Zubní kámen v 6 letech. Máte zkušenost?

nikitt1
17. únor 2023

Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Dcera 6let, nově vyrostlé přední jedničky - stálý chrup. Bolí jí to, takže musíme čistit opatrně. Na nových zoubcích se jí utvořil zezadu zubní kámen. 2.ledna jsem byli na prohlídce, zubař kámen odstranil, ale prořezával se zub hned vedle, takže měsíc nato opět kámen na obou zubech :-///
Zubní hygienici nás chtějí vzít pouze na plnou hygienu - tedy krásných 1000 Kč. Nevím co si budou účtovat, až zase za měsíc budem potřebovat odstranit kámen na jiném jednom zubu.
Nemáte zkušenosti s tím jak odstranit zubní kámen. Dívala jsem se na nějaké nabídky ultrazvukových odstraňovačů. Já osobně s tím nemám žádné zkušenosti. Předem děkuji za odpovědi.

dashyyy
17. únor 2023

@nikitt1 určitě běžte na DH, kámen odstraní a hlavně vám ukáží jak předcházet jeho vzniku.. chodím s oběma dětma a je to fajn, úplně jsme si vytvořili jiné návyky v péči o zuby.. já jsem na kámen docela trpěla a teď už roky nic

marge_s
17. únor 2023

@nikitt1 proc byste meli chodit za mesic znovu? Odstrani ze vsech a pak staci udrzovat (vice ci mene uspesne, ale to je uz jina :D ).Taky se primlouvam, za tu investici to stoji