Nevolnosti při školce. Poradíte, prosím?

kikina0033
22. zář 2022

Ahojky ženský, chtěla bych se prosím zeptat, malá teď nastoupila do školky od září, pomalu so zvyká, líbí se jí hraní apod ale pokaždé když má vstávat a jít do školky, věčně si stěžuje že jí bolí bříško 🙈 a teď dokonce i začala z toho zvracet po ránu a potom je to s ní úplně v pohodě 🤷‍♀️ vůbec jsem se s tím nesetkala, tak nevím jestli to mám řešit s doktorem nebo s někým ze školky 🤷‍♀️ máte nějakou radu? Motivujem jí k tomu aby se jí tam líbilo(což si myslím že se jí tam líbí) ale nevíme si rady s ní 🙈🙈😔 můžete poradit jak na ní? Děkuji za rady 🙂

cilkat
22. zář 2022

Nemůže tam být problém prostě to vstávání? Nepomohlo by posunout večerku na dřív? Nebo spánek přes den?

daasqua
22. zář 2022

Mně bylo také vždy ráno špatně od žaludku, od dětství. Nemohla jsem z toho snídat, takže jsem často jedla ve škole až oběd 😀 V dospělosti jsem do sebe z nutnosti něco v rychlosti nasoukala. Pro mě byl vždy problém to vstávání - že se prostě musím probudit brzo, ráda spím dlouho, navíc mám problematické usínání. Na mateřské jsem si libovala a bylo mi ráno krásně, žádná nevolnost, klídeček 🙂 Teď, když občas vodím dceru do školky, tak je mi ráno opět zle, zvlášť když mě ještě bolí trochu v krku, to bych taky hodila šavli 😀 Jedině se dá ráno začít opravdu pozvolna, ale vstávat v šest se mi tedy nechce, když třeba usnu po půlnoci.

kikina0033
autor
23. zář 2022

@cilkat dcera málokdy po obědě jde spát a když už nespí po obědě nějaký den, tak vytuhne do 21:00h a vstává už s tím pocitem na zvracení právě, ani jídlo do sebe nechce dostat a když už se stane, že se pozvrací, tak to je jen voda 🙈

kikina0033
autor
23. zář 2022

@daasqua No dcera vstává sama od sebe už jak ví, že se musí vstávat, no a pak hned se jí udělá zle a zkuhrá že jí je na zvracení

daasqua
23. zář 2022

@kikina0033 A nemá zahleněný krk? Třeba jestli není trochu nachlazená nebo není v dětském pokoji přes noc zima? Já to měla dost spojené s tím, vyvolávalo to možná trochu dávicí reflex a obecně to bylo v krku takové ekl.
Nebo to můžou být i ty nervy a psychosomatika, ty dělají pořád něco.

jerrabina
7. únor 2023

Moje dcera to má taky a dnes se mi vzbudila v noci že nechce vstávat do školky - zdál se jí sen, že už zvoní budík. Ale u nás víme, že z té školky má nervy. (neumí fungovat v kolektivu).