Pedagogicko-psychologická poradna - školní zralost. Jakou máte zkušenost?

13. led 2023

Dobrý den, prosím o zkušenosti s pedagogicko-psychologickou poradnou pro určení školní zralosti. Byli jste některé s predskolakem? Na co se hlavně zaměřují? Z čeho dítě "zkousi"? Moc děkuji za odpověď.

konidana
13. led 2023

Proste si s ditetem povidaji, ma drobne ukoly na pocetni predstavy, otázky na obecny prehled, opakovani viceslovnych vet, jak dlouho vetu zvladne zopakovat pri postupnem navyšování poctu slov od dvou az ...., grafomotorika/kresba atd. Vetsinou to je celkem aspon na 1.5 h z toho treba pulku dite samostatne.

martt
13. led 2023

U nas to vloni probíhalo tak, ze si nás nejdříve paní zavolala i se synem k sobě. Tam si s námi chvíli povídala, pak nás poslala pryč a zůstala se synem sama. Davala mu kreslit postavu, něco na prostorovou orientaci , měl kreslit tvary, pak měl rozpoznávat co je špatně v řádku, co je menší co větší, čeho je míň a čeho víc.... pak si nás zavolala zpátky a řekla nám jak to vidí.

xxx3d
13. led 2023

jdeme na 14 dní, na školní zralost
tak potom můžu napsat 🙂
i když... upřímně...tvoje otázky na co se zaměřují a z čeho dítě zkouší... nechceš to s ním "procvičovat" jakože dopředu, že ne?

angelinie
13. led 2023

První část bývá s rodiči, takové povídání o dítěti, o rodinné anamnéze, co mu jde, co má rád apod. Druhá část je jen s dítětem taková testovací - orientace v prostoru, grafomotorika, kresba postavy, najít špatný obrázek v řadě stejných atd.atd. Na závěr je nějaké vyhodnocení, na kterém jsou přítomní zase všichni.

autor
13. led 2023

@xxx3d to určitě ne. Navic se sama přikláním k odkladu,tak to bych byla sama proti sobě. Čistě se zvědavosti. Jinak všem děkuji za odpověď.

luciksima
14. led 2023

Nejdřív si povídala paní se mnou pak s dcerou dělala ji různé testy a tak,ale tedy jak čtu že děti tam byli sami u nás ne celou dobu cca 2 h.jsem tam byla s dcerou jen jsem seděla dál od nich a paní s dcerou pracovala

fouskovi
14. led 2023

Nejdřív mluvila se mnou a synem a pak já šla do čekárny a ona ho postupně z oboru zkoušela a pak vyhodnotila a řekla výsledky

nikoulinka
14. led 2023

My byli loni se synem. Já vyplňovala asi 3 stránkový dotazník zaměřený na rodinnou anamnézu, synovu anamnézu, atd. "Vyšetření" trvalo asi hodinu, po celou dobu jsem byla přítomna, jen seděla v opačném rohu místnosti, kdy malý byl zády ke mně.
Prvně jej zkoušela, zda slyší první hlásku ve slově. Poté mu dala pracovní list, kde byly například různě namamlované puntíky, a on je musel stejně překreslit. Dělali spolu i sluchové pexeso, házel míčkem do krabice, maloval postavu, říkal básničku. To bylo tusím vše. 🙂