Jaký máte pohled na tuhle situaci?

elizabeth112020
28. lis 2023

Zdravím. Chtěla bych se zeptat na zkušenost těch, které mají vztah s partnerem s dětmi z předchozího vztahu. Jakým způsobem se vyvíjel váš vztah a jak jste se vyrovnávali se svou pozicí? Pro mě je to šílené těžké, hlavní důvod je ten , jsme spolu 4 roky do vztahu jsem s tím že děti má šla. Ale také jsme oba šli s tím že spolu chceme mít taky dítě. Přes rok a půl snahy se nepodařilo, po vyšetřeních jsem v porakdu. Dali jsme si pauzu a ani ne po roce najednou pritel dite a snahu nechtel. Nejdříve byly jeho odpovedi na to, takove , ze mam dat cas abych mela vetsi mateřskou. Pritom. Jsem pracující clovek mit dite tak se o nej zvladnu i finance postarat. Jinak bych o tom ani nepremyslela. Spis to podle me jsou jen partnerovi vymluvy. Protoze dalsi duvod po case byla odpoved ze mam brat ohledy na to ze ma maly deti ze jeden de ten do skoly at pockam. Pritom porad bude neco, pak do skkoly pujde dalsi pak dalsi veci..naposledy mi odpovedel ze vlastne ani nevi ted jestli dite chce ze si mysli ze by to uz asi nezvladl. Ale poradne narovinu sam neodpovedel porad se odpovedi vyhyba. Porad chce cas. Pritel je o 9let starsi nez ja. Me je 27. Deti si preji okolo me uz vetsina deti ma, mrzi me kdyz ja ne a jeste k tomu jsem s nekym kdo je asi semnou ani nechce.nevim duvod a nedozvim se od nej. Pritel je dost pracovne vytizeny , dalsi veci je pro nej konicek vse okolo aut coz řadí spolecne za detmi a praci jako dalsi prioritu. Ja jsem pokazde az tam nekde na konci takze kdyz zrovna nejsem v praci a mam volny den. Doma je az vecer az kdyz vse dulezite ma. A to jde spat takze vlastne jsem prevazne porad sama. Nemame zadny plany, ma jine priority. A me je trapne se prosit ho o to aby semnou neco ppanoval. Hlavne to musi jit samo o tohle se nema rikat. Kdyz mu tohle vse reknu , rekne mi ze za to nemuze ze ma hodne prace ,ze bych se mela s jinym treba lip. Jednou za mesic ma potrebu mi to "vynahradit " a jdeme treva do kfc. Pracuje denne od 24/7 nebo dela neco na autech. Jedine dny kdy konci po 8 h v praci jakk ma a neni dyl jsou uterky a patky kdy si bere do vecera deti. Vikendy chodi do prace taky. Ma volny vzdy jen kazdy druhy vikend sobotu kdyz ma deti aby si je pry uzil. Druhy den je hlida vetsinou jeho mama a nebo ja. Nas jediny spolecne straveny cas je jednou za rok na 3dny chorvatsko. Nekolikrat jsem mu nasla zpravy kde shanel holku z privatu na noc.kdyz ja byla v praci a zpravu smazal , a myslel si ze se do kose v tel nekouknu. Pri otazce proc.. mi rekne ze to jen cbtel zkusit ze preci vidim ze nakonec nikam nejel. A nakonec rozhovoru si prijdu jako ja ta spatna. Spime spolu tak jednou mesicne.pry je unaveny.jsem mlada strasne chci rodinu a myslim ze je docela fajn cas s tik neco delat. Nesnesu denně přežívat a nemít žádný plán žádnou budoucnost v dohledu,nevědět co bude jen čekat na to až pritel přijde unavený z práce a nebo přijde s dětmi z předchozího vztahu a budu se mu o ně s radostí starat". Občas mám chvíle kdy začínám ty deti nemít ráda, nechci je vidět vyčítat to jim. Je to hrozný tohle vůbec napadat nemá oni za to nemůžou ja vím.jenze občas to nejde. I tak se o děti kdyu jsou u nás starám s největší láskou a nedávám na jevo nic co by mohlo jakkoliv . Ale ve mě se to pere. O pritele přijít nechci už jsem přeci jen na něco zvyklá.nejsem člověk co se rád seznamuje . Nemám ani žádné kámoše nikam nechodím ani mě to neláká. Jsem ráda jak to mám až na tohle trápení co tu píšu.. v hlouby duše si říkám že třeba přijde ta chvíle kdy se změní názor a ditw mít budu. Ale taky může nastat chvíle kdy se za dva roky ohlidnu zpět a nic nebude jinak. On už tohle vše má už nemá co ztratit jenže já ztrácím cas. On to ví ale dokud mi neřekne ne nechci dite semnou mít nebudeš. Nemám Sílu odejít a porad věřím.
Děkuji za zkušenosti.

