Výše alimentů. Kolik dostáváte na 12leté dítě?

22. črc 2023

holky kolik průměrně dostáváte od ex na 12 leté dítě? Je mi jasné že je to podle platů. Ale aspoň orientačně. Dostávám 4 000.,na kterých sme se dohodli. Do konce minulého roku dával 3000. Ale zdá se mu že je to moc. Podle mě teda není. Tak bych chtěla vědět jak to máte vy

uzivatelkapetra
22. črc 2023

Manžel na 16 letého klacka dává 5500 už několik let, ale s tím, že se nadstandardně podílí na dalších výdajích. Má to tak i v rozsudku.

autor
22. črc 2023

@uzivatelkapetra jj. No právě u nás nic navíc dát nechce. ☹️.. myslí si kolik moc platí..hm v dnešní době. Poteebaovala sem přidat na rovnátka. Už sem za ně zaplatila přes 20 000.. hold se to bude asi muset řešit jinak

jancazao
22. črc 2023

Hodně štěstí 🍀
Mě řekla soudkyně, že si mám na rovnátka našetřit z výživného. Dobrý vtip 🤦
Mám na dceru 13 let 3800 a na syna 11 let 3700.

autor
22. črc 2023

@jancazao to si děláte srandu? To snad není možné..jak se z toho asi dá našetřit?

jancazao
22. črc 2023

Právě. Po téhle zkušenosti už bez právníka nejdu.

autor
22. črc 2023

@jancazao tak to úplně chápu. Ale co slyším od okolí opravdu nejlepší si to nechat sepsat právníkem. Jinak z toho nevytřískáte víc. A chlapi se jen budou smát 😡

jancazao
22. črc 2023

Mě chtěla soudkyně dát mnohem víc, ale exmanžel začal fňukat že umřou hlady. Má totiž přítelkyni bez příjmu, v té době měla 2 svoje děti a byla těhotná. Takže soudkyně "vyměkla" a místo na každého 2000 přidala jen dohromady 1500.

teenyel
22. črc 2023

Na dceru (8 let) beru od rozvodu v jejich 3,5 letech 4 tis. Navic exmanzel se vyrazne podili na ostatnich vecech, doposud platil polovinu vsech krouzku, taboru atd, nekdy prijde v novych botach, jinem obleceni, kupuje ji sportovni vybaveni, ktere si od nej mohu kdykoliv pujcit, kdyz ho dcera zrovna potrebuje (napr. chodili se skolou v zime na brusleni, tak jsme nemuseli pujcovat ci shanet brusle, kdyz je ma u taty). Dceru bere na dovolene, ruzne vylety po CR i zahranici... Ted v zari cekame s druhym manzelem prirustek, tak se pocita s mym snizenym prijmem, proto padla dohoda, ze po dobu me materske hradi dceri veskere krouzky a tabory (coz je zhruba 60 tis rocne). A ne, nema nijak nadstandardni prijem, pracuje u PČR, plati si hypoteku atd. Bere to tak, ze chce drzet zivotni standard sveho ditete. Takze 4 tis, pokud se nijak dal nepodili mi v tomto veku prijde vazne malo. Pan by se mel nad sebou dost zamyslet...

jancazao
22. črc 2023

@teenyel takového tatínka závidím a hlavně moc přeju.
Syn jezdí závodně na kole a když jsem mu koupila nové, exmanžel to vzpomínal u soudu, že se mám dobře, když můžu koupit kolo za 40 tisíc. Jenže já prodala staré a syn měl nějaký čas před tím 2 úrazy a dostal pojistku.

