Taky Vám teď v létě chodí děti večer později spát?

megi89
17. čer 2021

Holky, co Vaší prckove teď v létě, kdyz je dyl světlo večer, mají problém usínat dyl? 🤔
Triletak chodil do postele před 20h, teď chodí v 20h,obcas i po 20h a než usne, tak mu to trvá hodinu... Včera usnul až v 22h...to se ještě nikdy nestalo... 🙄
Pohybu má až až, teď když je venku takové teplo, tak jsme na bazene, venku, hřiště, zahrada, výlety, hlavně u vody... Dojdeme domu klidně i v 19,30. Okoupe se, jdeme si lehnout ale neusne... 😡🙊

andelka
17. čer 2021

Jo, měli to tak. V létě prostě dokud je úplně světlo ani ťuk. Nejmladší tedy usíná pozdě vždycky. Ale teď dřív vstává.

petulles
17. čer 2021

Taky to tak máme, většinou jde spát kolem půl 10, ale zase spí do rána do 8 🙃 ( 2,5 let ) A ani se nedivím, večer dlouho světlo a to spaní v podkroví kde je teď 27° je mazec 😑

megi89
autor
17. čer 2021

@petulles no, je fakt, že my jsme také podkroví, teplo tady je také večer, tak možná i proto... 🙄

lovemusicsun
17. čer 2021

U nás stejné, dcera 3 roky usíná až kolem půl desáté. Ještě před pár týdny to bylo v sedm, max v osm. V tomhle ohledu se těším zas na zimu.

martinau5
17. čer 2021

U nás bylo to samé. Začali jsme dávat do okna tmavou deku a zlepšilo se to 🙂

megi89
autor
17. čer 2021

@martinau5 máme zatemňovací závěsy, je tady tma 🙂 ale nepomáhá to... Možná to teplo, no...

zelenaesmolda
17. čer 2021

@megi89
Loni v lete jak byly vedra tak mala zaboha nemohla usnout,pak se svalila v predsini na zemi a tam usnula,jinde ji proste bylo moc horko.JesTLi bydlite v podkrovi tak bych zvazila porizeni klimosky 🙂

sigyn
17. čer 2021

U nás je to opačně - vstává se světlem třeba v půl 5. A to máme zatemněno, co se dá. Na vecer pak zase odpadne třeba v půl 6.

lotta1234
17. čer 2021

Syn 2 roky a 2 mesiace zaspi okolo 20:45 a rano vstava 5:30 - 6:30. Cez den k tomu este spava 2 az 2,5 hod. Prisposobili sme tomu aj nas rezim, chodime spat neskor. Uz sa "tesim" na zimu, ked sa posunie cas :-/

cherie24
17. čer 2021

@megi89 my máme venkovní rolety, takže v pokoji tma tmoucí, ale usíná pravidelně teďka až kolem 10 hodiny 🙄 i si teda po obědě déle pospí, takže to s tím určitě souvisí, ale co se oteplilo na těch 30 stupňů, po obědě musí jít spát a spí jak špalek, večer pak tejcí a nespí a to už já padám na hubu. Párkrát se i stalo, že jsem jí tahala ráno o půl 11 z postele a ještě nechtěla vstávat 😄 teď je vždy po 8 hodině vzhůru. Řekla bych, že to teplo jí budí. 🙂

netopejr
17. čer 2021

Tal hodinu delanuz ten d.bilni posun casu, ale jejich biorytmus se nezmenil. A pak je proste leto, světlo , teplo, staci nam min spat, i jim. A v tom vedru se brzy usinat neda.

zelenaesmolda
17. čer 2021

@netopejr
uplne me ted pobavila ta rada ohledne spani v kombinaci s tvym nickem :D

amazonkajanik
17. čer 2021

@megi89 Jj, včera skoro až v půl desáté, ale co hlavně, odpadá odpo. Jak padl rok a půl, byl zázrak, aby doma usnul do 16h a teď. Už třetí den odpadne mezi 12-14h. Asi to horko...jinak,když usínal až po 21h, tak spal též pomalu do 9h, ale nyní vstává 7-7:30...před tím,co padl rok, byla běžná 6h,když usnul kolem 20h...

aneta_v
17. čer 2021

@megi89 nám usíná starší kolem 21h už od podzimu (místo 20h), léto na to nemá vliv 😁 Ale máme blackout závěsy a klimu, jinak bysme chcípli.

prejeta_zaba
17. čer 2021

Mně to připadá přirozené. Proč nutit dítě spát na určitou hodinu, když je teplo, světlo, ještě by se klidně dalo být venku. 🤷‍♀️ Kdyby měl větší potřebu spánku, usne třeba po obědě nebo večer poznáš, že chce spát. A ne jenom proto, že je 19.00. Ohledně spánku děti mi přišlo vždycky lepší se s tím smířit než nějak násilím předělávat.

pavkova28
17. čer 2021

Ano 3 letá teď usíná 21-22. Ono jak je venku hezky, jsme tam třeba do 20. Pak vykoupat a zahnat do postele. Včera jsme se bavili i ve školce s ostatníma rodičema, že teď přes to léto je prostě uvolněná morálka 😃 sice se pak nechce ráno vstávat do školky, ale už chybí jen pár dní 🙂

leniczka23
17. čer 2021

Ano usíná dýl, kolem 20h. Přes zimu je schopnej usínat v půl 7🤣

megi89
autor
17. čer 2021

@prejeta_zaba po obědě spí pořád, každý den a hlavně teď když je hyc je tuhý do 3 minut.,ale aby mi dítě skakalo po hlavě (neber mě doslova, simte) do 22h,to opravdu ne. Holt Večerka je v 20h,když to pretahne, usíná hůř, je děsně rezimovy od mimina. Každý to máme jinak. 🙂

95newmommy2020
17. čer 2021

Ano, a je to podle mě světlem. Z horka to nebude, protože doma klimatizujeme, a je tu docela zima. 🤣
Na podzim a v zimě bylo zas těžké ho udržet alespoň so 6.

megi89
autor
18. čer 2021

Tak včera šel spát po 20h...hyc jak blázen... A nešlo usnout.... Nedivím se mu, mě bylo taky teplo. Usnul za necelou hodinku... A to horší nás teprve čeká, už ráno bylo 26 stupňů venku a doma 24...🙄 Fuj... Miluji léto, ale tropicke noci neeee. 🤣