Žloutenka ve školce. Nechaly byste dítě preventivně doma?

janakyzivatova
17. říj 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost. U nas ve školce byl rodič nakazeny zloutenkou, dítě z té rodiny přestalo chodit do školky, ale když jsem chtěla nechat dceru doma, tak nám to v podstatě zakázali, že je dcera předškolák do školy docházet musí. Je sice očkovaná, ale já nejsem s jelikož jsem matka samozivitelka, nemám kdo by mi dceru v případě že bych to chytla pohlídat. Jak by jste prosím postupovali? Nechala jsem ji 2 týdny doma a už na mě ředitelka startovala. 🙄

makronka222
17. říj 2019

Tak nejdriv zjisti, jaky druh zloutenky to je, pak si zjisti jak se prenasi. Kdyz ji jako samozivitelka muzes nechat 2 tydny doma, nejit do prace tak nerozumim tomu, ze bys nemela hlidani az bys to ,,chytla,,. Co se jit ockovat? Vzdyt VZP na to priplaci 500,-. A pokud dotycny dite z nakazene rodiny ve skolce neni, tak neni jak to chytit

j.a.n.i
17. říj 2019

@janakyzivatova Tak pokud je dcera ockovana, tak to chytit nemuze, tak nechapu, co resis?

aneritka
17. říj 2019

@janakyzivatova nejste náhodou z MB nebo Turnova?? Pochopila jsem, že je nemocný rodič a jeho dítě není, jen nechodí do školky. Což je karanténní opatření, je samozřejmý, že dítě z rodiny, kde se hepatitida vyskytla, zůstalo doma, aby se to ve školce nešířilo. Na žloutenku typu B je každé dítě povinně očkováné v rámci hexa. Pokud je to žloutenka A (proto dotaz na města Turnov, Liberecký kraj, MB), tak tam je to hlavně o hygieně rukou. Také existuje očkování proti žloutence A, pokud se hodně bojíte. V případě, že nemocné dítě bylo ve škole, tak se to řeší (např. oddělenými záchody, odděleně jedí a dezinfekcí). Ale pochopila jsem, že dítě nemocné nebylo a tím pádem by nemělo být riziko nákazy ostatních dětí ve školce. Kdyby tam riziko bylo, tak by hygiena školce nařídí ty opatření, o kterých jsem psala výše. Pokud budete mít více dotazů nebo Vám bylo něco nejasné, tak mi klidně napište do interní pošty, ráda Vám poradím.

zelenoockaa
17. říj 2019

Školka je sice povinná poslední rok ale z rodinných důvodů může klidně zůstat doma pokud to tak chcete. Školka není kriminál, což z ní některé učitelky dělají.

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@aneritka ano jsem z Turnova, dítě nemocné není (doufám že ani nebude, nepřeji to nikomu) ale nemocný je rodič, který dítě do školky vodil. Takže v kontaktu s ostatními byl. Trošku mě to děsí, ale nechci být hysterka

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@makronka222 moje dcera očkovaná je, já ne. Teď půjdu, ale ze zdravotních důvodů jsem doteď nemohla. Nejde mi o to, že bych s dcerou mohla být doma, ale kdybych to chytla já, tak nemám hlídání, když bych byla v nemocnici v karantene 🤷‍♀️

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@zelenoockaa děkuji za odpověď, právě že u nás ze školek tak trošku kriminál u předškoláku dělají, nechala jsem dceru 14 dní doma a jsem ráda, že na mě pomalu nezavolali socialku 🤦‍♀️

zelenaesmolda
17. říj 2019

@janakyzivatova
o ktery typ zloutenky se jedna?

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@zelenaesmolda jedna se o Áčko

betelgeuzz
17. říj 2019

@janakyzivatova no ona školka má povinnost hlásit děti při vyšší absenci, nám říkali tuším 200h. takže i kdyby vás nahlásili, tak pochybuji, že to bude sociálka řešit po 40 zameškaných hodinách. To má každé druhé dítě.

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@betelgeuzz moc děkuji.

princezna8
17. říj 2019

@janakyzivatova Ja se ti nedivim ze se bojis. Je podle me trapny, ze posledni rok ve skolce je povinny🤔. Za nas to nebylo, znam lidi co do skolky nechodili vubec, a jsou z nich normalni lidi, i vysoce postaveni.

merope
17. říj 2019

@princezna8 Já musím říct, že co občas vidím, tak to trapný není - aspoň je to dítě pod jakous-takous kontrolou. Blbý je, že některé školky to berou málem vážněji než škola.

princezna8
17. říj 2019

@merope Ale kdyz rodice funguji jak maji, tak je to podle me hloupost. Jako nazory co ma dite vsechno umet kdyz nastupuje do 1.tridy. Ja mam asi jeste zastaraly nazory,ale podle me se na ty deti uz od malicka nakladaji prehnane naroky.

