Poprvé do školky, co si vzít s sebou?

lady742
25. srp 2014

ahojky, příšti týden jde synek poprve do školky, poradte co si vzít všechno sebou?informační schůzka bude ale až v záři 🙂 .Takže první jden vlastně nevíme do čeho jdeme ☹ , a taky nechavali jste děti hned ve školce celý den?

ililina
25. srp 2014

@lady742 V naší školce děti musí mít vlastní hrníček, bačkůrky, balení papírových kapesníků, pyžamo - pokud ve školce spí. Oblečení na ven, když jdou na procházku (tepláky, mikinu, záleží podle počasí, někdo dává i boty na písek) a oblečení dovnitř do třídy ( dcera má tričko, legíny/punčochy/sukni). V šatně ještě mají náhradní oblečení do třídy (kalhotky, ponožky, tričko, tepláky/legíny). Ve školce celý den zůstávala až později, ne hned první dny, ale také to bylo tím, že jsem byla doma s mladší dcerou.

kaculinek1
25. srp 2014

Synek taky půjde poprvé, ale vůbec se mu nechce... Je lepší je tam nechat hned celý den - aby toho pak nechtěl zneužívat a chodit po o pořád. Vezmeme pyžamko, náhradní oblečení, včetně spodního prádla a ponožek, možná i starší tenisky, kdyby si boty namočil, To tam bude zůstávat. jinak asi nic. Jsem nervóznější než on. Jo a tepláčky ve kterých tam bude, aby tam nemusel být v kalhotách.

betelgeuzz
25. srp 2014

@lady742 papuče, oblečení do třídy, pyžamo. V šatně nechávat komplet náhradní oblečení, kdyby se třeba polil. Boty na zahradu. Já nechávám ve školce i gumáky a pláštěnku, chodí ven i v dešti. U nás mají děti kartáček a kalíšek. nosíme 2x za rok zubní pastu a balík kapesníků.

pavlinaoo
25. srp 2014

@lady742 Pokud máte možnost, zvykejte dítě na školku postupně. Nenechávejte na celý den hned od začátku. Je to kolikrát horší jak lepší. Málokteré dítě to hned suveréně zvládá. Zbytečně se zradí.... 😉 😀 😀 A další rada, pěkně o školce mluvit a když dojde na lámání chleba ve dveřích, tak mu popřejte pěkný den, dejte mu pusinku, zamávejte a zavřete dveře. Půlhodinové loučení je také jen zhoršování situace...pak třeba i plakejte, ale před dítětem ne! 😅 😀

lpamela
26. srp 2014

Holiny, pláštěnku, bačkůrky, pyžamo, věci na dovnitř (tepláky, tričko), věci na ven, věci na převlečení, kdyby se počůral či polil. Už nyní mám hrůzu z toho, jak to malý zvládne. Nastupuji 1. září do práce. Začneme na ostro celým dnem... 😕

andelka
26. srp 2014

První den jsem nechávala asi 2hodiny, druhý den do oběda a další tři dny celý den. Takže až na druhý den jsem dávala oblečení na ven, na třetí den jsem dávala i pyžamko. Jinak má papuče, tepláky a tričko do školky, tepláky a mikinu a boty na ven, a triko, tepláky, ponožky a spodní prádlo do sáčku na převlečení kdyby byla nějaká nehoda nebo něco. Pro třídu dáváme dva balíky kapesníků a balík vlhčených ubrousků.

laska.nezna.hranic
26. srp 2014

nám doporučují nechat hned na celý den. nejdřív mi to přišlo "kruté" (víc pro mě než pro dítě 😅 ), ale fakt je, že když bude moct jít dřív, nic se neděje, ale pokud bude zvyklé chodit domu v poledne a pak to někdy nepůjde, tak bude akorát vystreslé, protože na tak dlouhé odloučení nebude zvyklé a bude půl dne řešit, zda si ho někdo vyzvedne... jinak naše školka je velká, sami si vaří, pyžamka mají také vlastní, jediné, co po nás chtějí, jsou pevné boty, ne pantofle a krabici papírových kapesníků. v čem bude dítě oblečené v herně nebo venku, to je jim jedno, pokud nebude rodiči vadit případné zašpinění. takže dáme nějaké tepláčky a tričko plus to samé a spodní prádlo do pytlíku jako náhradní kdyby něco, pláštěnku, holínky, možná reflexní vestu...

elvira
26. srp 2014

Ano, výbava, která byla popsána výše + u nás se osvědčil oblíbený plyšák. Malý neměl takový pocit osamocení, zvykání si šlo lépe...

jmisa
26. srp 2014

Asi záleží na školce, u nás - tepláky, přezůvky a náhradní oblečení, kdyby byla nehoda nebo se polil apod. - takže další tepláky, slipy, ponožky, triko - tohle náhradní se nechává v šatně permanentně.
Když tam dítě spí, tak ještě pyžamo a plyšák.

Oblečení na ven měl syn na sobě, chodil v něm ráno do školky, nic dalšího jsem nedávala, některé děti mají oblečení na zahradu v šatně a domů chodí v lepším, ale v našich šatnách je málo místa, přijde mi to zbytečné. Ale my bydlíme 5 minut pomalé chůze od školky. 😀

elvira
29. srp 2014

Holky - souvisí to se školkou, ale nechci zakládat nové téma....
Vzali vám děti do školky na celý den, když jste byly s mladším na mateřské? Kamarádce to teď tak řekli a docela jsem na to zírala...
Je to běžné i jinde?

petrajavor
29. srp 2014

@elvira kamarádka má staršího ve školce na celý den a mladšího má doma, druhá je doma sama, do práce jde až za 3měsíce a malý je ve školce taky na celý den....

elvira
29. srp 2014

No, připadá mi trochu podle pravidel naší školky... tak uvidím, co ostatní... 😒

malydelfin
30. srp 2014

Ahoj, potřebuju poradit. Je normální že jsem vyřízená z "poprvé" do školky víc než moje dítko? Já už 2 dny nespim. Co vy? Jak to snášíte? Nebo jsem tak strašně přecitlivělá?

naomi31
30. srp 2014

@malydelfin : Já ani nemluvím připadám si jako de... ☹ Mám o tom už i sny ☹ Nevím co semnou je, ale je mi úplně hrozně...

malydelfin
30. srp 2014

@naomi31 díky že nejsem jediná. 🙂 Chci se ještě zeptat, co s sebou na první den? Dáváte jim plyšáky? Já měla v seznamu napsanej pytlík bonbonů, a 2 fotky, ale připadá mi to jako blbost.

naomi31
30. srp 2014

Tak o Fotkách nic nevím 🙂 Bonbonky jí dám. Plyšáka jsem také četla všude, ale naše malá nemá nějakého oblíbeného, ale když uvidí kolem sebe děti co mají nějakého medvídka taky ho 100 procent bude chtít 🙂

zuza01
30. srp 2014

Já zas nevím, do čeho ji oblíknout... Jestli ji mám přivézt rovnou v teplákách? Hračky nám nedoporučili, že se o ně děti prý tahají... A pak to obrečí ten, komu hračka patří.