Make up. Jak přesvědčit mamku, abych ho mohla používat kvůli zakrytí akné?

anicka_tkanicka
14. dub 2021

Dobrý deň, mám 15 a moja mama mi nechce dovoliť make up.Mám celkom problematickú pleť a chcela by som zakryť akné. Nemôžem používať ani špirálu. Ako ku presvedčiť? Ďakujem za každú radu. P

lentilkah
14. dub 2021

Ja bych pro zacatek volila neco lehciho, treba BB krem. Zkus si s mamou sednout, vysvetlit ji, ze te problematicka plet trapi a ze by ti pomohlo, pokud bys mohla flicky zakryt. Take by bylo vhodne zvolit odpovidajici peci- cisteni, hydratace, nejaka lokalni pece na pupinky.

shakira007
14. dub 2021

@anicka_tkanicka Jestli jde jen o akné, tak na to jsou i jiné věci než make up. Zkus se poradit v lékárně.

jjasmina
14. dub 2021

Nezakryvat a raději řešit kožní problémy

ivybee
14. dub 2021

Zaměřila bych se hlavně na čištění a celkovou očistu a péči o pleť. Pokud není o pleť řádně postaráno a zadusí se make-upem, tak bude vypadat ještě hůř.
Pokud jde o opravdu velké a hluboké akné, určitě se poradit s kožní lékařkou.

nanyh
14. dub 2021

Tenkrát ve stejném věku mi dával kožní dr. přímo léčivý make up na akné. Tak tam s mamkou zajdi a to by ti projít mohlo🤗

lachtanice86
14. dub 2021

@anicka_tkanicka jestli ti jde o akne, začni řešit akné na kožním

zelenaesmolda
14. dub 2021

@anicka_tkanicka
Ale mamka ma pravdu,pouzivanim make upu akorat kozni problemy zhorsis.

zelenaesmolda
14. dub 2021

@ivybee
Akne muze byt i projevem alergie

cherie24
14. dub 2021

@anicka_tkanicka já mám problematickou pleť celý život. V pubertě bych nevylezla bez make-upu ani k popelnicím a byla jsem z toho fakt nešťastná. Teďka na sobě pozoruji, že make-up mi tu pleť opravdu zhoršuje. Samozřejmě, že mi to mamka pořád rikala, ale vymluvit jsem si to nenechala. Používám přírodní kosmetiku a hodně mažu obličej, neboť suchá pokožka produkuje více mazu. A zakrývám pupínky lokálně, ne celkovým make-upem. Chce to ale zkoušet co zrovna tvoji pokožce sedí a co ne. Nebo zajít na to kožní 🙂

mimi1004
14. dub 2021

No nevím, dámy, ale nějak si myslím, že dotaz nebude myšlen vážně. Nadpis česky bez chyby, pak slovenština, bydliště Brno - Bohunice. Zas a opět. Vzpomínáte na těhotenství ze záchodové mísy na přelomu roku? 🤔

zuuzzkkaaa
15. dub 2021

@cherie24 doporučuji od Nikol Noskové si nechat udělat intoleranční test z vlasové cibulky ( najdete ji na netu nebo fb ) a přesně vám nastaví co vám dělá problémy a jak je řešit, i s návodem. Je to zázrak na akné, ekzémy a další zdravotní chronické problémy, každý jsme jiný, tohle je opravdu věc, která už změnila život tolika lidem k lepšímu a rozdíl je za měsíc vidět, když se řídíte jejími radami.

cherie24
15. dub 2021

@zuuzzkkaaa já to mám hlavně z hormonální nerovnováhy. Vlastně jsem ještě svému tělu nedala prostor se naučit správně fungovat. V pubertě jsem právě kvůli akné začala brát antikoncepci. Pleť jsem měla sice krásnou, ale za ty zdravotní problémy vyvolané těmito zázračnými pilulkami to fakt nestálo. Táhlo se to se mnou několik let a když už se to konečně začalo trošku rovnat, tak jsem otěhotněla a teď kojím, takže se mi ty hormony v těle pořád perou 🤦

izz76
17. dub 2021

To opravdu ještě v dnešní době existují předpotopní matky, které zakazují 15letym holkám makeup, holit nohy (viz jiná diskuze)? Spíš nějakéj hloupej vtip..