Státní/soukromá školka?

mirinda35
30. dub 2020

Dobrý den,prosím o radu nebo jestli me někdo navedete,kde by mi poradili?
Mám syna,2 roky. Tři roky mu budou v Březnu 2021,je to i čas,kdy mi konci rodicak a já se budu vracet zpět do prace. Resim,zda když synovi budou 3 v březnu,vemou mi ho od tohoto měsíce do státní školky nebo ho musím dat na pul roku do soukromy než ho budu moct dat následně od září do státní? Vůbec nevím,kde a jak tuto informaci zjistit. Pořadí té prosím?

jaja01k
30. dub 2020

@mirinda35 Jestli ti ho vezmou v březnu do státní, ti tady nikdo neřekne, záleží, jestli budou mít místo. Nebo můžeš syna zapsat už teď od září s tím, že chodit začne až v březnu. To byste nejspíš museli od září platit školné, které se vám ale stejně vrátí na daních. Nejlepší je zeptat se přímo ve školce, kam chceš syna dát, jestli je šance, že se teď jako 2,5letý dostane.

pavlinar
30. dub 2020

Mam to stejne, breznove dite. Do statni urcite musi byt zapsany od zari. Nekde berou i tak male deti, a zalezi i na vyzralosti ditete. U nas tak male neberou, deti je moc.. zkus jesle nebo detskou skupinu, tam berou i male deti. Jinak se zeptat primo v dane skolce

nat
30. dub 2020

@mirinda35 u nas treba deti neberou takto deti behem roku pouze od zari do prosince pak se musi cekat na dalsi skolkovsky rok,ale samozrejme zalezi na sklce,zda budou mit mistecko 🙂 To chce urcite zjistit u vas ve skolce 🙂 U nas je i varianta ze pokud ma dite nastoupit treba v unoru nabidnou nastup os prosince ale opet je to o tom,zda je misto 🙂

lennus
30. dub 2020

@mirinda35 Doporučuju začít klidně dřív, třeba do soukromé a postupně zvykat, třeba dva půldny atd., je to pro dítě šetrnější než pak najednou stresovat na celé dny a celý týden kvůli práci. Píšu z vlastní zkušenosti, syn začal chodit do soukromé dva měsíce před 3. rokem na dva půldny, postupně na dva celé dny, je prosincový. Od ledna jsem se vrátila do práce, protože v listopadu jsme bohužel přišli ve druhém trimestru o miminko. Syn byl ale už na školu hezky zvyklý a od ledna to hezky zvládal, byl tam denně 8-16:30, a to jsem měla nižší úvazek. Hůř jsem to nešla já, přišlo mi to dlouho, nakonec jsem v červenci skončila a otěhotněla znovu. 😊

martiniquest
30. dub 2020

Urcite bych ho zapsala do statni. Je sance, ze ho vezmou. Pokud by se tak stalo, davala bych ho tam pomalu a postupne. Treba dve dopoledne, postupne pridavat, at se postupne adaptuje. Pokud ho statni nevezme, tak se to da resit adaptacnim krouzkem a zkouset se v prubehu roku ptat, jestli se uvolnilo misto. Osobne bych dite nezvykala na nejake prostredi a za par mesicu na jine, radeji bych se snazila dostat ho do skolky, kam pak bude chodit.

mirinda35
autor
30. dub 2020

Děkuji všem,začnou se pidit