Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti a nebo ve svém blízkém okolí hyperaktivního dospěláka? Jak s ním vycházíte? Jak se s ním žije? Všude se píše o hyperaktivitě dětí, ale jak je to s dospělými? Toto téma mě zajímá, protože mám velmi "aktivní" maminku.. nedokáže si sednout (nesedne si ani k jídlu), je hodně hlučná, upovídaná (všude je jí plno), roztěkaná, nesoustředěná, dělá mnoho věcí najednou (kvantita převažuje nad kvalitou), hodně zapomíná.. atd. Někdy je její společnost hodně náročná.. My si třeba nikdy nemůžeme sednout a popovídat si spolu.
@kikimaruska Díky moc za typ, škoda, ale nemám FB..
ahoj, já myslím, že s tím nic neuděláš, člověk už takový je, já teda taky ani chvíli neposedím, pořád někde jsme něco děláme, kolikrát slyším, že to co stihnu za den nestihne někdo za týden, mamka mi taky furt říká at se nehoním, ale mě to moc nějak nebaví nic nedělat, musím být furt někde v pohybu a mít nějakou činnost, děcka taky to zdědili po nás
@slunicqqo Nejde jen o tu aktivitu.. ono s tím souvisí hodně dalších věcí. Např. pořád něco hledáme, protože mamka buď vůbec neví, že to měla v ruce anebo si nevzpomene, kde to z ruky upustila..to je ta šílená nesoustředěnost, roztržitost.. A je toho víc. Já sama mám malé dítě, za celý den si nesednu a taky mě nebaví sedět, ale sednout si dokážu, dělám věci s rozmyslem.. Nehodlám nic měnit, ono starou ženskou už těžko někdo změní. Jen jsem chtěla slyšet zkušenosti ostatních a jestli je v tom někdo podobně.
Nedávno o tom byl dokument v české televizi, možná se to dá najít v jejich i-visílání. Název si bohužel nepamatuji. Jinak u dospělých hyperativních je už většinou nižší ta extrémní aktivita, ale zase je s nimi někdy hoší "domluva" plus bývají vzteklý až agresivní. To že hyperaktivita je vlastně diagnóza na celý život teď lékaři "nově" objevily, ale sami přiznávají, že sledováním dospělých hyperaktivních jedinců se věda zabývá ve větším až tak posledních deset let. Z toho co píšete může být maminka jen ten člověk co "neposedí" ona ta hranice mezi velmi aktivním dítkem a a přímo hyperaktivním dítkem je velice tenká. Takže bůh ví, jak je to u dospělého. Jinak mne napadá akorát porada s psychologem, najít nějaký "návod" jak tu potřebnou komunikaci s maminkou navázat i přes tu její nadměrou aktivitu a nesoustředěnost, co vím tak to vždycky alespoň trošku pomůže 😉
Já mám takového manžela a tchýni😀....vím jaké to je.
Ahoj, je mi 30-let a jsem strašně hyperaktivní. Chvíli neposedím, nedám si v klidu kávu, je mi jedno jestli něco dělám, nebo někam jdu. Ale zase je to třeba výhodnější pro toho chlapa doma, že mu kolikrát nedám pokoj 😀 . Ale na druhou stranu, jistě má kolikrát ze mě hlavu jak pátrací balón. A moje mamka je to samé. Tak že, aspoň se maminka nikde neztratí. A když ji unesou, rádi ji rychle vrátí 😀 . ivona
Musíš si najít nějakého koníčka,jinak to bude horší a horší.Bude TI VADIT,ŽE DRUZÍ JSOU FLEGMOUŠI
Já mám takového manžela 🙂 Díky té jeho hyperaktivitě vlastně žijeme spíše vedle sebe než spolu, protože mu prostě nestačím 😀 Nedávám tu rychlost a pohyb a vůbec jeho životní rytmus. Kupříkladu mu úplně stačí 4 hodiny spánku dlouhodobě. Nevydrží na místě a má neustále nějaké aktivity, kamarády, zájmy. Nevydržela bych s ním udržovat tempo. Ale jsme spolu už 13. rokem, tak už takhle fungujeme dlouho.
Někdy si říkám,už jsi stará,o tom to přece není,potřebuješ někoho jako jsi ty,kamarád,kamarádka.
Lidé se doplnují,tak to má být,umíš si představit aby byl stejný jako ty
.
Necháme to na zítra ,jdu spát.
Já bych to nepodceňovala, může to být opravdu porucha zvaná ADHD - porucha v mozku, kterou lze prý i v dospělosti léčit léky na podporu určitých mozkových center atd. Může být podle internetových článků způsobená hlavně geneticky nebo při porodu. Hyperaktivita je výrazným příznakem.
@primaska
Já bych to nepodceňovala, může to být opravdu porucha zvaná ADHD - porucha v mozku, kterou lze prý i v dospělosti léčit léky na podporu určitých mozkových center atd. Může být podle internetových článků způsobená hlavně geneticky nebo při porodu. Hyperaktivita je výrazným příznakem.
Hyperaktivita, nesoustředěnost , zapomínání, roztržitost, nadměrná hovornost atd. mohou být také příznaky bipolární afektivní poruchy. Doporuila bych návštěvu psychologa nebo psychiatra.
Já mám pouze malého, ale pokud nejsi, doporučuji skupinku na FB: Dětičky s ADHD(hyperaktivita), ASPERGEROVÝM SYNDROMEM A AUTISMEM, .. Sice je název hlavně určen pro děti, ale řeší se tam i tato nemoc u dospělých případně a vím, že tam několik maminek má hyperaktivního třeba i manžela atp.,tak určitě poradí...