Počůrávání se v noci u 5letého syna

michaels
5. bře 2018

Prosim o radu, syn (5 let) se v noci zacal pocuravat. Přitom minuly rok se skoro vubec v noci nepocural a najednou se pocura nekdy i 2x za noc. Minimálně 3x do tydne se pocura nekdy vícekrát nekdy méně. Nevim co s tim mam delat. V noci ho i budík a dávám vycurat. Děkuji

hanafaustyna
5. bře 2018

Resime to stejne, neurologie poradku, moc v poradku. Zatim jsme vyfasovalo B6 a uvidine,kdyz nezabere, pujdeme na nefrologii

eldrag
5. bře 2018

vyloučit, nastydnutí nebo zánět mocových cest, ledviny a pak řešit psychickou stranku... jakákoliv změna to může způsobit, i děti co jedou poprve na tabor v 7 letech se občas počůraji.

bamak
5. bře 2018

@michaels Pokud už měl období, kdy se v noci nepočurával tak by to mohl být buď zánět, nebo psychika. Nemá nějakou změnu?

dominikaromanova
5. bře 2018

@michaels, řešila bych to nejprve s lékařem. Jak zde již bylo psáno, může jít o zánět, ale klidně také o psychiku, jestli nastala nějaká větší změna v jeho (Vašem) životě.

priefi
5. bře 2018

@michaels neodehralo se u Vas neco, co by ho mohlo zasahnout? Treba i hadka mezi Tebou a partnerem? Nekdy, kdyz je problem v psychice ditete, zacne se pocuravat.

andyendy
5. bře 2018

Není to věkem???!!!!?!!?? má kámoška má 8 letou dceru a taky se počůrává (je to docela ostuda 😶)a nemá žádné onemocnění

prorodinu
5. bře 2018

pokud píšete, že je to OSTUDA, pak je to určitě psychické.

pasiba
5. bře 2018

Já si pamatuji, že se mi ještě někdy okolo osmi let povedlo se vyčůrat do postele. Zdálo se mi o záchodu a EJHLE. Mymu bratrovi to samé. Doma se to pořád hádalo. Rodiče se rvali. Rozhodně to není ostuda. Děti za to nemůžou! Musela jsem byt hodně velka když si to i ja pamatuji. Až vyloučite možnost nastydnuti tak je to psychické

horsiee
5. bře 2018

@pasiba také se na ,,počůrávání,, pamatuji. Styděla sem se. Ale nebylo to počůrávání jako takové, protože se mi o tom zdálo. Zdálo se mi, že potřebují na toaletu a tak sem šla, nebo na výletě pod stromeček atd.... Prostě jsem nerozeznala realitu od snu.

Identifikovat problém jako holka je prostě ostuda je strašně snadný, ale pro ni to taky není žádnej med.

michaels
autor
6. bře 2018

Vcera jsem mu koupila na noc plenky. V klidu jsem mu to vysvětlila a v pohode to vzal. Dokonce si jen trochu curnul. Rozhodli jsme se ze s tim radeji půjdeme poradit s dětskou doktorkou. Myslíme si ze je to spíše psychické, ale uvidíme

pasiba
6. bře 2018

@michaels Já bych mu koupila jen nepropustnou podložku. Nevracet ho zpátky do plen. To mu psychicky nepomůže. A nebojte se i kdyby to byl psychický blok z něčeho tak i z toho se vyroste 😉

michaels
autor
10. bře 2018

@pasiba podložku jsme používali, ale jelikoz se v noci strasne vrtí a prevraci se tak to bylo na nic

lucifffalek
10. bře 2018

Mame podložku od emitexu a ta drži, je na gumu na zahačeni za rohy matrace. Ale syn měl blok ze školky a nechtěl kakat pul roku sme bojovali. Doma se jen schovaval když se mu chtělo kadit a tlačil to do sebe, až viděl jak mala začala sama chodit na topek čurat i kakat. Tak pak i on sám od sebe . Sice sme měli jiny problem ale fakt stači malo. Ted ma 4 občas se stane že ce počura v noci ale většinou když je úplněk a nebo když se večer pořadně napije.