autor
22. črc 2023

@jancazao to je opravdu nefér. Možná u mě to bude jednodušší. Ex nemá žádné další děti. A bydlí s matkou takže by měl platit to nejvyšší procento. Už ho mám dost. Syna nevídá, o nic se nestará a ještě má blbé kecy typu že mám být ráda že platí 4000😡😡

lenulacek
22. črc 2023

6000,- holka 14 let

lenkalubina
22. črc 2023

Já vás asi pobavim. Syn má 15 a od 3 let jsem rozvedená. Asi do 7 let platil ex 200kc!! Teď do 15 platil 1000 a jelikož syn nastupuje na střední,tak jsem ho donutila!přidat aspoň na 1600kc! Ano je to tak. Je na invalidním duchode a při tom na brigádě. Bydlí s přítelkyní, která pracuje,ale je v insolvenci🤦‍♀️ na socialce mi řekla paní,že kdybych to tahala po soudech,tak bych mohla přijít i o to malo🤷‍♀️ protože je prostě duchodce

michaela666
22. črc 2023

Už delší dobu si všímá, že hromada chlapů si myslí jak jdou alimenty matce do kapsy a ta za to chodí na nehty, řasy a kávičky. (Ano, jsou i takové hvězdy.) To nenakupují ??? Potraviny, boty, školní potřeby, léky,...- snad má oči a vidí kolik co stojí. Jednou má dítě a mělo by ho zajímat, jestli má všechno co potřebuje úměrně k věku. To, že mezi sebou nevychází dospělý je jejich problém, proč to má odnášet dítě. 🤦

Autorko nemám osobní zkušenost, ale pokud se nepodílí na mimořádných výdajích, tak ať platí víc. Vždyť ty 4 000-, nebudou stačit na začátku školního roku ani na potřeby do školy, pracovní sešity a podobné srandy.

autor
22. črc 2023

@michaela666 přesně mi mluvíte z duše. Tak to opravdu je. On si myslí že peníze asi užívám já. Ale absolutně nechápe co všechno mám na starosti a co musím řešit. Školu, doktory, atd. A on nic? A ještě bude blbě kecat. Když sem ho požádala o příspěvek na rovnátka tak odpověděl že platí dost a že je to můj problém. Teď pro jistotu dělá mrtvého brouka a nebaví se. Takže asi opravdu jediná možnost je obrátit se jiném. Vůbec nemám zkušenost. Ale asi bude lepší to sepsat právníkrm. A to také nevím co to obnáší a kolik peněz to bude stát. Ale jiná možnost není když se s ním nemůžu domluvit ☹️. Peníze myslím vydělává pěkné, a další děti nemá. Tak snad bych nějak uspěla. Jo a vůbec se nepodílí na ničem. A syna si nebere

jancazao
22. črc 2023

@michaela666 přesně tak, já to nechápu. Jak by se on cítil, když by mu v pubertě rodiče řekli, že nepojede na lyžák, protože na to nemají.
Já to vždycky nějak udělám, aby mohli jet. Ale může přijít doba, kdy už to finančně nezvládnu.
Naštěstí mi občas na něco přispěje můj táta.

malinkata
22. črc 2023

8 let jsem brala na 2 děti 4.000
Syn už je dospělý, tak na dceru 13 jsem žádala o zvýšení z 1500 na 3000

jancazao
22. črc 2023

Mě nedávno volala tchyně, že děti by chtěly na chatu se švagrovou, jestli bych jim to nezaplatila.
Otec si děti bere jen jednou za 14 dní od pátku večera do soboty odpoledne, kdy je odváží ke tchyni (své matce) a ta je v neděli večer veze zpátky ke mě.
Řekla jsem jí, že já už toho platím dost a ať řekne tatínkovi, ať jim to zaplatí. Tak řekla dětem, ať mu to řeknou. Ti mi řekli, že se ho bojí a ptát se ho nechtějí.
Nakonec jsem jí volala já, ať to s ním zkusí domluvit ona, ale ještě nevím jak to dopadlo.

michaela666
22. črc 2023

Tvůj problém? Snad váš ne, ty rovnátka potřebuje vaše SPOLEČNÉ dítě. Hlavně, že u jeho výroby jste byli oba, na to se rychle zapomene.

