Dar za miminko. Dal vám manžel/partner dárek?

nela1234
13. říj 2024

Ahoj chci se zeptat dává ještě tatínek dárek nebo šperk za to že mu žena porodila miminko? Nebo při návštěvě porodnice se nosí kytička mamince..... Trochu mě mrzí že manžel se vyprdnul na mě, ikdyz jsem mu dala syna. Vím řeším kraviny hlavní je že je malý zdraví a v pořádku. Jen jsem chtěla vědět jak to je u ostatních nebo se to už nedělá 🫣😄

simkrk
13. říj 2024

Řekla bych,že záleží na chlapovi a financích😃🤷
Já nedostala nic.. 😂

gruyerre
13. říj 2024

@nela1234 oni to chlapi většinou ani neví, že se od nich něco takovýho očekává 😀

drep
13. říj 2024

Můj manžel naštěstí ví, že kytku bych mu hodila na hlavu, protože řezaný kytky jsou vrchol ne-ekologie a že šperly nenosím. Fakt nevím, proč bych měla dostat dary za to neskutěcný privilegium porodit dítě😉

jaja01k
13. říj 2024

Já jsem od manžela nic nedostala, ale ani jsem nic neočekávala, vůbec mě nenapadlo, že se něco takového dělá, dokud jsem o tom nečetla tady na koni 😀 Mně to ani nedává smysl, dostat dárek za porod, a na nesmyslná gesta si nepotrpím.

teryem
13. říj 2024

Nedostala jsem nic ani za jedno 😄 někdo na takový gesta prostě není, někdo to ani neví, že by se něco takového dělalo a někdo je jenom dřevo a ještě by mohl říct, že věci pro děcko už stály dost ne 😂 neřeším... Si něco kup sama, aspoň budeš mít jistotu, že se ti to bude líbit... Známej sice šel a po narození syna( evidentně na naléhání vlastní matky, poněvadž pochybuju, že by vůbec nad něčím takovým přemýšlela 😂) obdaroval megalomansky svoji partnerku, ale rozhodně to mezi nima lásku nepovzbudilo a rozhodně neutuzilo jejich velice jednostranný vztah 😎 takže mně stačilo, že mi za děti děkoval, řekl, že je na mě pysnej, že jsem šikovná a pod.. a že nebrblal když jsem si chtěla nakupovat kdejakou kravinu pro mě nebo pro mimca.. takže se nehrouti a prd na to 💐

jana_zofie
13. říj 2024

Mne nenaoadlo, ze se neco takoveho dela, muj muz to taky nevedel. Dobre nam bylo. (Donesl mi pochutiny jake jsem si nadiktovala na co jsem mela chut. Nechapu prilis smysl kytek ve vaze a on to vi.)

zmrzlinka
13. říj 2024

Když se narodil první syn ,tak jsme dodělávají barák.Dostala jsem kytku a dveře do ložnice ,obýváku a koupelny 🤣🤣🤣

petramana
13. říj 2024

@zmrzlinka my taky dodelavali barak a chlap vedel, ze v novem nechci ten strasny konferencni stul, tak mi za syna koupil novy jak jsem byla v porodnici 😉

lauriak
13. říj 2024

Ja som asi jedina co nieco dostala 😅 Manzel mi kupil sperk k porodu prvej dcerky. Pri druhej som nedostala nic pac bol covid a riesili sme uplne ine veci 🤷🏼‍♀️ Ale vobec ma to nemrzi.
Ale keby som take nieco ocakavala tak by som to asi v prvom rade komunikovala. Sama poznas svojho muza najlepsie tak asi vies aky je.

hanka_12345
13. říj 2024

taky jsem nic nedostala. Nemrzi me to. Muj dar jsou me deti 🙂 taky si myslim ze je to kus od kusu s tema chlapama. Segra dostal treba sperk a kytku u obou deti. A kdyby ji nic nedal tak si myslim ze se s nim nebude bavit hodne dlouho. Vzdycky si na darkym i k narozeninam dost potrpela

pampeliska1313
13. říj 2024

Hmmm ja dostala. Po roce. Pry nejen za porod, ale i narozeniny a Vánoce.😅 ale mne by stačila v tom okamžiku kytka, i někde urvaná v parku.:D ze mi slo jen o to gesto, ne o nějakou hodnotu toho dárku.