konidana
28. lis 2023

@elizabeth112020 ppdle mnr on nema potrebu cokoli zmenit, jemu to takto vyhovuje. Jestli chces mit svou rodinu a svoje deti tak si myslim, ze by srs s nim mela definitivne rozejit. Nebo se mu takto snad chces obetovat do konce zivota? Co vlastne mate spolecneho? Pros s nim ses krom toho , ze uz jsi na to takto zvykla?

elis16
28. lis 2023

@elizabeth112020 sebrala bych odvahu a odešla. Jsi mladá a děti chceš, on už děti má a očividně další nechce. Kdyby jste náhodou společně měli, myslím, že bys byla na něj stejně ve výsledku sama a stále čekala jestli partner nezmění přístup k společnému životu.

galatea_a
28. lis 2023

Zkus najít tu sílu odejít. Pokud zůstaneš, za pár let by sis to mohla vyčítat. Děti s tebou nechce a je tam toho víc špatnýho. Tuhle kapitolu uzavři a dej šanci něčemu novému.

pe_tu_ss_ka
28. lis 2023

Já nevím, ale zkus si to po sobě přečíst... opravdu chceš být s někým, kdo s tebou ne. Kdo nemá ani koule na to přiznat, že o budoucnost s tebou nestojí, nechce děti, tovji společnost nevyhledává, téměř s tebou nespí.. co bys poradila kamarádce, kdyby za tebou přišla a říkal ti přesně to, co si napsala ty tady? Pořád si mladá a někde je chlap, co nemá závazky a ty a vaše dítě pro něj budete na prvním místě. Tady budou vždy na prvním místě jeho děti s předešlého vztahu a proč se s něčím takovým smiřovat?

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@konidana tuto otázku už si říkám dlouho, společného vlastně nemáme bohužel ale vůbec nic. Asi sem tomu vztahu hodně věřila asi pořád věřím že se to změní i když v hloubi duše vím že ne. Moc děkuji vím že máte pravdu Asi sem potřebovala to slyšet takhle od někoho jiného

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@elis16 děkuji vám

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@pe_tu_ss_ka ano máte pravdu já to prostě asi jen nechtěla slyšet a sem potřebovala názor od někoho jiného aby mi to v tomhle otevřelo oči. Moc vám dekuji

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@galatea_a děkuji,

konidana
28. lis 2023

@elizabeth112020 4 roky je celkem dlouha doba. Uz je vsechno zajete, jednoduche, ale asi i nudne a nikam nesmerujici... nejvyssi cas to ukoncit. Ja se takhle rozchazela se svym 2.pritelem, po 4 letech. Kdyz na to vzpominam, tak mi bylo taky asi tolik jako tobe ted. Byla jsem rozhodnuta, protoze jsem potkala jineho, ale i tak se mi minimalne pul roku styskalo🙈.
Takze se dobre rozhodni, abys mohla dobre zit😘

fyii
28. lis 2023

myslim, ze to chlapovi takhle vyhovuje. Tebe ma jen na hlidani svych malych deyi. Jsi mlada ja bych sla o dum dal ten se nezmeni. Deti si porid s nekym, kfo za to fakt stoji a stojino tebe. S ditetem se situace jeste priostri a ve finale zustanes sama s deckem. Jo a neco spolecnyho mit je dost podstatny, jinak si kazdy budete zit po svem a to dlouhodobe neudrzis stejne.

