Sourozenci nechodí spolu do školky, zvládnou to?

leena76
8. dub 2015

Chci se zeptat, děti zvládají, když chodí do jiné školky ? Mám dva kluky, jsou od sebe necelých 17 měsíců a jsou na sebe hodně závislí, bojím se aby nebrečeli, že chtějí být spolu. A taky se chci zeptat jak to zvládáte Vy vodit a vyzvedávat děti do jiných školek a chodit do práce. Školky jsou od sebe vzdálené, takže budu muset jezdit autem.

celaskon87
8. dub 2015

Ahoj, já mám teda jen jedno dítě a to je ještě miminko, ale myslím si, že by sourozenci měli chodit do jedné školky. Jednak je to výhodnější pro ně, určitě se lépe zvyknou na nové prostředí a skamarádí se s ostatními, když tam budou oba, pro vás to bude lepší stran vyzvedávání. Navíc, asi je jedna školka lepší než druhá - jak se smíříš s tím, že jedno bude chodit do té horší - a jak to vybereš? Každé dítě potom bude mít kamarády odjinud, zatímco by oba mohli být ve stejné partě, kdyby byli spolu? Já jsem se sourozencem taky chodila do jedné školky a myslím, že jsme navzájem jeden druhého táhli a povzbuzovali...

leena76
autor
8. dub 2015

@celaskon87 Problém je v tom, že mladšího do školky nevzali, a já bych měla v říjnu nastoupit do práce, takže mladší půjde do soukromé ☹

celaskon87
8. dub 2015

@leena76 aha, tak to mně nedošlo, že ho třeba nevzali... to je škoda

ivasad.
8. dub 2015

@leena76 já mám děti o rok a osm měsíců, taky nechodí spolu - případ jako u tebe. Jsou tedy v jedné MŠ, ale každý v jiné budově... Zvládají to dobře, synek šel do MŠ ve 2,5 letech (naskytla se mi lepší práce, než jakou jsem měla) a v pohodě. Mrzelo to tu starší, ta čekala, že bráška bude chodit s ní. Zvykla si brzo, a dá se to. Doma si jsou vzácnější a tolik se nekočkujou 🙂 Vyzvedávání a dávání do MŠ je trochu komplikovaný, časově náročnější, i odhlašování apod., volat pořád na dvě místa...Od července už budou spolu, těším se.

tygrous
8. dub 2015

Na podzim jsem dostala možnost vrátit se do práce, mladšímu bylo 2,5, do státní ke staršímu bráchovi neměl tehdy šanci se dostat, takže šel do soukromé. Naštěstí školky jsou od sebe vzdálené asi jen 100m, vozím je ale autem, pěšky bychom šli z domu půl hodiny a na to ráno v sedm fakt není čas... Letos už to snad klapne a od září budou spolu ve školce. Kluci to berou v pohodě, ráno se dohadují, do které školky jdeme nejdřív a koho mám odpol.vyzvednout prvního, aby pak mohl dojít pro bráchu do druhé školky... Ale upřímně se už těším, až od září budou spolu v jedné třídě... 😉

veruska007
9. dub 2015

@leena76 V pohodě, starší kluci jsou ve stejné školce, ale v jiné třídě (na vlastní žádost, spolu jsou dost divocí) a nejmladší, když jsem v práci, tak v soukromé. Utaxikařit se to dá, děti to berou jako fakt, prostě Beruška je malá a do velké školky ještě nemůže 🙂. Nemáme s tím žádný problém - samozřejmě by bylo pohodlnější, mít děti na jednom místě, ale když to nejde, tak to nejde.

terezapetrova
9. dub 2015

@celaskon87 docházka sourozenců do jedné MS ma i své nevýhody, někdy je to tak, ze sourozenci si od sebe potřebuji též odpočinout 🙂

naomi6
9. dub 2015

@leena76 Já myslím, že to není takový problém. Zvyknou si a pak další rok budou už spolu. U nás to dopadne určitě podobně. Obě děti jsou lednové o tři roky od sebe, takže i když bych strašně moc chtěla, aby chodily spolu do školky, tak to asi nevyjde. Syn bude muset půl roku chodit do soukromé, další rok už ho vezmou, ale to už dcera půjde do školy 😒. Takže asi tak. Držím palce

leena76
autor
9. dub 2015

@ivasad.
@tygrous
@veruska007 Děkuji, trochu jste mě uklidnily, že to jde 🙂 A že nejsem jediná, kdo to tak má. Snažím se jim to pomalinku vysvětlovat, ale nejspíš to nemá smysl, protože to pochopí až to nastane.
@naomi6 Děkuji, taky držím palce 😉

tygrous
9. dub 2015

@leena76 Já jsem tomu mladšímu prostě řekla, že je malinký, proto chodí do malé školičky s malými dětmi. A že až trochu vyroste a bude podzim, tak bude už chodit do školky s bráchou. Vzal to v pohodě. U nás to bylo hrozně rychlé rozhodnutí, na dlouhé vysvětlování nebyl čas.

