Co dělat, aby to pochopil?

adela1399
6. lis 2020

Ahoj,některé z Vás už příběh znáte...odešla jsem od otce dcery ve 4.měsíci těhotenství,dělal scény a problémy..celkově mi těhotenství vůbec neulehčoval,spis mně nervoval a stresoval. Já si našla byt a o 2m později se mi malá narodila. Cokoliv jsem potřebovala koupit(vybavu) tak koupil a pomohl,ale cítila jsem z něj,že to děla nejspíš proto,abych se vrátila. Domluvily jsme se na vídání malé a alimentech. U nás byl za 3m asi 2x..spis já jezdím k němu na barak,kde teď bydlí s maminkou(babičkou malé). Ta se zajímá a Emmu miluje když má čas,tak je i otec malé. Teď ale k věci...od mého odchodu se nemůže smířit s tím,že jsem odešla...pořád nejspíš doufá a já už opravdu nevím jak mu to víc vysvětlit,aby to už pochopil. Vadí mu všechno a nemá na to absolutně právo. Fotky mých kamarádů co mám doma i vyfocený kamarád s malou,to že občas se prijedu podívat do práce za kolegou a šéfem,který malou úplně zbožňujou. On se chová tak,že když tu byl a viděl fotky tak začal proč tady máš toho kretena a ne mně s malou(proč bych ho tam měla mít???kdyz spolu nejsme) nahání mně a nesnese stále žádného mého kamaráda,natož abych se s někým třeba seznámila. Jak mu to konečně vysvětlit,že mu muže byt jedno s kým se vídám a kam chodím a tak? To není kvůli malé...to bych řekla,že je mu fuk. Jemu vadí,že se točí muži okolo mně a má tendence mi to zakazovat a žárlit...ale to jsou fakt mega scenyyy jak kdybychom spolu chodily a i tak by to byla docela síla

sudylichozrout
6. lis 2020

@adela1399 Kontakt s nim omezit na nutne minimum a resit pouze a vyhradne veci okolo ditka. Nic vic.

adela1399
autor
7. lis 2020

@sudylichozrout Přijde mi,že on semnou chce pořád kontakt...na malou se zeptá ale spis já a pak když něco říká a vypráví tak hraje chudinku...už fakt nemůžu😏

verulevrtule
7. lis 2020

@adela1399 No já to mám stejně, ale jsme Teda spolu. Kamaráda mám jen jednoho, ale nesmím a ním ani nakafe, nic. Taky úplně nepochopitelnej 20 let se s ním kamarádim, a teď se kvůli chlapovi na něj vykaslu, ne? On ten můj je celkově strašnej manipulátor a omezovač, a obávám se, že se jim nedá vysvětlit nic, zvláště, když si to vysvětlit nechtějí nechat

lv
7. lis 2020

Jak to vi, to odhaduje jen z fotek, kdyz u tebe byl 2x? Jak vi o navstevach kolegu, kamarádů? (mimochodem corona, že) Od nejakych znamych? Razne opakovat a opakovat, nebudu se s tebou o tom bavit a nic vic, nevysvetlovat, neobhajovat se..

sajul
7. lis 2020

Proč to sním řešíš? Čím víc budete řešit tyhle věci, tím víc ho to, pokud tě miluje, bude zajímat a štvát to je jasný. Nežijete spolu a to že spolu máte dítě, neznamená, že spolu nějak dál musíte sdílet život. Vůbec bych se sním o takových věcech nebavila, omezila bych se jen na řešení věci okolo dítěte, a to skriktne.

adela1399
autor
7. lis 2020

Když spolu máme malou,tak neznamená,že mu musím říkat co dělám atd,že ano? Já už to dělat nebudu...myslela jsem,že to je spis jakoby přátelský,že se zeptá co a jak...a brát telefon co myslíte? Mám pokaždé? Nebo odepisovat na zprávy? On mi posila fotky našeho společného psa kterého má u sebe a čeká vždy odpověď a když neprijde žádná tak je to hned telefonát proč mi neodwpises když ti posílám psa. Nemusím mu ani říkat kde jsme s malou třeba že? I když je jeho dcera,tak ji mám v péči já a muže mu to byt jedno? Chápu to dobře? A jak často komunikovat? Chtěla jsem být v pohodě i po rozchodu ale jen kvůli němu...mně co děla a co a jak ohledně nej nezajímá to jen jeho. Nemusím sdělovat nic ani s nim ocěkoliv co se netýká malé komunikovat. Udělám to tak,mate pravdu že nic jiného asi nepomuze

codal
7. lis 2020

@adela1399 omezila bych komunikaci pouze na informace o dceru. O sobě mu nic říkat nemusíš. Pokud ti posila fotky psa, tak taky reagovat nemusíš. Reaguji jen na info o malé, když volá a začne se bavit o něčem jiném, tak mu řekni, že už musíš jít a telefon polož. Budeš muset být tvrdá.. slušná, ale tvrdá..

adela1399
autor
7. lis 2020

@codal Já vím...když já chtěla vycházet v pohodě ale nejspíš proste to bude jen malá a hotovo...hlavně aby mi dal pokoj a neotravoval a nevyčítal věci které mu můžou byt jedno co se tyče mně. Od našeho rozchodu ho žádám aby mi taky neříkal zlato...furt mi tak říká a to spolu skoro rok nejsme. Strašný

sajul
7. lis 2020

@adela1399 to mu opravdu nemusíš říkat, co děláš v soukromém životě. Záleží jak často ti volá a píše. Pokud je ti to nepříjemné, tak mu to řekne a omezte komunikaci na nezbytně nutnou. Mě když píše ex se kterým mám dvě děti a vidím, že se to hrne někam, o čem se sním bavit nechci, tak se ho prostě zeptám jestli má něco důležitého ohledně děti, pokud ne, tak konverzaci ukončím. Volat mi nevolá vůbec, zvedla bych mu to akorát kdyz by měl u sebe kluky, jinak nevidím důvod, proč by mi to co potřebuje nemohl napsat. Stejně tak jako já nevidím důvod, proč by měl chodit k tobě domu. Pokud si jde pro dceru, tak mu ji předám mezi dvěřma, přes barákem. Taky někde bydlí, takže jí asi má kam vzít. Bylo by mi to nepříjemný, kdyby mi projížděl byt a ještě měl výhrady proti tomu co kde mám za fotky, potom je mu s prominutím h... Možná se si stále dělá naděje, pokud sním nechceš žít, důrazně bych mu to znovu řekla.

adela1399
autor
7. lis 2020

@sajul No jde o to,že malá bude mít 3 měsíce takže mu ji dávat ještě nechci...takže občas se na ni právě přišel podívat ke mně ale jen na chvíli a nebo já ji privezu k nim na ten barák a tam třeba 3h jsem aby si ji užila jeho máma,která narozdíl od nej falt zájem má...nicméně máte pravdu,že spolu můžeme komunikovat pouze po sms a on ať se ptá jen na malou a víc ho opravdu zajímat nemusí. Nechci ale ani aby mi tady vystával před barakem a otravoval...to už se taky stalo...že náhodou přijel protože jel kolem a zabrouzdal před můj barák zkontrolovat jestli jsem doma,ale měl smůlu že jsem zrovna vycházela z baráku a šla na prochazku😂to byla hádka jak blazen.