Poprvé do školky, jak jste to zvládaly?

zzzzuuuuzzzziiii
4. srp 2014

Maminky, za pár dní nastupuje dcera poprvé do školky, tři ji budou na podzim, ale ráda bych aby si od začátku zvykala i na spinkání tam - při jednou šoku.
Jak jste to zvládaly? Jak to zvládaly Vaše dětičky?
Mám strach jak to všechno dopadne.

andelka
4. srp 2014

U nás dobře, malému byly tři a čtvrt, první den byl do 10hodin, dva dny do oběda a pak už i na spaní. Pro mě to bylo lepší, nevycházelo mi to kvůli spaní mladšího. Zvykl si rychle, brečel první dva dny ráno, a druhý den odpoledne jen jak jsem se ptala jak se ve školce měl. Od druhého týdne už úplně v pohodě. Teď už s evyptává kdy půjde do školky.

petrajurinova
4. srp 2014

@zzzzuuuuzzzziiii syn je listopadový, dcerka na konci září - oba nastupovali do školky před třetími narozeninami od začátku září na celý den i se spaním, oba naprosto v pohodě, prostě naběhli mezi děti a nic dalšího neřešili, já jsem asi měla s tím odloučením od "miminka" větší problém, počítala jsem minuty než si pro toho trpajzlíka půjdu a celé dny jsem myslela na to, jak tam tomu drobečkovi asi je a co dělá. Děcka neřešily nic. Výhodou určitě byla věkově smíšená třída, ve které byli kamarádi z domu, kde bydlíme a další se kterými se děti už znaly z dřívějška z hřiště, takže vlastně byli "mezi svými".

veruska007
4. srp 2014

Naše děti taky od začátku spaly, nikdy s tím nebyl problém. Jen když jsem odpoledne náhodou pro nejstaršího přišla brzo, tak řval a poslal mě zpátky, ať se vrátím až si pohraje 😀

miriska
4. srp 2014

Taky nás to čeká, ale malej je o rok starší. Zatím se tam netěší, tak doufám, že se mu tam zalíbí a změní názor, nereda bych, aby jsme to smutně prožívali oba....

loafeer
4. srp 2014

Ahoj, my jdem poprvé od září, zrovna nám budou tři....malý nějak asi nechápe, co ho čeká, spíš mnohem hůř to nesu já, bude mi smutno:o( ...a pustit to moje miminko mezi ty ostatní děcka, chjo chjo 😀 ....Tchýně, která v té školce učí říkala, že ten první den je lepší si pro děti přijít po obědě a až další dny nechat spát, tak to tak asi udělám...

benjik
4. srp 2014

Nás to čeká s nejstarší dcerou.Jde jako předškolák,dřív nebyla §ance. Těší se,tak snad to vydrží.První den jdou na hodinu i s rodičem a další dny se domlouvají individu. Mám v plánu,že první týden tam bude na oběd a pak

benjik
4. srp 2014

i na spaní.
Mmch nesou v3aše děti něco první den pro ostatní? Jako bývá kornout do školy?

ffiinnkkaa
4. srp 2014

Malý dobře...spal tam i hned první den aby si zvykal a jo ťuk ťuk nechtěl domů 😉

jmisa
4. srp 2014

Syn měl 3 a dva měsíce, když šel do školky, šel rovnou na celý den, já už tou dobou chodila dva měsíce do práce, takže na nějaké zvykání stejně nebyl čas a když o tom tak přemýšlím, asi bych to ani nepraktikovala.
Zvládl to v pohodě.

helcenka
4. srp 2014

@zzzzuuuuzzzziiii - synovi taky ještě nebyli 3, když šel do školky, po prvním dnu tam být nechtěl, neměl totiž rád děti, neuměl si s nima hrát, protože dost napřed v řeči a myšlení a nemohl prostě pochopit, proč mu děti neodpovídají na jeho otázky, tak měl prostě radši dospělé. No musím říct, že párkrát se ve školce kvůli tomu počůral, no a pak si postupem času prostě zvyknul. Chodil ale ze začátku po obědě domů, to bylo ale také díky tomu, že jsem byla doma, takže jsem ho brávala domů. Postupem času se to zlepšovalo a pak mi už sám říkal, že tam chce být do odpoledne, aby si tam stihl pohrát.
Teď nás to v září čeká s dcerou, ta tam bude rovnou do odpoledne, tak jsem na to zvědavá...

konidana
11. srp 2014

My to zvládli všechno v pohodě. Dcerka šla tedy až ve 3 a 3/4 a hrozně se těšila. že je už velká, že bude mít klid od bráchy...a činnosti ve školce ji moc bavily, já na ní doma tolik času neměla. Já už chodila do práce, s dětma byl doma muž, takže pohoda i pro mne. Syn nastupoval přesně ve třech letech, a byl v pohodě, protože šel za ségrou. Hned od 2. dne od rána až do zavíračky. Nebyli ve stejné třídě, ale sousední, které se ráno a odpo spojovaly. Ideální stav. Jediný, ale veliký, boj byl, když měl jít do školky sám, když ségra byla nemocná a potřebovala doma klid.

fram
11. srp 2014

Já jsem zkusila dát malou před 2 měsíci do miniškolky na 2 hodiny, po necelé hodině jsem pro ni musela jít, protože to nezvládala ☹ Od září nás čeká normální školka, bude chodit po obědě domů, ale už teď z toho mám hrůzu ☹

dana3262
12. srp 2014

@zzzzuuuuzzzziiii našemu bylo 3,5. Zvykak si 3 měsíce. Prvních 14 dní jsem tam byla každý den do oběda s ním. Pořád plakal, nechtěl nic dělat, všechno ho vykolejilo. Na konci školního roku už To bylo v pohodě, ale když třeba měli být spojení když učitelka byla nemocná nebo měli karneval v jiné třídě, tak to těžce nesl. Když byli v jiném oddělení, tak jsem ho tam vůbec nedavala...radši...