evculinda
13. říj 2024

@nela1234 za první náramek s přívěskem, za druhé nic. Známá dostala za porod Kodiaq

kubesovaadelka
13. říj 2024

@nela1234 kytice do porodnice nesmí, nebo aspoň u nás. Dar, no jako asi záleží, jak to máte nastavený vy dva, z jakých poměrů pochází chlap ATP . Samozřejmě, že by to potěšilo, ale hroutit bych se z toho taky nehroutila, jsou důležitější věci a myslím, že u mě byl největší dar, místo hmotného dárku spíš to, že jsem si po šestinedělí mohla dát klidnou, horkou plnou vanu a chlap se zatím staral

junetule
13. říj 2024

@lauriak nejsi jedina 😂 v rodine exmanzela to bylo nepsane pravidlo...za porod potomka zlaty sperk. A i u nas jeste od dob babicek se tohle traduje.

dandaa
13. říj 2024

Dostala jsem za každé dítě zlatý šperk, který časem předám dětem. Také jsem šťastná, že mám náušnice které dostala moje maminka když jsem se narodila, nic jiného než šperky po ní nemám.

cilkat
13. říj 2024

Já porodila dítě partnerovi? Fakt? Od kdy? Je to přece naše společné dítě! Já ho devět nosíců nosila v těle a on se celou tu dobu (po kterou mi bylo převážně blbě jak psovi) o mě staral a snášel moje nálady. Ve druhém těhotentví pak táhle i většinu péče o staršího a o domácnost, který já fakt nebyla schopná a ještě k tomu chodil do práce, aby celou rodinu uživil. ... Po narození nás finančně zabezpečuje, vymýšlí program dětem a má nás rád... Ne, já fakt nedala dítě jemu, jsou to naše společné děti. Od začátku do konce.
Jako ano, chápu nějakou památku na významný den v životě - něco jako snubní prstýnek ke svatbě, tak šperk k dítěti... Ale není to "za dítě". Není za co platit. On přece svou část práce taky odvádí.

Jinak kytky se do spousty porodnic nesmí kvůli alergiím... Šperk je ze ně hezká památka, ale... je pravda, že o šperky si případně manželovi protě říkám, no (protože je obecně nosím málo). Mnohem větší "gesto" pro mě bylo, že se mnou byl v tý porodnici, že se o nás fakt staral po tom, co si nás přivezl domů a tak...

corry21
13. říj 2024

Dostala jsem šperky za oba. Nečekala jsem to, nevyzadovala už vůbec ne, potěšilo mě to moc. Je to hezké gesto za mě

ai30
13. říj 2024

Nedostala a ani jsem to neocekavala, darky za porod mi prijdou strasne divne. Ale to i vyraz 'dala jsem mu syna' 😄 Vim, ze nekdo sperky dava, ale musim rict, ze u me v okoli je davaji jenom otcove, co jsou na dve veci, takovy ti 'dej mi mimino najezene a prebalene a ja ti ho na dvacet minut pohlidam'. Nemyslim si, ze to nutne souvisi, ale spis ze je to trochu tradice, ktera vychazi z toho tradicniho rozdeleni roli, tak se to asi nekde prekryva. Me to nemrzelo, ale kdyby me to jo mrzelo a chtela bych mit sperk na pamatku, tak bych si o tom s partnerem promluvila.

palja
13. říj 2024

@nela1234 taky jsem nic nedostala, máme 2 dcery. Chtěli jsme jsme děti oba a pro mě byl "velký dar", když jsem odešla z porodnicce s živým a zdravým dítětem.
Že se má něco dávat za porod jsem si přečetla zde na MK, ale ani tak bych nic nechtěla.

klokanka31
13. říj 2024

@nela1234 Já dostala kytici, zlatý prsten a zlaté náušnice. A mamka mi dala 5 tisíc.

elesse
13. říj 2024

Dostala jsem pokazde obri kytku (v porodnici vubec problem nebyl, mela jsem ji na pokoji) a sperk dle vlastniho vyberu🙂 ta tradice se mi libi, tehotenstvi i pord nejsou malickost, tak co na tom, ze jde o nase dite a ne “dala jsem mu dite”. Ostatne zasnubni prsten taky vetsina z nas ma a nebrani se, ze se “neodevzdava muzi do vlastnictvi”

ajja87
13. říj 2024

Ja jsem ani nějak nic neočekávala,ne že bych nevěděla, že se něco dává,ale tak nějak jsem nad tim nepremyslela, manžel mi teda při první do porodnice donesl růží v květináči (se kterou ho stejně vyhodili)a vzhledem k tomu, že ja jsem.pestitel na baterky,tak se nedočkala ani roku přežití, ale jako potěšil mě tchán, který když přišel k nám tak mi donesl vázanou květinu, že jsem statečná atd.Pri druhém byl covid,ale dostala jsem opět od obou vazanou kvetinu(z Lidlu) a při třetím jsem teda dostala rezitizek,ale darovaly mi ho dcerky,tak jsem se manžela zeptala,jestli jako dary se dávají jenom pri synech a on, že jsem šperk dostala přece u vsech děti, akorát, že pri prvním jsek kratce po porodu slavila kulatý, takže jsem dostala nausnice s řetízkem k tomu,tak to měl asi spletené a u druhé jsem nedostala, což asi měl v plánu,ale přece jen byl covid,tak na to zapomněl...Ale nevyčítala bych mu to,i kdybych nic nedostala,tak rozhodně zklamana nebudu

