Píchnutí druhého ouška doma

luckanovakova
20. pro 2016

Ahoj maminky, moje dcera (4 roky) si přála nosit naušnice, ale nemá propíchnutá ouška, tak jsem objednala přes internet takovou sadu na propíchnutí oušek doma je to něco mezi pistolkou a jehlou, často se to používá v Americe. Dneska odpoledne jsem jí jedno ouško propíchla a chtěla jsem jí propíchnout i to druhé, ale to už se bojí a nechce do toho jít. Takže teď má propíchlé jedno ouško. Nevím, jak jí udělat i to druhé, ale napadlo mě propíchnout jí ho až usne. Co myslíte? Nechci aby se tolik bála...

maii
20. pro 2016

A nechces si priste objednat domaci sadu na vyoperovani slepeho streva? Nebo by te navsteva profesionala, ktery vi kam a jak pichat, zruinovala? 😵

luckanovakova
autor
20. pro 2016

@maii Já vím, u nás to není tak obvyklé, ale v jiných zemích to až tolik neřeší. Nechci na dcerce šetřit! Její zdraví je pro mě duležité, ale tohle je dnes už normální...

maii
20. pro 2016

@luckanovakova propichnout ucho jde k kruzitkem nebo jehlou z lekarny. Ale jde o to jak se to pichne a kam, jednak nervova zakonceni, druhak uhrl a za treti aby to i vypadalo a dobre se to hojilo. Tohle bych si teda nelajzla. Propichnuti pistoli neboli a stoji to par stovek i s nausnicema. Blbe pichly usi, opruz na cely zivot.

maii
20. pro 2016

I, uhel

iwet91
20. pro 2016

@luckanovakova Tak jestli seš zdravotní sestra tak OK. Ale pokud jí to píchaš jen tak . . Proč jsi nešla rovnou k Dr.? Jako já bych malé ve spánku určitě ,, neubližovala,, muže se leknout prostě cokoliv. . Takže za mě ne , nepíchla bych jí to, ale šla k dr at ji to dopíchne 🙂

luckanovakova
autor
20. pro 2016

@maii Možná bych mohla doplnit, že jsem byla zdravotní sestra a byla jsem u spousty propíchnutí uší (dětem), takže vím co dělám... 🙂

lajla
20. pro 2016

@luckanovakova byla jste u propichování nebo jste sama prováděla...To je rozdíl...Stačí kousek a...Jako zdravotník byste to měla vědět...
Každopádně už se stalo no...Buď to uděláte násilím 😵 , nebo vezměte k opravdovému profesionálu který zvládne obě ouška... Nejlepší by bylo nechat ji být ať to zaroste...Až bude velká rozhodne se sama, a doufejte že nebude mít trauma ani jiné potíže

olga_
20. pro 2016

@luckanovakova Udělat mi toto někdo ve spánku, navíc matka, které důvěřuji, zamává to se mnou teda natolik, že se snad už nikdy neodvážím usnout. Jako to fakt néééé! Nechala bych být a netraumatizovala (dál).

23363
20. pro 2016

No, tak bude mít píchlé jen jedno... podle mě žádná katastrofa...

journals
21. pro 2016

@lajla někdy už dírky nezarostou. Já si uši nechávala po 20 letech píchat znovu a jinak,původní píchané v dětství už nikdy nezarostly,bohužel jsou křivé :-/
Ve spánku bych nic nepíchala,to by pro dcerku mohl být šok. Vzala bych jí někam,kde jí ouško píchnou odborně.

lajla
21. pro 2016

@journals ze nezarostou to nikdo nevi dopredu, tak není potřeba řešit... Každopádně věřím že u těch dir co dělali nám,ta možnost je...Ale ne u píchnutí pistolí...Jinak jasný zbytek souhlas, i proto jsem u toho spánku, násilí dala ten výraz..

veruska007
21. pro 2016

@luckanovakova Píchla bych to dcerce po předchozí domluvě, při sledování pohádky (aby fixovala hlavu). Nicméně jako ostatní, doma bych to nikdy nedělala.

vineta
21. pro 2016

@luckanovakova Vzala bych jí k doktorovi, aby jí to druhé ucho udělal. On hodně dělá ten přirozenější respekt. Mám oba rodiče zdravotníky a vždycky, když mi měli cokoliv dělat oni, tak jsem vyváděla a nenechala je (v dětství samozřejmě) takže např. krev mi museli brát vždycky cizí lidi a to bylo v pohodě😉
Pokud nechceš, aby k tobě dcera ztratila důvěru, tak ve spánku rozhodně ne.

vineta
21. pro 2016

@vineta
Přirozený respekt, samozřejmě. Nějak těm automatickým opravám přestávám rozumět 😉

soyevita
21. pro 2016

@luckanovakova Druhé bych už rozhodně sama nepíchala.Buď jí necháš naušničku jednu a nebo vyndáš a necháš zarůst.
Já sama jsem příklad špatně píchnutých uší od dětskě sestry☹ Mám je píchlé v bodě žlučníku,hojení strašný,naušnice nosit bylo utrpení.Dcerám jsem nechala píchnout ,až sami chtěly a odborně.To samé bude u té nejmladší

lajla
21. pro 2016

@veruska007 nevylučuje se to navzájem? 😆Nebo vzít iPad do ordinace!👏

astyna
21. pro 2016

Ono nejde ani tak o píchnutí ucha. V uchu je mnoho bodů, které se musí akceptovat, jinak jí můžeš zadělat na problémy.

alkuska
21. pro 2016

@luckanovakova Narozdíl od mnohých neodsuzuju, zejména proto, že jste bývalá sestra 🙂 Akupunkurní body jsou pěkná věc, ale kdo na to dbá? drtivá většina pediatrů se jen dívá aby to vypadalo pěkně a u většiny dětí to vůbec neřeší.

