, jestli se o tom spolu nějak bavíte. Nebo jestli když třeba ty začneš, jestli se partner chytí atp..
My jsme si teď objednali pár online kurzů od psychologa Pavla Rataje, tuším, že tam má v nabídce i kurz o intimitě a sexualitě ve vztahu. Ty kurzy které máme jsou nenátlakovou formou, žádné obecné návody, naopak chce ať si to každý pár přizpůsobí dle svého a nechává jim svobodu. Takže to baví i mého chlapa pařeza 🙂 Třeba se ten tvůj taky chytne??

No a ještě mě napadá že sexuální život páru přímo souvisí s celkovou kvalitou vztahu. Možná by bylo třeba nejdřív zapracovat na jiných věcech ve vztahu? Nepíšeš o vašem vztahu, takže těžko říct. Ale zkus se zeptat sama sebe jestli vám to drhne pouze v sexuální oblasti a vztah je fajn...nebo drhne i vztah? A hlavně se na to zkus podívat z partnerova úhlu pohledu...protože on je ten, kdo "ztratil zájem".

Navíc zkus popřemýšket, jestli tam nejsou další proměnné, které to mohou ovlivňovat...jeho stres, únava z práce, celkový úbytek energie a radosti ze života atp. Třeba to není jak to vypadá, " neztratil zájem", jen na to nemá energii nebo čas???

autor
24. dub 2024

@reeeza Ano, bavime se o tom. Jde o to, že nemá energii ani chuť. Ale nechce, s tím nic dělat. Hýbat se moc nechce, jen prochazky, protoze má k tomu jeste nadváhu.

autor
24. dub 2024

@martinka_33 Jasný, taky se těším až vypadnu někam do práce. Nejlépe mezi chlapy ;)

martinka_33
24. dub 2024

To udělá hodně. A já jsem se třeba vubec nestyděla trochu flirtovat, když se mi nápadník líbil 😁

rosalindamelinda
24. dub 2024

@reeeza Ale to je dobrý nápad, dobře, že ses objednala k psychologovi, možná ti to pomůže, moc držím palečky 🙂😉😎 určitě lepší než pořád psát do diskuzí a na forum, chce to odborníka 👏 držím palečky moc 🙂

rosalindamelinda
24. dub 2024

Jediná správná cesta je přesně tohle říct svému partnerovi a ne cizím lidem. Bohužel ti cizí lidé nezařídí, aby se to změnilo a nepůjdou mu vykládat, aby o tebe zase začal mít zájem. Musíš si o tom promluvit hlavně s ním. Je docela smutné, když všichni ostatní o tom problému vědí a jediný on, kterého se to přímo týká, o tom vůbec neví. Tj takové to klasické o nás bez nás, takže o něm bez něj... Opravdu zkus mluvit především s ním 😉

autor
24. dub 2024

@rosalindamelinda Mluvím s ním o tom, vi o tom. Nechce s tím nic moc dělat...je mu to jedno

rosalindamelinda
24. dub 2024

No, tak potom musíš pracovat s tím, co je pro něj ta priorita, říkala jsi, že tě chce jako matku dítěte? Tak mu ukaž, že hrozí, že by tohle mohl ztratit, že by o tebe a dítě přišel, že by ses s ním chtěla rozejít, schválně jak na tohle bude reagovat. Když ho nezajímá, co je pro tebe důležité, tak mu udělej to samé, ukaž mu, že pro tebe zase není v tom případě důležité, že tě chce jen jako matku pro dítě...dej mu najevo, že o takový vztah nemáš zájem, že chceš být taky ženou a potřebuješ intimnosti atd. Naznač, že jsou taky jiní muži, kteří by ti klidně nabídli obojí a udělej se vzácnou, ukaž, že máš svou hrdost. 🙂 Nesmíš se bát, na to třeba spoléhá, protože ví, že tě má jistou a že nerozbiješ rodinu....jenom naznač nebo ukaž, že je to jinak a třeba to s ním opravdu pohne...muži jsou si tak jistí sami sebou a někteří si o sobě moc myslí, s tím se musí pracovat 😝

konidana
24. dub 2024

@rosalindamelinda souhlas. Clovek muze zmenit jen sebe a sve chovani, druheho nezmenis. Ale ten druhy se prizpusobi tvym zmenam🙂

adelisss
24. dub 2024

Tak to je smutné... Zkus ještě trošku radikálnější změnu - třeba jinou barvu vlasů a sestřih, nějaké sexy prádélko, hlídání dětí na večer,...
A když si ten doma ničeho nevšimne, tak zkus vyrazit mezi lidi bez dětí - je dost možné, že si všimne někdo jiný...

autor
24. dub 2024

@adelisss Jo už si všiml někdo jiný...

autor
24. dub 2024

@rosalindamelinda Už jsem mu to říkala, že můžu odejít. Ale on ví, že nemám kam. Výhrůžky na něj neplatí, když jsem na něm zatím závislá finan.

adelisss
24. dub 2024

Tak pozornost už máš, akorát ne doma... Už ses manžela ptala, jestli je v takovém vztahu spokojený, jestli tě ještě miluje, jestli si myslí, že jste šťastná rodina? Ty sice teď hned možná odejít nemůžeš, ale to neznamená, že to k tomu nesměřuje... Mu už na vašem vztahu nezáleží?

autor
24. dub 2024

@adelisss On to bere tak, že musí zabezpečit rodinu, mě a dítě. To dělá, stará se nějakým způsobem i o syna. Na to ostatní už nemá energii, intimní život mu nepřijde důležitý. Nezajímá ho, že mi to vadí. Pro něj je priorita nás zabezpečit.

adelisss
24. dub 2024

Jako chápu, že v dnešní době nemusí být pro chlapa lehké zabezpečit rodinu, když je žena doma, k tomu třeba splátky hypotéky, atd. Kdyby sis třeba našla nějakou brigádu, možná by vám to finančně pomohlo. A muž by měl víc času na odpočinek, aby nemusel být tak moc v práci. Jen nápad.