michaela666
28. lis 2023

Chlap je takhle bohužel spokojený. Děti už má větší, nemusí řešit každodenní kolotoč kolem mimina,...
Odešla bych od něj zavčas. Narovinu bych mu řekla, že kdyby řekl dřív, že další děti už nechce, mohl ti ušetřit trápení a čas.
Máš celý život před sebou, nezahazuj nejlepší roky čekáním jestli se náhodou pán uráčí a milostivě na dítě kývne.

irmamala
28. lis 2023

Dítě chtěl, když byl zamilovaný. Jak to nešlo, tak se mu to nejspíš rozleželo a došlo mu, že takhle je spokojený, děti odrůstají, člověk má víc času, méně starostí. Tomu bych se ani nedivila. Ale když pominu tu neshodu ohledně společného dítěte, tak vždyt ten Váš život je strašný. Podle mě děláš hroznou chybu, že se tak zavíráš životu. Nemáš žádné přátele, žádné koníčky, žádné zájmy. Jsi závislá na chlapovi, kterému na tobě evidentně vůbec nezáleží. To dítě stejně chceš jen jako vyplnění prázdného času. A budeš pak spokojená, až s ním budeš stejně zase pořád sama? Budeš tady kňučet úplně stejně jako teď. Na tvém místě bych dala takovému vztahu sbohem a chytla svůj život trochu za koule. Najdi si terapeuta, kouče, zkus nějaké nové věci, poznej nové lidi. Raději mít děti za 5 let, ale s někým, kdo za to stojí, než za každou cenu s takovým balíkem.
Mám kolegyni, která má doma ale strašného krypla. Když jí bylo asi 32, tak jsme jí říkaly, ať konečně vytáhne hlavu ze zadku a vykopne ho. A ona argumentovala jak ty, že už se nechce seznamovat, začínat znova, že je na něj zvyklá, že chce rodinu. Dnes je jí 45, krypla má doma pořád a děti nemá. Nejdřív se nemohli domluvit, pořád něco řešili a pak už to nešlo. Nezahazuj ty nejlepší roky jen z lenosti.

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@irmamala když to člověk takhle alespoň čte taky od někoho jiného než jen svůj názor.. tak na to začne koukat trochu jinak..a více si to uvědomovat. Opravdu jsem tohle potřebovala.a vím že máte pravdu. Moc děkuji

pe_tu_ss_ka
28. lis 2023

@elizabeth112020 věřím, že každý rozchod je těžký, zvlášť po tolika letech, kdy se počítá už s rodinou... nejtěžší je udělat ten krok, a postavit se za sebe samu. Zkusit si odpovědět, opravdu stojím o takový vztah, chci být ve stejné situaci i za 2, 5, 10 nebo 20 let? A pak si jen vyčítat, že mi život uběhl a třeba i bez dětí, protože jsem se spokojila s něčím, kde mi nebylo dobře..

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@pe_tu_ss_ka to jste napsala presne. Právě proto jsem nad tím začala takto uvažovat vůbec, a takto to snažit řešit. Právě toho co píšete se bojím nejvíc a nechci to. Proto bych měla být teď silná a udělat jednou něco dobrého jen pro sebe a nekoukat na něco co tam vlastně už ani není..

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@konidana ano právě že nesmerujici. Člověk by pak nechtěl za pár let otočit a litovat toho že ten krok ukončit to neudělal a zůstat třeba i sám. Každý si tímto projde..i já prošla kolikrát a vždy jsem myslela že je to naporad a že to bez te osoby nezvládnu
A hele jsem tu..i když žádný vztah nebyl musím říct ještě tak vyspeli v té době jako byl tento, už ne takový ten jak bych řekla dětský. Ale tak vše jednou poprvé.. každopádně vždy se to vše snese líp když má člověk hned "naplast" když to takhle řeknu. Mez když v tom všem prožívá sám. Je to každopádně snesitelnejsi. Moc děkuji za povzbuzení a radu 😘

me_druhe_ja
28. lis 2023

Já mám přítele s dětma. Když jsme se seznámili, bylo jim 7, 12 a 15. Takže už žádný mimina. Spolu jsme chtěli jedno dítě. Nakonec máme dvě (ale to byl asi osud, dlouhy příběh).
Každopádně ten tvůj vztah nemá budoucnost. Jednoznačně bohužel. Já tak měla s exmanželem. Napřed děti ze jo, pak přicházelo až tohle....až tamto...až pak ....až nám bylo přes 30 a všechno se to nakumulovalo. Taky měl spoustu jiných věcích, co preferoval predemnou. Společny čas sám nikdy neplanoval. Všechno jsem vždy zařizovala ja. A sex byl taky jednou za uherák když jsem se doprosila. Ale až současný přítel mě nakopnul odejít, že to jde i jinak, než čekat až. Protože asi bych se nikdy nedočkala. Stejně, jako se nedočkas ty.

