Co za potraviny nakoupit na rozjezd do kuchyně?

kukujda
10. říj 2014

Ahoj holky,mám dotaz. Budeme teď zařizovat kuchyň a potřebujeme nakoupit takovou základní sadu potravin na rozjezd - a to počínaje solí a moukou, konče těstovinami a tak. Máte tipy jak takovou základní výbavu sestavit a co na rozjezd nemůže chybět?
Samozřejmě počítám s tím, že na týdenních nákupech budeme dokupovat šunky, sýry, maso a podobně, ale teď mi jde opravdu o tu základní sadu... Poradíte?

barunka1985
10. říj 2014

tak to by mně taky zajímalo, mám stejný problém

janakla
10. říj 2014

mouka, olej, rýže, těstoviny, brambory, sůl, koření, protlak (kečup), hořčice, luštěniny, vejce, máslo, mléko, kakao jestli pečete - pudinky, prášek do pečiva, záleží co vaříte... 🙂

denisa_svatba
10. říj 2014

Prostě bych prošla obchod a co by mě trklo, to bych koupila...

evulina77
10. říj 2014

asi bych si na začátek promyslela, co budu vařit a podle toho nakoupila a jak píše janakla + ještě cibule, cukr, káva, čaj

kukujda
autor
10. říj 2014

@pajamo to vypadá hezky, děkuju, ale zdá se mi, že to není úplně ono. Teď mě třeba napadlo, že vaření bez brambor a cibule si nedokážu představit...ale pro začátek dobré, píšu si 🙂
@janakla děkuju, píšu si

@denisa_svatba To u mě moc nefunguje, navíc nesnáším chození po obchodech "jen tak". Nejspíše by to dopadlo tak, že bych přišla domů a sice měla spoustu zeleniny a ovoce, ale ne třeba sůl - zatím jsem vždycky jenom doplňovala co chybělo a nemusela jsem myslet na nákup věcí typu sůl a pepř

luciesofi
10. říj 2014

@kukujda záleží, co jste zvykli jist... Ja mam např ve spajzu vždy - několik druhu těstovin a ryze, kuskus (vlastne taky testoviny), bulgur, červenou čočku, jahly, pohanku lámanku, bílé fazole, cizrnu, hrách. Ověřené a dalsi vločky, piskoty, pudinky, rybičky, tunaka v konzervy, konzervovaná rajčata, protlak, kořeni, sůl, trtinovy cukr, sirupy (dárkový, ryzovy, javorovy,...) vanilkov extrakt, prášky ho pečiva a perniku, sušené droždí.. Mouky - hladká, polohruba, spaldove celozrnna, zitna,.... Oleje a octy. Různé čaje, kávu,... Dzemy a med. Pak me napadá jeste kecup, hořčice.. V lednici mam vždy mleko, máslo, sádlo, Smetany (na vaření a slehani, zakysanou), parmazan, tvaroh, pesto,... Vajíčka,..jogurty
Vic me aktualne nenapadá 🙂

luciesofi
10. říj 2014

Jo a pak samozrejme brambory, cibule, cesnek a ovoce a zelenina děl uvážení 🙂
@kukujda

luciesofi
10. říj 2014

@kukujda jo a v mrazáku mam vetsinou nějakou mrazenou polevkovou směs, kukuřici, hrádek, fazolove lusky a zapomnela jsem na bujony ve spajzu 🙂

schnek
10. říj 2014

neřešila bych to, prostě budete chodit na každé vaření nakupovat a časem si uděláte zásobu těch věcí, co používáte. Dneska je na každým rohu večerka, tak není problém si dojít pro to, co by případně chybělo. Tedy tak bych to řešila já.

evulina77
10. říj 2014

taky mě napadlo, že by člověk mohl použít to, co má tvoje mamča v kuchyni a co potřebuje. Budeš mít asi stejný přísup a podle toho bych začala. Občas bude něco chybět, ale za chvíli to vychytáš...