drep
13. říj 2024

@ai30 naprosto souhlasím a trochu mi přijde, že i ty ženy, co vyžadují dary za “dala jsem mu syna” jsou ty majitelky dětí, co ho občas chlapovi půjčí na hlídání. Ale my jsme obecně hrozně “ne-dárková” pragmatická rodina a raději utrácíme za smysluplný věci ne za šperky

lennus
13. říj 2024

@nela1234 Nedostala a ani jsem nic nečekala, sice mluvil o šperku, ale já mu to rozmluvila a jsem spíš na kus žvance a ocením, že jako otec skvěle funguje, uvařil mi jídlo po návratu domů, nechal vyspat. 😁 Dítě je společné a jeho role není zanedbatelná, necítím se jako někdo víc tím, že jsem porodila. Naše cesta k donošenému miminku byla složitá a pro mě je důležitějši ta podpora a že vše počtvrté dobře dopadlo než hmotné dary.

lucie7411
13. říj 2024

Ja za 1.dceru dostala kytku, meli jsme oba cerstve po stredni skole, tak nebyly penize na vic. I tak jsem mela radost. Po 11 letech se nam narodila druha dcera a za tu jsem v porodnici jeste na jipu po cisari dostala zlaty retizek se stromem zivota. Za dalsi 3 roky se nam narodila dvojcata a to me cekal darek doma - dostala jsem susicku na pradlo🤣🤣🤣 A jak jsem za ni vdecna🙏🏾🙈

nela1234
autor
13. říj 2024

Neříkám že se z toho hroutim. Jen že od maminek a babiček vím že se to tak dělávalo. Tak právě zjišťují jestli je to ještě trend.... Přesně nepotřebuju žádné mega dary jen třeba nějaká maličkost na památku by potěšila.... A to že jsem mu porodila syna jsem se špatně vyjádřila myslela jsem tím, že se podařil kluk. Že ma v uvozovkách. "pokračovatele rodu".

ilema
13. říj 2024

@nela1234 no asi je víc těch, které nedostaly, ale ja to brala víc jako památku, nejsem určitě nijak zvlášť staromodni a taky proto jsem si o dáreček rekla, neb můj muž je typické mužské poleno… on to pro mě udělal a ja měla radost. A na závěr je mi u …, co si která zde bude myslet. Máme šťastný a zdravý vztah a prave proto vím a on taky, jak co vykomunikovat. Navíc už jsem dost stará na to, abych věděla, ze myšlenky nečte a on dost starý na to, aby věděl, ze žena pod vlivem hormonu je nebezpečná 😂

moudivlacek
13. říj 2024

@junetule já myslím, že se to dříve dělalo nejen u vás doma, máma zas myslím dostala hodinky či co, asi je to vždy období ... teď tu většina píše, že nedostaly (jasný není to relevantní vzorek, ale i tak), před 15 lety, kdy se narodil syn tak zase vím, že většina žen v mém okolí dostávala, nemuselo jít nutně o šperk, ale nějakou menší či větší pozornost

miryp
13. říj 2024

A holčička by pokračovatelem rodu nebyla? 😉
Pokud ti na tom materiálním dárku tolik záleží, tak to manželovi řekni. Co na tom záleží, jak to máme my, když tebe užírá fakt, že ti nic nedal?
Jinak já dostala po prvním porodu květinu, tu mu sestry vrazily zpět do ruky, že na novorozeneckém být nemůže, tudíž po druhém porodu už přivezl "jen" jídlo. Když jsem následně naznala, že bych chtěla něco na památku, nechala jsem si vyrobit přívěsek se stromem života a tam jsem si nechala vyrýt jména dětí a data jejich narození. I to je cesta, jak si udělat radost...

ai30
13. říj 2024

@nela1234 Ono je to hodne individualni, je nejlepsi si o tech ocekavanich promluvit s manzelem. Ty trendy chodi ve vlnach, jednu dobu neco dela kazdy, potom skoro nikdo, zalezi i na socialni bubline. Moje mama treba taky zadny sperk za porody nema, babicka tusim taky ne. Idealni je to tak, jak pise @ilema, proste se vyprdnout na to, co si kdo mysli a jestli se neco dela nebo nedela a nastavit si to s muzem tak, aby jste oba vedeli, jake ma ten druhy v techto zalezitostech ocekavani a prani.