Predškolák bez spádové školky. Jak dál postupovat?

rumeur
8. čer 2022

Dobrý den. Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Moja dcera mala 5 rokov, má trvalý pobyt v ČR a od zaří má plniť povinnú predškolskú dochádzku. Nikam ju však neprijali. Skor než mi napíšete, že do spádovej školky ju vziať musia...naša obec nemá spádovú školku. Na území obce nie je školka a ostatné a školky v okolí vraj obci nechceli podpísať spádovosť, pretože majú problém umiestniť deti, ktoré máji trvalý pobyt u nich v obci. Ministerstvo ma odkazalo na obec, obec na kraj a kraj na obec. Pán starosta už písal na školky v okolí a ak aj nájde voľné miesto, tak to bude 15 km od našej obce, kde nie sú priame spoje a cesta ráno trvá 1,5 hodiny a poobede 1,5 hodiny a to iba v prípade, že nič nebude meškať. Aj tak to pre mňa znamená každý deň 6 hodín cestovania a ja som normálne zamestnaný človek. Na kraji mi povedali, že sa mi pokúsia nájsť miesto, kde bude voľné, ale bude to tiež obdobný prípad, že strávime niekoľko hodín v autobuse/vlaku. Pritom obec naľavo 5 minút priamy spoj má školku a obec napravo 5 minút priamy spoj má školku. Ako mám ďalej postupovať. Ako som zistila, ostatní rodičia túto situáciu vyriešili tak, že svojim deťom vybavili/kúpili trvalý pobyt a tak zaistili miesta v školke v okolí. ďakujem za akúkoľvek radu.

marcicek84
9. čer 2022

@rumeur sponzorsky dar skolce v okoli by to nevyresil?

konidana
9. čer 2022

@rumeur každý určitě podával dvě i víc přihlášek... takže polovinu dětí nevezmou, protože se čistě teoreticky hlásí děti na dvojnásobný počet míst. Zachovej klid a podej odvolání. v půlce srpna to obvolej, zda se někde místo neuvolnilo. a pak posledního znovu a 1. týden v září opět, a tak dále.... Určitě vás někde vezmou.

lutu11
9. čer 2022

@rumeur ahoj predpokladám, že místo nekde poblíž vás bude/uvoľní SE do zari. mluvila si s reditelkou školek poblíž? Chce to osobní komunikaci a vysondovat. A vozit Tech 15 km autem nejde? Ja vozím denne kluka 20 km.