Jak se vyrovnat s tím, že ma jinou?

hloupahusa
22. črc 2024

Ahoj, potrebuju se vypovidat a mozna podiskutovat zda jste nektera taky resila.
Potkala jsem chlapa, rikejme mu Jarda, zatimco jsem mela vztah. Zacli jsme si spolu, stykali jsme se u nej. Po nejake dobe mi bylo jasne, ze jsem zamilovana… ale pak prisla studena sprcha, ze on to neciti a vztah z toho nebude. Ja mu nerekla o svych citech. Rozesla jsem se doma.. ale z ruznych duvodu stale bydlime spolu s ex.
Po nejake dobe jsem se Jardovi ozvala, ze nekam pujdem. A zacli spolu zase spat, stykat se, travit nejaky cas, obcas jsem prespala.. ale po nejake dobe zase sprcha, ze to neciti. Ja husa hloupa mela rada jeho spolecnost natolik, ze i pote jsme se vidali, obcas sex atd. Vzdy se choval tak, ze jsem uzasna, skvela, nejlepsi. Znala jsem x jeho kamaradu, potkala jsem asi trikrat jeho bratra a otce. Ale nikdy to neprekrocilo mez vztahu.. no a nedavno mi rekl, ze nekoho potkal. Ja vedela, ze to jednou prijde, vedela jsem, ze z toho vztah nadosmrti nebude, ale ted mam stazeny zaludek, stavy uzkosti, zarlim, jsem smutna a nevim jak z toho ven.
Nechci mu to nove znicit ani se mstit, ale potrebuju asi vedet kdo ona je, jaka je … ani nevim proc. On je v klidu, zacina si jinde a ja kvuli nemu rozdrbala svuj zivot.
Byli jsme od te doby nekolikrat venku, jdeme spolu na vylet za par dni.
Tahal me za nos dlouho, nerekla bych ze schvalne, ale je zbabelej a ja si ted rikam, ze nechci snadno vyklidit pole. Ze chci byt nablizku jako kamoska aby me mel na ocich. Sem tam utrousit poznamku, ze nam bylo dobre atd.
Vim, ze je to blbe, ale proste mu nechci nechat volnej prostor a lehce ho potrapit. Zpet ho nechci, nechci s nim vztah, ale proste se mnou zametl a ja asi potrebuju nejakou satisfakci.
Prosim nepiste mi, ze jsem zla a hloupa a zavistiva, ze nemam uroven atd. Verim, ze jste nektera byla v podobne situaci a chtela bych nazory a pokec co jste delaly…

klokanka31
22. črc 2024

@hloupahusa Ale mně nepřijde že s tebou zametl, říkal ti že vztah nechce... A že ty sis kvůli němu rozbila vztah, to byla bohužel tvoje chyba. Nepřijde mi ok se mu chtít mstít.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@klokanka31 nejde mi o mstu… spis mu nechci lehce vyklidit pole… nevim jestli to pisu srozumitelne. celou dobu se choval ze chybel fakt je krucek k tomu byt spolu. Zrejme jsem byla spis jako skvela spolecnost a obcasny sex.. a ja blbka se vzdy nechala utahnout na varene nudli.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@klokanka31 proste hloupe zarlim, prichazim o zajem a spolecnost, ktera mi delala radost x mesicu. A neumim se smirit s tim, ze uz jsem na druhe koleji

elesse
22. črc 2024

To, co popisujes, je ale tvuj problem, ne jeho. Muzes se mu mstit, prijdes o jakoukoli jeho prijemnou vzpomínku na tebe… soustred se na sebe, bez na terapii a ne se mu motat do vztahu, kdyz o tebe nestoji. Ten konec taky muze byt velmi neprijemny

klokanka31
22. črc 2024

@hloupahusa No ale to je pomsta...Já kdysi taky měla chlapa na zábavu, bez vztahu...když jsme si našli vztah, život šel prostě dál, jaképak žárlení...Ale mám pocit že tys bohužel nepochopila, že jsi byla jen milenka...

