Po horečce se osypala

triping
9. dub 2016

Ahoj holky,malá měla ted 3 dny horečky přes 38 a jeden den 39,2 u doktorky jsme byli.Jelikož jsem se bála at to není něco jiného než zoubky,poslechově je v pořádku,dívala se jí aji do pusy a nic.Brala ji krev a ta taky v pořádku.V moči se ukázalo že má zvýšené leukocity.Poslala mě na ORL,jestli náhodou nemá zánět středního ucha,na ORL nám nic nezjistili.Ale včera jsem si všimla že se malá osypává na bříšku,a dneska ráno to má hlavně kolem krku na jednom oku a na hlavě,na bříšku se to nezhoršilo.Malou to nesvědí.Chci se zeptat jestli to může být po té horečce?Nebo třeba po těch sirupech? Jestli máte někdo,podobnou zkušenost 😒

terkaz
9. dub 2016

6. nemoc?

triping
autor
9. dub 2016

Právě jsem se dívala na obrázky 6nemoci a od malé ta vyrážka takhle nevypadá a nejvíc viditelné to má kolem krku na oku.

alkena
9. dub 2016

Taky bych tipla šestou nemoc, za pár dní by mělo osypání zmizet, nijak se to neléčí, jen ji držet mimo děti.

lenbela
9. dub 2016

Taky myslím 6. nemoc. Tedy 3 dny horečka, 3 dny vyrážka a odstonáno.

triping
autor
9. dub 2016

No,ale někde jsem četla že na obličeji se vyrážka u 6 nemoci nevyskytuje 😒

senta_sofia
9. dub 2016

@triping ak mas fenistil kvapky daj jej tie, mojmu to slo od spankov,okolo usi dolu na krk, na chrbat a brusko

triping
autor
9. dub 2016

@senta_sofia to bohužel nemám

mahy
9. dub 2016

Fenistil kapky neni treba davat,kdyz to holcicku nesvedci.

mahy
9. dub 2016

nesvedi 🙂

zmrzlinka
9. dub 2016

mozna 5.nemoc.Kdyz tak muzes skocit s malou na pohotovost.

smallinka
9. dub 2016

6.nemoc - moje holčičky to měly obě kolem 8-9.měsíce.....2 dny celkem vysoké teploty.....pak až teploty ustaly tak se osypaly - jedna hodně druhá míň ale flíčky tam měla taky.....byla jsem i ráda, že to není nic vážnějšího....u mudry jsme nebyly. pouze jsem tam volala a popsala to, zda se jedná o 6.nemoc - sestra mi řekla, že ano. Pouze mi řekla ať nechodíme na sluníčko s tou vyrážkou (bylo to v létě) a hodně tekutin, toť vše, do 2 dnů vyrážka slábla a zmizla 😉

senta_sofia
9. dub 2016

@mahy to je sice pravda,ale ak by to bolo alergickeho povodu,potlaci prejav

lucizal
9. dub 2016

Malej mel sestou nemoc a byl osypany i na obliceji (tam snad asi nejvic). 3 dny vysoke horecky,pak vyrazka. Koupali jsme v bramborovym skrobu a 3.den uz byl cistej 😉

lukza
9. dub 2016

Je to 6 nemoc a nic se na to nedává pokud už není horečka za 3 dny po osypani bude klid má to skoro každý dite

barboramastalirova
9. dub 2016

Syn měl něco podobného minulý týden. Jeden den a noc horečky a dva dny na to vyrážka na břiše a ve slabinach. Doktorka mu dělala vyter, byl ok. Říkala,že vyrážka je důsledkem horečky a značí,že se z toho dostal. Ničím jsme to nemazali a na druhý den to zmizelo.

bledulka84
9. dub 2016

nemusí to být 6. nemoc, prý je to celkem normální, že se po horečce dítě osype, naše malá to mívá taky a doktor to nijak nenazval, za pár dní to zase zmizne.

barboramastalirova
9. dub 2016

A asi to u nás byly zuby, dole mu lezou spicaky.

smallinka
9. dub 2016

@bledulka84 a proč má teda dítě 2 dny celkem vysoký teploty. To přece není normální.

bledulka84
9. dub 2016

@smallinka může to být jakákoliv viróza nebo třeba zuby, u prcka nikdy nevíš

triping
autor
9. dub 2016

@barboramastalirova Nám právě,taky leze zub dole už druhý.Proto jsem si myslela že ta horečka je z toho,to si myslí i moje doktorka.Včera malá měla vyrážku jen na bříšku,ale strašně málo a nešlo to skoro vůbec vidět,proto jsem to nějak neřešila.A dneska ráno buch a osypaná hlavně kolem krku,nejvíc za ušima a kolem oka.A je strašně ospalá,na to nejsem zvykla dneska spí už po druhé 😒

triping
autor
9. dub 2016

Holky,tak takhle to vypadá

smallinka
9. dub 2016

@triping 6.nemoc taky jsme to tak měly. I na nohach jsme to mely. Nechapu tvou mudr ze to nepozna. Dal bych to neresila. Za den dva bude OK.

smallinka
9. dub 2016

@bledulka84 to jo. Ale holky ani jedna neměla u zubů 39. To už se mi na zuby nezdálo.

triping
autor
9. dub 2016

@smallinka Malá to v pátek neměla.Byli jsme u mudr ráno,malá se mi tak osypala přes noc.Na bříšku skoro nic nešlo vidět,ani já jsem to nějak neřešila

mahy
9. dub 2016

@senta_sofia Kdyz to holcicku nesvedi,pravdepodobne to nebude alergickeho puvodu.Bylo by to zbytecne podani antihistaminika a mohlo by ji to zbytecne utlumit.Ale samozrejme je to muj nazor,kazdy to vidi jinak 😉

bledulka84
9. dub 2016

@triping jj, u nás to vypadalo stejně

smallinka
9. dub 2016

@mahy to bych také nedávala. Tchyně mi tenkrát dala kokosový olej. Natrela jsem a druhý den OK. Zda to bylo olejem či by to zmizelo i tak. Těžko říct 🙂

mahy
9. dub 2016

@smallinka Vsechno je lepsi,nez zbytecne podani leku 😉