Komunitní školky. Máte zkušenost?

pathetic
31. srp 2021

Ahoj,

tříletá dcera nedávno přišla s tím, že by chtěla chodit do školky. Původně jsem neměla v úmyslu jí do žádné školky dát, ale když chce, snažím se najít alternativu. Nechci běžnou školku, kde by docházela pětkrát týdně. Hledám nějco lidštějšího. Lesní školku nebo komunitní školku (nebo pár maminek, co se dohodlo, že se budou vzájemně starat o děti). Máte někdo s tím zkušenost? Potřebuju se dostat do komunity lidí, kteří takový typ školky již praktikují.

Díky

olga_
31. srp 2021

@pathetic Asi lepší hledat na fb v nějakých domškoláckých skupinách, nebo v lokální skupině se zkusit poptat, jestli jsou maminky s dětmi doma a propojit se.

pathetic
autor
31. srp 2021

@olga_ zkouším to i tam, díky 🙂

sirinfirst
31. srp 2021

@pathetic syn chodil do lesní a miloval to.. Jen jsem nepochopila, jakou informaci vlastně hledáš 🙂

olga_
31. srp 2021

@pathetic A teda ještě, kolik dcerce je? Třeba by jí stačil nějaký okruh kamarádek a tak.

pathetic
autor
31. srp 2021

@sirinfirst našla jsem jednu lesní, která by se nám líbila, ale ještě nevím, jestli tam pro dceru bude místo, tak hledám alternativy. Chci se dostat mezi maminky, které se o děti starají navzájem, je to alternativa školky, která je pro mě přijatelná, zajímá mě, kdo s tím má zkušenost. Snažím se zjistit, jaké máme možnosti.

pathetic
autor
31. srp 2021

@olga_ dceři jsou tři. Máme okruh kamarádek už dva roky. Celkem máme osm malých dětí, takže mezi dětmi je, ale já vidím, že chce o krok dál, být mezi dětmi bez mámy, všechny děti začínají chodit do školky a ona chce taky, tak se snažím nějakou "školku" najít. Jednou nebo dvakrát týdně třeba...

olga_
31. srp 2021

@pathetic A s těma by to nešlo domluvit, že byste si je třeba příležitostně na dopoledne pohlídaly? Tím chci říct, jestli třeba řešení není přímo před nosem. ❤

pathetic
autor
31. srp 2021

@olga_ to taky někdy praktikujeme, ale jejich děti chodí do školky. Myslím, že dcerka chce i jiné děti. Ale děkuji za nápad 🙂

berenika39
31. srp 2021

@pathetic napiš, kde....u nás je lesní školka, velmi oblíbená, ale když nevím, odkud jste...

pathetic
autor
31. srp 2021

@berenika39 Praha. Zatím jsem kontaktovala jen školku v Řevnicích, ale ještě nevědí, jestli bude místo

hojda
31. srp 2021
lennus
31. srp 2021

@pathetic Odkud z Prahy, ve které lokalitě hledáš? Ráda poradím

irmamala
1. zář 2021

Muzu se zeptat, co je na normalni skolce nelidskeho? 🙂 Aneb kdyz ekobioezo matka zjisti, ze ma navzdory sve alternativni vychove uplne normalni dite 😀

makovice88
1. zář 2021

@irmamala Rychle soudy bez znalosti okolnosti ti jdou, koukam...

j.a.n.i
1. zář 2021

Já jen doplním, že ani do běžné státní školky není nutné chodit 5x týdně.

veronikav31
1. zář 2021

osobně by mě zajímalo co je na státních školkách nelidského? existují i rodinná centra,která nabízejí alternativu na 1-2xtýdně místo školky bez rodičů

pathetic
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pathetic
autor
1. zář 2021

@lennus jsme z Nuslí

pathetic
autor
1. zář 2021

@veronikav31 tak to jsem třeba nevěděla, prozkoumám to, díky 🙂

pathetic
autor
1. zář 2021

@berenika39 tak dubínek má plno, nicméně děkuji 🙂

berenika39
1. zář 2021

@pathetic Jsem taky z Nuslí - pracovně. Měla jsem syna v běžné školce Na Paloučku a byli jsme tam spoko...nevymlouvám ti tvoje hledání, rozumím tomu, ale kdyby náhodou, tak za mě doporučuji. Nyní pokračuje ve fakultní zš táborská a velmi chválím přístup - to jen na okraj🙂.