@jancazao Nebo to mohla zaplatit babička, děti by určitě měly radost. Rodinné vztahy jsou občas šílený, vlastnímu synovy neřekne a volá tobě, protože je máš v péči. 🤦

jancazao
22. črc 2023

@michaela666 na jednu stranu si taky myslím, že to mohla zaplatit. Na stranu druhou, ona se o ně stará místo něho víc než 24 hodin každých 14 dní, to něco stojí. A pak je veze autem 50 km ke mě a zase 50 km zpátky domů.

autor
22. črc 2023

@jancazao ani někdy ty rodinné vztahy sou složité. Ale je dobře že si děti berou. Tady u nás vůbec nic. A to bydlíme ve stejné vesnici. To je to nejhorší 🤦

jancazao
22. črc 2023

To je mi moc líto 😢
Já mám s tchýní lepší vztah než on.

autor
22. črc 2023

@jancazao to vám přeji. Aspoň s někým se dá mluvit. Já takový vztah měla s bývalým tchánem. Byl na mé straně ale nedávno bohužel zemřel 😢. Takže jediný s kým se dalo rozumně mluvit. A také se nám snažil pomáhat 😢

cherie24
22. črc 2023

@jancazao to byla dobrá soudkyně teda. 🤦🏼‍♀️ Ale mě zas třeba na sociálce paní řekla, že 2 tisíce jsou až dost pro malé dítě a ještě jsem z toho měla platit dojíždění dceři k otci. 😀

@michaela666 to je podle mě představa většiny chlapů. Já bych řekla, že je v tom i nějaké ego, jakože chci vidět, že je beze mě bývalá marná. Můj táta třeba na všechno vždycky přispěl, ale před námi měl kolikrát řeči o tom, jak se má naše mamka díky němu a jeho příspěvkům nadstandardně. No jakože by se mamka s námi měla nějak extra, kupovala si hadry nebo kafíčkovala, to fakt ne. Ale můj táta si to i po 15 letech rád myslí. 😂

teenyel
23. črc 2023

Kdyz to tak ctu, otevira se mi trochu pomyslna kudla v kapse... Dite = nejen obleceni, leky, nutna kosmetika, ale take musi nekde bydlet, uzivat tam vodu, elektrinu, atd. Navic dite skolou povinne ma predpokladam vydaje ve skole, potreby do skoly, nejake stravne, mimoskolni aktivity, melo by zit socialnim zivotem, atd atd. Obvykle je zapotrebi dite nekam dopravovat...a naslo by se toho vic. Takovym tatinkum bych normalne sepsala vse, co se s vychovou jejich potomku poji a kolik to stoji, protoze evidentne nemaji vubec predstavu. Obzvlast kdyz vsechny ceny stoupaji. Vzdyt jen kolik stoji svacina na den do skoly?
Atorko, pokud vite, ze otec ma prijmy, zkuste na googlu zadat do kalkulacky doporuceneho vyzivneho. A pokud vyjde vic, nevahala bych nad pravnikem. Ano, bude to neco stat (par tis predpokladam), ale to se muze brzy diky zvyseni vratit. Vybrat nekoho sikovneho a nechat se klidne i zastupovat, aby dotycny/a podal navrh a pomohl s vyrizenim. Meli jsme to tak u rozvodu (ac jsme byli na vsem domluveni a nebyl zadny spor). Sice to stalo asi 10 tis, ale vyridila nam uplne vsechno a bylo to o dost rychlejsi a efektivnejsi, nez kdybychom resili sami. Takovy clovek vi presne co a jak a muze pomoci. Poradi, co treba dolozit z vasi strany, dokaze lepe cilit a argumentovat, aby byly relevantni podklady atd.
@jancazao vzdy, kdyz kolem sebe vidim, jak spolu exmanzele nebo expartneri nevychazi, delaji jeden druhemu zle, ac jsou v tom deti, jsem vdecna za sveho ex. S nim i jeho rodinou je rec. Zrovna vcera jsem delala dceri oslavu narozenin. Spolecnou s jeji sestrenkou prave z tatovy strany. A vsichni se mezi sebou bavili, byla fajn atmosfera, starsi syn meho soucasneho manzela tam s mym ex a jeho tatou dost pokecal o sportech, byvala tchyne si se vsemi detmi hrala, byvala svagrova krajela dort...a ex se me tam jeste ptal, zda uz vim presneji, kdy v zari se nam narodi malej, ze pocita s tim, aby byl vic k dispozici pro dceru kvuli skole, krouzkum, cela jeho strana rodiny kvuli hlidani, abych mela cas se dat po cisari fyzicky dohromady. Prala bych tohle uplne vsem detem, protoze vidi, ze i kdyz to nevyslo, vztahy mohou byt nadale funkcni a pratelske. A podle me by to tak melo byt, protoze kdyz dva chteji dite, jsou za nej zodpovedni. Oba by meli delat vse pro to, aby se melo dobre, aby jejich rozvod/rozchod dite co nejmene poznamenal.
Ale bohuzel je mnohem castejsi opacna situace. Muj soucasny manzel klukum take krom alimentu plati vse mozne, stara se, atd. A presto ma jeho ex kazdou chvili problem a reci... Pritom to jsou 4,5 tis na brusle tady, skola/skolka v prirode tamhle, tabor, nove obleceni, protoze jim maminka proste nesbali,... Takze se musim chlapu trochu zastat, rozhodne nejsou vsichni takovi, ze by na sve deti kaslali... A kazdy chlap, co na sve dite kasle by se mel stydet! Mam osobni zkusenost se svym odcem. Minimalni styk, nasledne zadny, minimalni alimenty, mamka me zivila vicemene sama a zvladla to jen diky podpore me babicky a dedy. Je mi 31 a muj otec pro mne neexistuje.