Ve spánku bych to v žádném případě nedělala, to může mít pěkný šok a v důsledku třeba potíže se spaním apod, mohla by se bát chodit spát. Vždyť ve spánku je člověk nejzranitelnější a o pocit bezpečí by tímto mohla na čas přijít... Buď bych ji zkusila přemluvit, že když to chtěla, tak to musí teď vydržet, nebo ji vzít k lékaři, aby jí to druhé píchl někdo jiný, třeba by to bylo schůdnější.

lajla
21. pro 2016

@alkuska pokud dr či někdo neresi akupunkturní body, tak je to špatný lékař ...Profesionál ví, kam a co pichnout

alkuska
21. pro 2016

@lajla V tom případě máme asi většinu pediatrů amatérů.

lajla
21. pro 2016

@alkuska v tradičním místě vpichů je málo akupunkturních bodů a je docela lehké se jim vyhnout, profesionál si opravdu pozor dá...V jinych místech je to horší
Pokud vy s tím problém nemáte je to jen a jen vaše věc, ale jak vidím kolem sebe spousta maminek si hodně vybíra...
A ano je spousta pediatrů amatérů stejně jako v jiných profesích

alkuska
21. pro 2016

@lajla Já jsem vůbec neřekla s čím a mám a nemám problém, pouze jsem konstatovala, že hodně lékařů to neřeší. To, že si hodně maminek vybírá, je pravda, ale tento fakt taky vůbec nic neříká o tom, jestli je to opodstatněné nebo ne (tzn. někdo je netahá za fusekli a stejně tu náušnici nastřelí kam zrovna chce, jen se u toho tváří jakože tomu rozumí, aby byl oblíbený, protože TČM, homeopatika a podobně jsou zrovna v módě). Slovo amatér označuje někoho, kdo nemá v daném oboru vzdělání a provozuje ho jako zálibu, takže ve spojení s pediatry jako takovými bych ho nepoužívala, dá se pouze říct, že jako nastřelovači náušnic jsou pediatři většinou amatéři. To, jak jste se vyjádřila vy, je dost dehonestující a tak nějak mi připadá, že na to nemáte právo.

lajla
21. pro 2016

@alkuska tak to vidíte Vy, já to vidím jinak
Neprofesionál,amatér je i znalec oboru, blablabla...Bez řádné přípravy, ve svém oboru ..Hm
Krásné svátky

alkuska
21. pro 2016

@lajla To vaše "blablabla" už to jen celé pěkně podtrhuje... No nic. Děkuju a taky přeju.

lajla
21. pro 2016

@alkuska to abych to nemusela celé vypisovat, myslela jsem že pochopíte, každopádně vidím že ne a polopate bylo potřeba, budu si na to dávat pozor🙂

markiiska
21. pro 2016

to byla teda blbost, já sem zdravotní sestra a nikdy by mě tohle nenapadlo... ted bych to zachránila tím, že bych ji vzala k dr, aby jí to píchl,...jinak ještě větší blbost by bylo píchnout jí to ve spánku..chudák ☹

koncita
21. pro 2016

uff, zrovna jsem řešila, jestli dcerce nechat píchnout naušničky nebo ne a nechat to na ní a vidím, že jsem se rozhodla správně a nechala jsem jí je nastřelit. Ale ač jsem sestra, tak bych to doma nedělala ani omylem, no nic, to už je teď jedno.
Napadá mě, že bys ji mohla třeba nalákat na to, aby si sama v obchodě naušničky vybrala, jaké se jí budou líbit a zkusila ji namotivovat na doktora, doma už ne!

olga_
21. pro 2016

Ten spánek by byl opravdu masakr. Dodatečně mě napadlo, že by si to dítě taky mohlo přebrat tak, že je to "normální". Bych se nakonec bála jako matka usnout taky, aby mně třeba neuřízlo ve spánku prst 😈.

karlajasmine
21. pro 2016

Chudak dite :( Nechcete ji taky ve spanku vytrhnout nosni mandli? Co je tak sloziteho na tom, ji vzit k lekari? Jestli ji pichnete ucho ve spanku, zadelavate ji na dlouhodobe psychicke problemy a naruseny vztah k vam.

karlajasmine
21. pro 2016

@olga_ To je taky fakt ... 4 lety dite se muze klidne rozhodnout, ze matce na oplatku propichne ve spanku nos nozem, a matka se pak nemuze vubec nicemu divit.... protoze by si to pekne zaslouzila :D