emmaanna
29. čer 2015

@leena76
To presne riešime aj my. Len máme dievčatká. Takisto budu musiet do roznych školiek a bojím sa že tu malu nebudem schopná vtlačit do školky bez plaču a teda stres pre nu ale aj pre mna.
Bohužial...čo nám ostáva? Nič,len to proste urobit,utriet slzu a rýchlo do práce.

emmaanna
29. čer 2015

@celaskon87
.Je velký problém s umiestnovaním detí do školiek. Ak samozrejme nemáte problém s platením sukromných. Uprednostnuju sa predškoláci a každému v školke je uprimne jedno,že vaše deti budu musiet od seba.

emmaanna
29. čer 2015

@leena76
Tak to máme uplne rovnako 🙂

sira
29. čer 2015

Taky se mi to stalo, dcera chodila do školky u nás v dědině a malého mi nevzali ve třech letech, takže jsem ho musela vozit do vedlejší dědiny. Vysvětlovala jsem to už dopředu, že u dcerky není místo, tak musí chodit jinam, ale že je tam taky spousta hraček 🙂 Bylo to malinko časově náročnější, taky sledovat dvě nástěnky byl někdy mazec, pak jsem se taky musela naučit řídit, abych to stíhala, ale zvládli jsem to a už jsou spolu.

dendy88
29. čer 2015

me to ceka pristi rok, mala od dubna pujde do soukrome skolky , takze taky kazda zvlast , a od zari doufam ze ji vezmou jako sourozence ke starsi dceri , ale ja zas naopak chci aby sli od sebe , takze kdyby je chteli dat do stejny tridy byla bych proti

akankeo
29. čer 2015

Take jsem to tak mela. Zkuste si v rijnu nebo listopadu zavolat do te skolky, co ho nevzali, jestli se jim neuvolnilo misto. U nas takhle mladsi dvouleta dcera nakonec prece nastoupila do statni skolky, i kdyz prece jine, nez byla druha a tam kdyz se pak taky uvolnilo misto, tak nam je reditelka dala k sobe, takze ted chodi spolu do jedne tridy a do jedne skolky. Akorat to prave nedela dobrotu, takze pristi rok uz bude chodit kazda zvlast dle sveho veku, protze nejradeji by si hraly jenom spolu 😀

leena76
autor
14. črc 2015

@akankeo Děkuji za radu. Budu ředitelce volat už na konci srpna a potom se průběžně připomínat 🙂 Ve školce brali poslední dítě srpnové a mladší je říjnový, tak by jsme snad mohli mít nějakou šanci.

ava
31. srp 2015

@leena76 uvidíš až v praxi, zažili jsme to loni, dcera to těžce nesla. Klid přineslo až to, že se ze školky staršího dítěte někdo odhlásil a vzali ji k bráchovi. Od toho dne je spokojená.
Ale je možné, že se jim bude ve školce líbit, záleží na přístupu školky, nastavení dítěte, paní učitelce..U dcery byl problém hlavně to, že se mnou vodila bráchu do školky celé měsíce a pak nechápala, proč má jít jinam...ať vám to vyjde co nejlíp! 🙂
PS. naše školky cca 2 km od sebe, obě mimo naše bydliště a dalo se to. Autem. Městskou ta anabáze zabrala 1,5 hodiny.

leena76
autor
1. zář 2015

@ava Děkuji, za účast 🙂 Minulý týden, mi volola paní ředitelka, že mladšího vezme taky k nim do školky 🙂
Jen tedy jsou v jiném oddělení - jiné budově. Pro ně je to v podstatě stejné, nejsou spolu ☹ Ale pro mě je to super, nebudu muset vozit každého jinam a to nemluvím o tom, že ušetříme za soukromou školku.
Teď jen, aby to kluci zvládli, protože jsou od sebe o necelý rok a půl, takže jsou na sobě hodně závislí.

akankeo
1. zář 2015

@leena76 moje holky ode dneska ceka totez, loni chodili spolu, ale ne od zacatku, ze zacatku dokonce do dvou ruznych skolek, letos je rozdelili tak, ze mladsi je s nejmladsima, aneb porad je tam skoro nejmladsi - sou ji 3 roky a starsi co ji bude 5 dali do predskolaku, do skoly sice pristi rok nepujde, ale coz. Drzim palce, at to kluci zvladnou 🙂 Vekovy rozdil maji stejny jako moje holky, ty jsou od sebe 17 mesicu

leena76
autor
1. zář 2015

@akankeo Děkuji, taky držím palečky ať to holky zvládnou 😉 Kluci dneska byli dobří, ale myslím si, že jim to ještě pořádně nedošlo, že se neuvidí ☹

konidana
1. zář 2015

@leena76 Třebas budou aspoň na zahradu chodit společně, ale to asi záleží na velikosti školky, potažmo i zahrady:D. A cestu do školky budou mít společnou:D U nás chodili všichni najednou a ráno a odpoledne vždy 2 třídy spojovali, tak to bylo super.

akankeo
1. zář 2015

@leena76 jestli maji spolecne hriste, tak se uvidi dopoledne i odpoledne behem aktivit venku a u nas i na obede, protoze vsichni chodi do jidelny, ale to ma kazda skolka jinak.