lucie01
17. říj 2019

@janakyzivatova pokud je Vaše dcerka očkovaná a vy dodržujete hygienu rukou, tak se nemáte čeho bát. Já jsem si žloutenku A dovezla jako suvenýr z dovolené a nikdo u nás doma to ode mě nechytil ( prcek 1.5 roku a partner)

zelenaesmolda
17. říj 2019

@princezna8
proc by to melo byt trapne?a to,ze je nekdo vysoce postaveny jeste neznamena,ze je dobre socializovany.vis,ze mezi vysoce postavenymi lidmi je dost velke % psychopatu?

merope
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
17. říj 2019

@princezna8 Problém není, pokud rodiče fungují, jak mají. Buď dítě chodí do školky a žádný problém - nebo naopak mají dítě doma, zařídí si domácí výuku a zase žádný problém. Problém jsou rodiče, co nefungují a problémy se objeví v 1. třídě. Ale občas to ani povinné předškolní vzdělávání neodhalí a pak chudáci děti.

aneritka
17. říj 2019

@janakyzivatova Vy máte dceru opravdu očkovanou proti žloutence typu A?? To už z dřívějška nebo až teď v rámci protiepidemiologických opatření v Turnově? Jak jsem psala tak B je v rámci hexavakcíny, ale A je dobrovolné placené očkování mimo povinný očkovací kalendář. Očkování proti Hepa B Vás neochrání proti Hepa A. Jak psala @makronka222, tak pojišťovny dávají i nějaký příspěvek. Jinak pokud chcete mít klid a jistotu, tak rozhodně nechat očkovat.

zelenaesmolda
17. říj 2019

@aneritka
ja jsem dceru ockovat nechala i kdyz tu zadnou epidemii nemame,jistota je jistota.

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@aneritka ano opravdu na A. Je očkovaná i na meningokoka. A nechávala jsem ji očkovat ve 4 na Áčko, ne až při epidemii.

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@princezna8 děkuji za pochopení, já tedy dceru dávám do školky, ale ještě minulý rok jsem ji nechala doma třeba týden, jeli jsme na návštěvu... Prostě když jsem chtěla nechala jsem ji doma, samozřejmě ne nijak prehnane, ale tak abychom měli i čas sami na sebe. A teď ani kvůli žloutence nemůžeme 🤷‍♀️

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@merope dcera do školky chodí, ale pořád si myslím, že je to někdy trošku přehnane přeci jen je lepší být měsíc doma, než 14 dní v nemocnici 😣 ale jsem ráda, že dcera to chytit nemůže

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@lucie01 děkuji, dost se mi ulevilo 🙂 hygienu máme samozřejmě přísnější. Doma to máme jako ve spitale 🙂😃

aneritka
17. říj 2019

@janakyzivatova 👍Tak to se opravdu nemáte čeho bát 🙂 Pokud jste si dotyčným rodičem netřásla hodinu rukou a pak si je nezapomněla umýt😂 Jen mě to překvapilo vzhledem k tomu, že je "populární" se spíše očkování vyhýbat. 👏

janakyzivatova
autor
17. říj 2019

@aneritka já nejsem žádná biomatka, jsme tema "jedama" z vakcín prolezli. 🙈 Nechápu žádné rodiče, kteří vědomě svým dětem ublizuji, že nenechavaji naockovat. Třeba tu jak nedala tetanovku, ta by zasloužila 😣

motylcice29
17. říj 2019

@princezna8 já do školky skoro nechodila, ale proto ze jsem jsem byla nemocna a nemohla jsem...a víš jak mi to bylo líto, jak já tam chtěla....a to mě hlídal děda, kamarády jsem měla, ale mrzelo mě to....btw řekla bych, ze jsem vyrostla ve vyrovnaného člověka, ale celkové si myslím, ze mě na nižší ZŠ ta skolka proste chyběla.

zelenaesmolda
17. říj 2019

@janakyzivatova
ja jsem dceru nechala ockovat meningokoka obe vakciny,jak proti B tak proti A,C,W,Y.Ma i ostatni nepovinne ockovani 🙂

merope
17. říj 2019

@janakyzivatova Tak jako školka, co prudí kvůli podobným absencím je fakt divná. Leda by to bylo o tom, že jsou jisté skupiny obyvatel, co se tímto snaží přimět, ať jim tam děti chodí. V Praze to bude asi trošku jinak.

princezna8
17. říj 2019

@motylcice29 To já chodila do školky tak nějak normálně, ale často mě mamka nechávala nárazově doma, před Vánoci už třeba dva týdny. Ale já to tam nesnášela, obzvlášť když mi nutili jídlo po kterým jsem se poblinkala, a do dneška to jídlo nenávidím. Takže se školkou mám blbé zkušenosti, a taky ze mě je normální člověk.