Zuby u dítěte. Je to normální?

martik169
27. zář 2022

Ahojte maminky, rychlý dotaz, syn 18m má 4 zuby nahoře a 4 dole a čekám na spicaky, ted jsem si ale všimla že místo spicaku mu narostly dva rezaky.. je to normální.😅🙈? Mám tam teď fajne mezery 😅

palja
27. zář 2022

@martik169 ano je to normální. Zuby nerostou podle harmonogramu. Druhé dceři napřed narostly oba spicaky a dlouho měla je ty, vypadala jako upirek.

martik169
autor
27. zář 2022

@palja dobre děkuji 🙈😊

emillyhk
27. zář 2022

Měla jsem appku na první rok života miminka a mimo jiné tam byl "harmonogram" růstu zubů. Stoličky běžné rostou před špičáky 😉

palja
27. zář 2022

@emillyhk 😄😄😄🤦‍♀️tak teď jste mě dostala. Moje sestra se u výchovy dcery a vůbec ve vývoji řídí jen dle aplikace.
Ale vážně. Dítěti můzou růst zuby i "netabulkově". První ji narostly ty špičáky a i dr se teda divila, jak je možné, že nemá ještě ty dvě jedničky dole 🙂 prostě u každého je to jinak.

krisstina93
27. zář 2022

Jo dcera měla první stoličku dole, pak klasicky spodní dvojky a jako další ji vyrostl jeden špičák :D nevím co ty její zuby dělají :D ale špičáky většinou rostou naposled.

emillyhk
27. zář 2022

@palja No, nejlepší část té appky byl bílý šum imitující jízdu autem 😂 Jinak mám netabulkové dítě, vývojové milníky v té appce byly úplně mimo 😉

sirinfirst
27. zář 2022

Synovi narostly horní špičáky úplně naposledy, už jsme mysleli, že je mít prostě nebude.