jancazao
23. črc 2023

@teenyel já problém nemám. Loni slavila tchyně 70 a pozvala mě. Když se to dozvěděl exmanžel, řekl že pokud tam budu, on nepřijede. Takže jsme to udělali tak, že až odjel on se svojí novou rodinkou, přijela jsem já. Všichni se se mnou normálně bavili a byli rádi, že jsem přijela.
To že čekají dítě věděli tcháni mezi posledními. Přítelkyni viděli úplně poprvé až v polovině jejího těhotenství.
Já jsem ho dřív, když si pro děti přijel, zvala na kávu, ať nestojí přede dveřmi v paneláku, nechtěl.
Taky myslím, že i když si nerozumíme my, kvůli dětem je důležité normálně komunikovat.

jancazao
23. črc 2023

@teenyel když syna šikanovali ve škole a došlo to až k tomu, že přišel s monoklem u oka, volala jsem mu, ať jde se mnou do školy řešit to. Řekl mi, že je ho potřeba jinde 😢

petlep
23. črc 2023

Přijde mi to směšný jak často jak málo otcové platí. Můj ex na dítě necelých 12 let a dítě 8 let platí celkem 25tis. Ještě před nabitim právní moci rozvodu se mu tedy narodilo dítě s novou partnerkou takže celkem ficak a nové má vysokou hypotéku, uvidím tedy jestli nebude chtít alimenty snižovat. Má navíc ještě děti asi o 💯 více než když jsme spolu žili. V tomhle byl pro mě rozvod me jedine výhra.

teenyel
23. črc 2023

@jancazao presne tak, deti by meli videt, ze dospeli jsou schopni komunikovat. A teda nejit pri sikane do skoly to resit, ze je ho treba jinde? To je sila....v takovou chvili si normalni rodic ten cas udela, at se deje co se deje...

lenkalubina
23. črc 2023

@jancazao řešila jsem teď něco podobného. Ex tchyně chtěla vzít syna na dovolenou,ale ať mu to zaplatím. Přitom prodali barák a dovolenou platili synovci a neterim. Ale já ji mám synovi ,jejich vnukovi,zaplatit🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ to určitě!

petulakopec
23. črc 2023

Tak na 15 let syna dostávám,nebo spíš nedostávám 1500 Kč,..k narozeninám, Vánocům nikdy nic nedal,na pomůcky či zájmy taky ani ň.. teď jsem dostala po dlouhé době výživné,ale ne od něj,ale od státu, zažádala jsem si o náhradní výživné a podala exekuční návrh.