5pajina55
22. črc 2024

Jeho to asi nepotrápí. Spíš se snaž to v sobě nějak urovnat a ukončit. Jakýkoliv narážky budou působit zoufale a trapně. On tě nijak nevyužil, ty jsi věděla, že víc nechce. To, že se choval hezky je snad normální, kdyby se choval jako debil, tak s ním asi nebudeš trávit žádný čas. Tvůj rozpad předchozího vztahu je jen tvůj problém, ne jeho.
Taky jsem si prošla něčím podobným a souhlasím s tím co se tu píše, když budeš dělat vlny atd, tak svýho nedosáheš, nebudeš mu najednou chybět atd, spíš na tebe nebude chtít ani vzpomínat. Skončilo to, život jde dál. Nechce tenhle, bude chtít jinej. Hlavu vzhůru.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@elesse mas pravdu, je to v me hlave… jsem ted ve fazi kdy se v tom motam a i spatna varianta mi prijde jako varianta

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@5pajina55 jeho to urcite netrapi. Ma pocit, ze to bylo vyjasnene. Jenze se tak nechoval, jakobych byla jen milenka. Ja vim ze to preboli a ze budu brzo vzpominat jaka jsem byla husa. Kdyz dam pryc zbytecne pocity msty, je dobry napad mu ted rict, ze se nezachoval uplne fer? Naposledy co se mnou spal a zustala jsem u nej pres noc, uz ji urcite mel, byl jinej, sli jsme ven, ale nebyl tak kontaktni jako vzdy, ale u nej doma se sexem zacal on, ja ne… a kdyz mi ted rekl ze ma jinou, tak mi doslo proc to bylo jine, protoze uz jsem nebyla jedina. Takze posledni mesic kdy se se mnou jeste stykal i sexualne uz zpracovával novou, to me asi sere nejvic

5pajina55
22. črc 2024

@hloupahusa S jistotou to nevíš, že už měl jinou. Možná už ji měl v hlavě, možná s ní spal. A dost možná taky ne. Pokud jsi kvůli němu ukončila vztah, mohl mít i třeba výčitky a řešil jak to na tebe vybalit. Myslím, že si tím přemýšlením nad tím jen ubližuješ. Můžeš mu říct, že se nezachoval fér. Jestli se ti po tom uleví. Se mnou chlap skončil tak, že dělal jak na mě najednou omylem vymazal číslo. Co bych si na takovým duševním chudákovi vzala. Říkám neřeš to, skončilo to já jsem s tím v pohodě. I když jsem nebyla. Potkávala jsem ho v práci, takže o to lepší. A on když viděl, že žádný drama kolem toho nebude a dost možná mi ani nechybí, tak se po nějaký době sám pochlapil a chtěl se mnou ten konec řešit. Já jsem 3 měsíce každý den otravovala kamarádku s tím co a jak a proč, a jemu jsem pak řekla, že už to nechci řešit. Prostě mi ublížil, on to ví, já to vím a kdybych si mu vylejvala srdíčko, tak by viděl, že mě to vzalo a já jsem nestála o nějakou jeho lítost. Na to mi řekl, že jsem až moc hodná a jak toho lituje. Říkám tak lituj. A vypustila ho tím ze svýho srdce i z hlavy.

cherie24
22. črc 2024

Já bych úplně ukončila kontakt a šla dál. Dokud se s ním budeš stýkat, budeš si tím rozpitvávat staré rány a bude ti to nejenže ničit náladu, ale i omezovat vztahy. Prostě bych mu řekla, že mě to mrzí, ale pouze kamarádit se s ním nedokážu a v rámci zachování jeho nového vztahu a svého štěstí bych to ukončila úplně. On o tebe nikdy nestál a tobě to nestojí za trápení.

ina10
22. črc 2024

@hloupahusa tak už sis dala takovou přezdívku, tak víš, co jsi. A on ti rovnou řekl, že vztah ne, to, žes potkala jeho rodinu a kámoše na tom nic nemění, holt chtěl si jen zaš.ukat a ty kecy okolo, že vám je/bylo krásně, jsou omáčka, abys mu třeba náhodou v budoucnu zas dala (stále bez nabídky vztahu). Bože, kdy už to holky pochopíte, že když chlap řekne, že nechce s vami vztah, tak i když se na hlavu postavíte, udělate vývrtku a hvězdu, tak ten vztah nebude, nebude a nebude.

klpoiu
22. črc 2024

Chces se pomstít,ale on ti vlastne nic neudelal. Nedokazes prenest přes srdce, ze je nekdo pro nej lepsi nez si ty. Od zacatku ti říkal, ze ses jen na vyplneni casu a obcasny sex. Ty si to neakceptovala, a verila si, ze nazor zmeni. Ze sis zaridila zivot sama podle zohoto nevztahu je jen tvůj boj. A on nasel si jinou s kterou vidi vztah. Tebe to ted stve. Ale stve te to jen proto, ze si ho nevnimala. Vnimala si jen svoje myslenky. A ted kvuli tvemu egu mu chces znicit, třeba pro nej ten pravy, vztah?? Proste normálně ho nech jit, prej mu hodne stesti, smir se s tim, ze vas nevztah skoncil a jdi si svou cestou.