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@me_druhe_ja děkuji

skororozvedena
28. lis 2023

@elizabeth112020 hele, s nevlastními dětmi to bývá dycky těžké, když člověk není matka Tereza. Bohužel mohu potvrdit, ze s vlastním se to spíš ještě přiostřuje. Moje situace byla jiná - láska jak trám, spoustu společných zájmů, on jednoho syna, z dluhu jsem mu pomohla vyhrabat, no a, stejně to nedopadlo. U tebe fakt nevidím co bys rozchodem ztratila, jen Ziskala. Postav se za sebe, neztrácej s ním čas, fakt za to nestojí a "zvyk" Je málo...

astracreek
28. lis 2023

@elizabeth112020 Přečti si to po sobě a přemýšlej, co bys poradila, kdyby to psal někdo jiný. Sama sis tam odpověděla, jestli v tom vztahu chceš nebo nechceš být.

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@skororozvedena děkuji vam

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@astracreek ano máte pravdu.

janule0123
28. lis 2023

@elizabeth112020 když si to čtu,.. nerozumím tomu, proč spolu jste … kdy a jak s nim travis volný čas ? Tři dny v Chorvatsku a jednou za par dni luxus večeře v kfc? Za me nouzovka při cestě po dálnici a zároveň jistota, ze me to rychlý jídlo nepřekvapí 😝mám spis pocit ze te má jako spolubydlící s vyhodou- ta výhoda spočívá v tom ze se postaras o jeho děti když je potřeba.. on má dvě, má splněno , konečně trosku odrosli, proč si komplikovat život dal, ale spolubydlící dobra - takový nějaký pocit z toho mám když to čtu .. zní to teda ode me drsně😒 mas celkem dobrý věk, nepromarní to s nim …někdy ti muže byt lip i samotné … a pak někoho poznáš a reknes si jak si takhle mohl dlouho fungovat? Vždyť to má vypadat úplně jinak …

elizabeth112020
autor
28. lis 2023

@janule0123 děkuji za váš pohled na věc a souhlasím s vámi, hlavně pravdive a upřímné, člověk někdy potřebuje slyšet věci tak jak doopravdy jsou,jen on sám je neviděl. Spiš nechtěl. Pak teprve člověk začne přemýšlet reálně. A dívá se na to z jiného úhlu, moc mi tohle vypsání se a názory ostatních pomohli.

drakenn
29. lis 2023

@janule0123 naprostý souhlas. A jako bonus mu bude za pár let dělat bezplatnou osetrovatelku!

elizabeth112020
autor
29. lis 2023

@drakenn nerozumím ?

veronicka89
30. lis 2023

@elizabeth112020 jako ono bezdětný člověk si to s dětma podle mě představuje trošku jinak...

Tvůj chlap ví do čeho jde...

A ačkoliv je to s dětma super , pro člověka co hodně pracuje je to zahul... A jeste před 40 ...

(Jako když pominul že vůbec nevím proč s tím chlapem jsi a co ti dává do života nebo v čem je lepší s takovým být než být klidně i sama ? )

Tak to může fungovat s diskuzi o dítěti pokud jasné řekneš že o dítě stojíš , že žádnou pomoc od něj necekas ...

Ale upřímně ? Chceš to takhle - být v podstatě sama s dítětem ...( Jediné co možná je jinak že bys měla aspoň ty prachy)...

misa_pise
30. lis 2023

To že má partner děti a nechce další je jen střípek z toho všeho. Když si to po sobě přečteš, vážně bys s někým takovým, kdo si ani na tebe nenajde čas, upřednostňuje
všechno ostatní a hledá si privát, chtěla dítě? Vy máte víc problémů než radosti, z toho bych vycouvala.

rebe
30. lis 2023

Je to přesně tak, jak píšeš. Ztrácíš čas.