Recept na sekanou. Jak ji děláte vy?

annoonniimm
23. bře 2022

Zdravím, prosím jak vy děláte sekanou? Manžel ji miluje, ale já ne a když něco nejím tak mi to moc nejde udělat. Prostě na sekanou a sladký jsem levá 😂. Děkuji moc

nazka
23. bře 2022

@annoonniimm nakrájím nadrobno půl cibulky, dám mleté maso (nej za mě je vepřové, kde je méně tuku), přidám vajíčko, třeba 4 plátky libovejsi slaniny. A pak sůl, pepř, majoránku, lžičku polevkoveho koření a 2 úplně rozmocene rohlíky v mléce. Pořádně vše promíchám a několikrát prásknu, aby v ní nebyl vzduch. Podliju vodou a peču cca hodinku. Ke konci dám ještě pár plátků slaniny nahoru. Je fakt vynikající

annoonniimm
autor
23. bře 2022

@nazka děkuji 🤗 dělala jsem ji stejně až na tu slaninu a ten vzduch, tak zkusím 🤞

nazka
23. bře 2022

@annoonniimm dej vědět, jestli to byl rozdíl nebo ne 🙂

konidana
23. bře 2022

@annoonniimm my delame vetsinou z michaneho mleteho. Vepr a hovezi, nebo kdyz mame tak i zbytky cehokoli jineho... kanci, skopove, odřezkly z drubeze apod.

nebetka
23. bře 2022

Já do ní dávám ještě sýr a bylinky.

kakamila12
23. bře 2022

Já ji kupuju v Globusu...rychlé a výtečné 😀

macicek003
23. bře 2022

Mleté maso mix hovězího a vepřového, 1-2 vejce, majoránka, sůl, pepř a někdy i například koření na mleté maso, nebo grilovací koření. Prostě to co máte rádi. Dále 1ks nastrouhaná cuketa osmažená na trošce másla(místo cibule), jedna mrkev nastrouhaná, když mám doma čerstvou červenou papriku tak i tu asi půlku na kostičky a pomleté vločky na zahuštění. Promíchám, udělám bochánek a buď zapeču jen tak, nebo ještě pomažu obyč, nebo dijonskou hořčicí 🙂

87pavlina
24. bře 2022

Já teda dělám plněnou. Základ je hodně podobný, jako dělají holky. 1 kg mletého (vepř. a hov.), malá cibule, 2 lžíce hořčice, lžíce kečupu, 2 stroužky česneku, 2 vejce, sůl, pepř, majoránka, strouhanka. Na linku si dám fólii, na kterou tu směs nandám a udělám takový plát. Na ten dám anglickou, vajíčka, párek, okurku. Zabalím a dám péct. Přijde mi lepší tahle plněná, protože jí je víc než kdyby to bylo jen mletý maso 😀

izzylka
24. bře 2022

Jakékoliv mleté maso, vajíčko, majoránka, někdy rozmočený rohlík v mléce, a někdy jen trochu mléka, sůl pepř a trochu "zahustit" strouhankou...to je takový ten základní recept a pak už podle chuťi nebo podle toho co mám doma 😅
Občas do toho nastrouhám ještě nivu, nebo ji naplním (parek, vajičko, okurka, anglická, sýr... podle chuti)

Jinak já teď vařím vše tak nějak od oka...po covidu mám v háji chuťové a čichové buňky...takže mi vše smrdí a chutná buď po spálenině, nebo jako mýdlo 🙈

lobella
24. bře 2022

Delam podle kucharkyprodceru...a mam ji lepsi nez moje mamka a to uz je co rict😉😁