Nurofen při růstu zubů. Jak dlouho mohu dávat?

arwen666
20. čer 2020

Ahoj holky nevíte jak dlouho v kuse můžu podávat Nurofen? Synovi rostou 4 stolicky najendou + spodní dvojky celý týden jsme vydrželi i když se budil co půl hodiny a plakal dávala jsem Camili +Calgel ale dnes v noci už plakal hodně tak jsem dala 1ml a spal klidně 🙏 jen ať vím dopředu jak dlouho můžu dávat

klea81
20. čer 2020

Nezvykala bych dítě na analgetika. U nás taky rostly vždy 4 zaráz a jen jsem nosila a dávala chlazené kousátko. Myslím, že v pribalaku je max 3 dny, ale během té doby mu stejně ničíš žaludek.

amazonkajanik
20. čer 2020

@arwen666 důležité taky je,jestli k tomu má i teplotu. Pokud mi malý řve jen bolestí,tak houpu,dávám kousátko,mažu gely,za noc se sice párkrát probere,ale v klidu. Když ovšem vyskočí teplota a už fakt pláče,že sotva popadá dech a houpání nepomáhá,tak dám nurofen. Taky jen 1ml i když může 2,5 a za 6h další,ale není to potřeba

arwen666
autor
20. čer 2020

@klea81 no taky z toho nejsem nadšená ale už plakal i v naruci v nositku a kousatka nechce nemá ani dudlik on ty silikonove věci odmita jediné co cumla je prso

jjasmina
20. čer 2020

@amazonkajanik Na to jsem koukala zrovna včera, byli sme na očkování , tak jsem koukala na dávkování a bylo to u dítěte 3-12 měsíců 2,5ml , což se mi zdálo hodně. Nakonec nebylo stejně potřeba .

miba10
21. čer 2020

@arwen666 zkus pořídit Dologel. Je opravdu dobrý. Malému když rostou zuby, tak namazu a nemusím dávat ani Nurofen. Spal klidně celou noc.
Jinak pokud si nejsi jistá dávkováním Nurofenu, respektive jak dlouho ho můžeš dávat, zkusila bych se zeptat doktora.