lenicka07
10. říj 2014

ocet, konzervy (např. rybičky, broskve, meruňky) a věci ve sklenici (kyselé okurky, naložené papriky), rum, vanilkový cukr, sušené droždí, rozinky, mandle, ořechy, čokoládu na vaření,trvanlivé mléko, semínka (třeba sezam), piškoty, škrob, mraženou zeleninu do mrazáku, vorčestr, sójovka, vývar v kostkách, někdy kupuju trvanlivou smetanu ... píšu co kupuju já, záleží co vaříš 🙂 jestli pečeš nezapomeň na papír na pečení, alobal se také může hodit

kukujda
autor
10. říj 2014

@luciesofi díky, fakt hezký seznam..
@schnek Já právě chci takový ten základ nakoupit najednou a ne že budu běhat do obchodu 3x za den, protože nemám doma olej, sůl nebo mouku 🙂

luciesofi
10. říj 2014

@kukujda a to jsem toho jeste zapomnela , kdyz kouknu na seznam od
@lenicka07

konidana
10. říj 2014

Já bych nakupovala postupně podle aktuální potřeby.

lenicka07
10. říj 2014

A jinak já jsem první nákup taky řešila takto, že jsem se snažila nakoupit všechny základní trvanlivé věci a taky mě štvalo, když jsem na něco zapomněla, takže podle mě to není špatná otázka..

kukujda
autor
10. říj 2014

@lenicka07 My navíc vaříme fakt rádi a žijeme na vesnici, kde sice obchod je, lae jen v nouzi nejvyšší 🙂 Přijedeme ze zahraničí a rovnou musíme začít nějak samostatně fungovat, tak nechci týden jíst chleba s máslem, zvlášť kvůli malému 😉

lv
10. říj 2014

Já to dělám každý měsíc na začátku, kdyz manžel donese stravenky 😉 hlavně spiz, mouky, oleje, luštěniny, vločky, na pečení vanilka, př,do pečiva, drozdi, balík mlik, testoviny, plechovky rajčat..jak píše luciesofi..za den dva mám stravenky pryč, ale zas z toho varim jak dlouho..

helcenka
10. říj 2014

@kukujda:
Mouka hladká, hrubá, polohrubá a nějakou špaldovou nebo celozrnnou, cukr krystal, cukr moučka, rýži, brambory, těstoviny, nudle do polévky, čočku, hrách, dětskou krupičku, ovesné vločky, olej, ocet, kukuřičný nebo bramborový škrob, máslo, cibuli, česnek, pasírovaná rajčata nebo protlak, hořčici, kečup, vajíčka, čerstvou i mraženou zeleninu, pár kousků masa do mrazáku, nějakou rybku, koření, jestli používáš tak nějaké bujony, sojovou omáčku, jestli nemáš domácí, tak pak kompoty, zavařené okurky, marmelády, rybičky, jestli jíte, tak müsli, corn-flaces, pudink, jestli pečeš tak vanilkový cukr, prášek do pečiva, prášek do perníku, rozinky, mandle, mák, kokos, hořkou čokoládu, nějaký tuk jako Hera, med, čaje, káva, karo, kakao.

To bych viděla jako takovou základní výbavu co se týká potravin.

Nekupuju moc potraviny s prodlouženou lhůtou trvanlivosti jako třeba trvanlivé mléko, trvanlivou smetanu a ani moc instantní věci jako instantní polévky a další, ale jestli vy jste zvyklý je jíst, tak potom i tyhle...

sedmiteckas
10. říj 2014

dejte si to nějak do skupinek - koření, těstoviny, oleje, mouky, mléko, konzervy (maso, ryby), představte si lednici - přihrádky - kečupy, majonézy, hořčici. Záleží, co vaříte... Potraviny jako mléko, oleje, mouka, kupujeme do zásoby, ať se nemusí kupovat pokaždé...

kukujda
autor
10. říj 2014

@helcenka
@sedmiteckas Díky holky, i všicni ostatní co jste přispěli. Vypadá to, že jsem si z toho dala do kupy takový základní seznam. Teď ještě zalovit v peněžence 😀

sedmiteckas
10. říj 2014

@kukujda No, zpočátku to budou asi pálky :(

rayden
18. led 2015

Přílohy + zelenina: - rýže, těstoviny, luštěniny, brambory, česnek, cibule
Mléčné výrobky: -vajíčko máslo, mléko, sýr, kousek parmezánu
Koření + věci na dochucení: sůl, pepř, hořčice, kečup, cukr, olej, ocet sádlo, mouka
Mrazák: - mražený hrášek, kukuřice, jedna ryba
Pití: - čaj, káva
Zavařeniny: okurky, červená řepa, kysané zelí + kompoty
Ostatní: rybičky, tuňák, pesto, rajčatový protlak, pudink, piškoty, džem,