Dort k 1. narozeninám, poraďte prosím

karolinafox
1. črc 2016

Maminky, které jste pekly pro své děti dort k prvním narozeninám...potřebovala bych poradit...stále přemýšlím a hledám ten správný recept..chtěla bych něco na styl pribiňáčka s jahodami, aby si i tak malé děti mohly dát..Jaký dort jste pekly vy? 🙂 děkuji moc

hapovab
1. črc 2016

No ja budu delat takovy ten z rozvarenych jablek s piskotamy.

kolibricek36
1. črc 2016

medovník - těsto a pudink krém (jen pudink s máslem a kapku cukru)- a dělaly jsme to ve tvaru sluníčka

elinkav
1. črc 2016

Švagrová dělá pro malýho dort zazakysané smetany a tvarohu, mezi to piškoty a ovoce. Okolo postaví takové ty cukrářské piškoty a ováže okolo stuhou. Vypadá to moc hezky 🙂

bonulinka
1. črc 2016

První dceři jsem dělala želvu. Upekla jsem piškotovou roládu, namazala zavařeninou, nakrájela, vyskládala s ní mísu, zalila jogurtovou náplní s želatinou, nechala ztuhnout. Vyklopit, přidělat hlavičku, nožičky, ocásek ( uděláno z piškot. těsta ), dozdobit čoko. polevou oči, nos, pusu a hotovo.
Druhé dceři jsem dělala medvídka Pú - jen hlavu. Korpus z piškotového těsta, krém máslový pudinkový. Oči, nos pusa - z čoko. polevy.
Další rok jsem dělala ovocný - piškot. korpus, tvarohový krém, ovoce, navrch zalít želatinou.

Nejjednodušší a přitom dobrý je z piškotů, oslazené zakysané smetany a ovoce. Když se pěkně nahoře nazdobí ovocem, tak může být také slavnostní.

klaaaara
1. črc 2016
hanih
1. črc 2016

@karolinafox My jsme ještě první narozeniny neslavili, ale budu se inspirovat kamarádkou, která dělala dceři dort z domácího piškotu, jogurtu a ovoce.

laisobel
1. črc 2016

U nas se osvedcil vareny dort z jablek a dalsiho ovoce, trochu pudingu aby to drzelo a mezi to piskoty. Uspel u male i u dospelych.
Jde o to co uz davas za potraviny a pochutiny... Kamaradka pekla piskotovy korpus a prokladala ovocem a vyslehanym tvarohem. Na nas to bylo moc sladke...

medakote
1. črc 2016

Světlý piškot, pribinákový krém a banány, nezdobený jinak. Myslela jsem, že si synek jen tak ďobne ale zbaštil celý kousek 🙂

babanci
15. lis 2018

Piškotový korpus, rozdělaný tvarohový krém nebo pudinkový a maliny. Tím zaboduji vždycky.