14 m. a počet zubů. Je to normální?

9. pro 2022

Maminky máme doma 14m holčičku v 10m ji narostl jeden zub druhý v roce a teď jsem čekala že vyrostou ty dva na hoře a ono nic ..Dneska se nám prořezal 3dole..Takže máme jen 3 zuby..Co chodím do spolku s maminkama je nás 22 všichni mají víc jak 5zubu a my odedneska jen 3.. 🤔 mám plašit nebo je to normální ?

pampeliska1313
9. pro 2022

Je to normální. Synovi je 16m, necelých 17 a má asi 9 zubu. Kdežto holcicka asi o dva měsíce starší, kterou má známá tak má teprve teď první zub.)

me_druhe_ja
9. pro 2022

V pohodě, času dost. 🙂 Dcera první zub v 11,5m. 🙂 V 15m měla jen 4 zuby a všechny nahoře (jedničky a dvojky 😀). Dole fakt nic. 😀 v 21m už měla všechny zuby kromě pětek, rychle to dohnala. 🙂
Starší syn začal dříve, rostlo to rychleji, ale zase třeba napřed měl zuby na levé straně a pak na pravé. A poslední pětka se vyklubala až týden před 3.narozeninama. 🙂

blondynka400
9. pro 2022

Určitě neplašit, je to normální. Zuby jsou hodně individuální a je to geneticky dané. Já mám obě holky v tomto směru "zpožděné" (mají to po manželovi), stejně jako růst prvních zoubků je i pak jejich výměna za stále. Dle zubaře je to jedině dobře, čím kratší dobu tam bude stálý zub v době, kdy o něj dítě ještě neumí úplně pečovat, tím lépe 😀

merope
10. pro 2022

Zuby jsou hodně individuální. Stejně jako čas, do kdy žena používá "mateřský plurál", po roce věku dítěte to je už opravdu hoooodně divný.

shirilka
10. pro 2022

Malý měl v té době 4 zuby, teď bude mít 2a půl a už má všechny

autor
10. pro 2022

@blondynka400 právě má to po mě je mi 25let a mám ještě 5 mléčných zubů..Ale bohužel už je pozdě aby mi je vytrhly a narostly mi stále..

petrane
10. pro 2022

Dceři se prorezal první zub v roce, teď má skoro 14 měsíců a prořízl se druhej
Jsou asi jedem mm venku,takze ani nejde videt,ze je má😀 takze muzes být v klidu,dcera je na tom “hur”🤣

mydlova
10. pro 2022

My tu nejsme odbornice. Občas se stane, že některé děti mají později zuby.. ale zase pokud to má po tobě, tak já bych to nepodcenila a zašla bych to řešit s odborníci. Možná tva zubarka poradi