evik19
22. črc 2024

Já tě chápu, to jak se choval, nebylo fér. Určitě věděl, že k němu chováš city, dělalo mu to dobře a tebe si jen pro zábavu namotával.
Když ty dva ale uvidíš spolu, nepomůže ti to. Na nějaký poznámky bych se vykašlala. Tohle bývalka mého manžela taky přede mnou zkoušela a akorát mě naštvala tak, že jsem mu v podstatě zatrhla kontakt s ní. Jinak by mi nevadila, klidně se mohli vídat, protože vím, že z jeho strany už žádné city nebyly, jen ona to v sobě ani 5 let po rozchodu neměla vyřešeno.
Ta nová partnerka tvého milence taky za nic nemůže, takže je zbytečný dělat jí zle. Bude naštvaná ona, a jestli ji má rád, tak i on. Zprotivíš se mu tím úplně, věř mi. Buď na sebe hodná a vykašli se na něj. Příští chlap už tě bude mít nejen na sex, ale i na lásku. S tímhle ale utni kontakt. On tě bude jinak pořád udržovat v naději, aby kdyžtak mohl zajít a polechtat si ego. A tohle fakt hodní kluci nedělají, nebo aspoň ne holkám, který milujou. Pobreč si a pak si ho všude zablokuj, bude ti líp.

drep
22. črc 2024

@evik19 nefér by bylo, kdyby jí sliboval vztah, věčnou lásku a svatbu. On jí opakovaně řekl, že vztah s ní nechce. Byli kamarádi přes postel, ona to akceptovala a teď je zhrzená?! To moc nedává logiku

tulipdona
22. črc 2024

Jsi zhrzená. On ti nic neslíbil, a ty mu chceš být nablízku aby tě měl na očích? Proč? Jeho to nezajímá, stejně jako ty.
Seber se a zmiz mu z očí.

evik19
22. črc 2024

@drep No, ono kamarádství s výhodama je fér, když k tomu oba přistupujou stejně. Já mám v okolí dva takové “párečky”, v jednom případě je ta, co si užívá a druhého city zneužívá, žena, a v druhém případě muž. Oba mají svoje postupy, jak toho druheho zpracovat, aby měl stejně jako zakladatelka diskuze pocit, že teď to vztah není, ale že jednou bude. Že sice spolu nechodí, ale to co mezi sebou mají, je stejně silný, jakoby jo. A když si pak nabrnknou někoho dalšího, tak se diví, čemu to vadí, když nic neslibovali. Klidně podvádí nového partnera, když se jim to zrovna hodí, a když se nabaží, zase se třeba vrátí a celá pohádka jede nanovo. V případě mé kamarádky to trvá roky, on to ví, že ona ho miluje, udržuje ji ve stavu zamilovanosti a naděje, protože mu to vyhovuje a dělá mu to dobře. Když ona začne s někým chodit, brečí jí pod oknem a ukecává ji zase na sex, slibuje hory doly. Když se ukecat nechá, najednou se mu uleví a zase ochladne. A pořád dokola. V prvním případě naopak totéž dělá moje známá svému “kamarádovi”. Ta se dokonce vdala, ale udržuje ho v tomhle toxickým čekání dál, když se pohádá s manželem, napíše mu, dodá trochu naděje, on zase začne doufat….Přijde mi to hodně podobný, jako příběh zakladatelky. Jestli ti to přijde v pohodě, tak fajn. Já si myslím, že to fér není a kdyby ti dva byli kvalitní lidi, tak by neničili svým obětem životy a nechali by je jít.

anniej
22. črc 2024

Čím víc se mu budeš snažit být na očích, tím víc se mu zhnusíš, a to jen protože tvoje úmysly nejsou čisté. Být tebou, úplně vyklidím pole, protože akorát ublížíš sama sobě, protože on se kvůli tobě fakt trápit nebude. Už když ti říkal, že to necítí - holt jsi pro něj nebyla tak dobrá, aby to cítil. Zní to hrozně, ale je to tak 🤷🏻‍♀️ Já tohle zažila taky párkrát, ale nikdy jsem to nikomu nezazlívala, jelikož to bylo jasně daný. Chlap, když má fakt zájem, chová se trochu jinak.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@5pajina55 jak ho znam tak uz si s nim minimalne psal a chtel ji. Jen nedokazal po par pivech odtrhnout ruce ode me. Ale ok, to je jeho vec. Udelala jsi to skvele! O zadnou litost taky nestojim😀

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@ina10 jojo byla jsem hloupa husa to uznavam a porad jsem. Nekdy to nejde tak snadno utnout a vymazat nekoho koho mas rad, i presto, ze vis co rika… ikdyz to nesedi s tim jak se chova.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@evik19 to, ze k nemu citim vic nez on ke me stopro vedel a jak rikas, byla jsem jednoduse k mani, tak proc by toho nevyuzil zejo.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

Ja opravdu nejsem tak pomstychtiva a hloupa jak to ted vypada. Jen je to pro me nove a musim se s tim popasovat. Kdyz napisu vse co mam v hlave, vcetne toho, ze chci nejakou odplatu, tak mi stejne v ten moment dojde, ze to je kravina a nic to neresi. Ja mu vlastne nechci ublizit, rada bych abychom i byli pratele. Jsem proste zranena a ublizena. Ale nikdy jsem se nikomu nemstila a to jsem toho zazila dost - ghosting od cloveka, se kterym jsem pulroku mela vztah, neveru od partnera, manipulace a stalking od jineho… jsem hodnej clovek, snazim se kazdeho pochopit, pomoct, byt blizkej pritel atd a vetsinou jsem pak zklamana tim, jak se ke ostatni zachovaji, ne jen partneri. Proto jsem ted mela tendence to hrotit a vymyslet nejake pomsty… ale stejne na to nemam zaludek.

sonaxoxo
22. črc 2024

Já bych nic nedělala, jen bych se s ním rozloučila. Beztak když něco uděláš, tak budeš mít radost jen chvíli a byla by si poté opět ve svých starých kolejích, zhrzená. Znám to, bolí to, ale vše časem přebolí!☝️

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@evik19 diky za tohle. Nebylo to fer od nej. Sice si myslel, ze tim, ze rekne, ze z toho vztah nebude to vyresil. Ale xkrat me zpatky k sobe pritahl, xkrat to byl on kdo se choval jakobych najednou byla ta nejlepsi, xkrat jsem mela dojem, ze mozna zmenil nazor. Netlacila jsem na nej, nenutila se mu, ale ve sve blizkosti me drzel tolikrat, ze to co rikal opravdu neodpovidalo tomu jak se choval. To neni fer… at rekl cokoli.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@sonaxoxo vis co je nejlepsi, ja vim, ze on neni nejlepsi chlap na vztah. Ma spoustu much jako kazdej ostatne. Ale vysvetli to srdci😀 ted jsem bolava, zhrzena, boli to. A to jsem vedela uz posledni dobou, ze je jen otazka casu nez si nejakou najde, ale holt jsem to nezpracovala v sobe driv

drep
22. črc 2024

@evik19 pokud mi někdo několikrát řekne, že vztah se mnou nechce a já s ním spím dál, protože v něco doufám, tak je to moje chyba, nikoliv jeho🤷🏻‍♀️

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@drep hele nerikala bych tomu chyba. City holt nekdy nedokazes ze dne na den vypnout. Ani z mesice na mesic. A nekdy se spokojis s malem, protoze je to aspon neco. Tezko se to asi vysvetluje.

lv
22. črc 2024

Jemu s tebou bylo fajn, dobře, pokec, sex, flirtování, příjemný věci. Ale ne láska a v tom s tebou jednal na rovinu. Ten pocit, že to třeba někdy přijde, že se přece někdo nemůže chovat TAKHLE a nebýt v tom aspoň kousek citu, nebo krok k lásce.. Může a chová. Tím, že s ním budeš v kontaktu si budeš jenom drásat rány. Jemu neublížíš, jen sobě, budeš se víc trápit. A když tak přemýšlím, není fér, že s tebou půjde na výlet ačkoli něco navazuje, jestli tedy bude chtít i tebe, ba flirt, sex a ji na lásku.

ina10
22. črc 2024

@hloupahusa nojo, ach ty city, chovat se může právě jakkoli, aby ti daval naději, ale furt říkal, že vztah ne. Pro tebe by bylo nejlepší vymazat si jeho číslo, vymazat ho z FB nebo jinych sítí atd a nevídat ho.
Říct mu případně, pokud bude něco zkoušet, že chceš vztah a on ne, což ti nevyhovuje a proto jej nechceš a je lepší, když se nebudete vídat, že pro tebe je to ztráta času, hotovo. ALE to si musíš srovnat ty v hlavě.

veroniqess
22. črc 2024

Pokud pole nevyklidíš, budeš pro něj strašně dostupná a nepřitažlivá a bude to mít přesně opačný efekt. Byl k tobě fér a je pořád. Neztrapnuj se už a jdi dal.

hloupahusa
autor
22. črc 2024

@lv muze a chova a tohle prave neni uplne fer.. a nejednal na rovinu, ackoli to rikal. Ale to uz je fuk. A me to bude doufam taky brzo fuk. A na stopro vim, ze uz ji mel (minimalne vedel ze s ni chce zacit) a spal se mnou, toliko k fer..