Ahoj prosim kolik platíte skolkovne? Jaká je kapacita školek?
Nejlépe učitelky nevíte přibližný měsíční rozpocet školky (elektro,voda,platy....)
Ráda bych si udělala takový malý průzkum. Moc všem dekuji
Otázka je fakt hodně obecná, zajímá tě spíš, kolik platí rodiče, nebo kolik stojí celý provoz školky?
My platíme 350 kč měsíčně, celodenní strava asi 700 měsíčně.
@shine2015 z nás se obec nějak sprajcuje více dotovat i když to je potřeba. Platíme 1000,. + Jídlo a pak cca každý týden 50-100 na nějakou akci. Školka je nevybavené. Ředitelka si vsechny hračky musela sehnat. A dětská kuchyňka byla prý zbytečnost ... Ředitelka chce navýšit počet dětí a je to problém...
@betelgeuzz Kolik stojí provoz, zda třeba pomůcky kupujete. Krom skolkovne přispívat nějak?
@ladyhacek my platime 1200 skolkovne mesicne,pak obedy cca 650, pak jednou rocne SRPS 1100,to je na vylety a hracky,pak ruzne vylety od 20 do 150 korun. Ted byli tteba na vylete na certech a platili jsme 125 korun,v po kdou na parnik a to bude stat 150. Jinak poradaji nejake akce,treba ted vanocni jarmark a tam deti vyrabeli a pak si to rodice kupovali a penizky jdou asi taky na hracky nebo na nejake akce. Pomucky a hracky nekupujeme. Ale zalezi jaka je to skolka,jestli ve meste nebo na vesnici a jak je dotovana obci nebo mestem. Jinak soukrome jsou nekde jinde. Tak je jen skolkovne treba i 1500.
Já platím ve státní školce školkovné 308 Kč a strava 800 Kč (celodenní) na měsíc. Do fondu rodičů na rok 700 Kč, z toho jim kupují např. Mikuláše, divadlo atd. Na začátku roku jsem povinně kupovala pomůcky (barevné papíry, čtvrtky, lepidlo, pastelky, papírové kapesníky). Jinak bačkůrky, cvičky do tělocvičny. Teď třeba vyráběly andílky a chtěli po nás 50 Kč.
Nase skolka ma dlouhodoby financni rozpocet vcetne tech nakladu uvedeny na webu, dole dokumenty ke stazeni http://www.skolka-pohoda.cz/informace.htm je to hezky vybavena skolka pro 104 deti ve 4 tridach, platime 690 za mesic plus jidlo, 1400 rocne na SRPS (divadylka), vyjimecne za nejakou akci navic (ted 70kc vanocni dilna).
Školka 300Kč za měsíc, jídlo 26Kč na den - oběd+dvě svačiny, divadýlka+ další akce cca 100Kč za měsíc
Školné 450, stravné něco přes 700, SRPŠ 400 za pololetí. Plus 100-200 měsíčně akce ( položky po 30-40 Kč ale nascita se to).
mám zkušenosti ze dvou školek ze dvou různých míst, z maloměsta a vesnice. školkovné v obou cca 500 + 700 stravné. na maloměstě se akce hradily po proběhnutí, podle počtu dětí se spočítala účast na jednoho. teď na vesnici se platí kulturní příspěvek, letos 500,- na pololetí myslím a z toho se průběžně hradí divadýlka a jiné akce a na nástěnce u tříd je tabulka, kde je seznam dětí a tam učitelky vyplňují, které dítě bylo a kolik mu bylo z fondu odečteno. na konci tam i vyplní přeplatek či nedoplatek. žádné další věci na víc neplatíme. je na rodičích, zda chtějí školce něco darovat, něčím pomoci, ať už opravou odrážedla, koupí řetězu na vánoční stromek nebo podzimní úklid zahrady. dětí ve třídě na obou místech 28. třídy na obou místech vybavené moc hezky, krásné hračky, didaktické pomůcky. na vánoce se na obou místech kupovaly nějaké nové hračky, které donesl každé třídě ježíšek. musím říct, že s oběma školkami, učitelkami i vybavením jsem byla spokojená a syn taky 🙂
ty jo je zajimave jak to vsude funguje jinak. u nas skolne 450 a stravne 756 na mesic. jinak se plati max jednou mesicne divadlo do 50,- jinak nic. dobrovolne muzeme donest na zacatku roku a v pololeti toaletak, mydlo, kapesnicky. na vanoce muzeme darovat nejaky vecny dar, ale vse je dobrovolne.
Jo,na toaleťák vlhčený a kapesníky jsem zapomněla,to bývá 2x ročně. Předškoláci letos plus baterie.
Školka na našem maloměstě funguje cca 40 let a je skvělé vybavena. Skolkove je 400 Kč/měsíc. Dohromady se stravou to dělá kolem tisícovky měsíčně. Ještě platíme 300 Kč ročně na hračky a 600 Kč ročně na kulturní akce. To se pak na konci roku vyúčtuje a podle toho, co vše dítě absolvovalo, se buď neco vrací nebo pár korun doplatí. Jinak během roku neplatime nic. Ale dobrovolně můžeme něco věnovat - papírové kapesníčky, materiál na tvoření atd. A taky sbíráme papír, z toho jdou pro školku taky slušně peníze.
U nás se sbírá papír, víčka, drobné elektro, kaštany a suché pečivo.
@ladyhacek Navýšení počtu dětí není jen tak - musí se žádat o změnu v rejstříku MŠMT a musí se k tomu něco dokládat, např. i stanovisko hygieny, atd. Není to jen, že si školka řekne, že chce mít více dětí, ale musí tomu odpovídat vybavení, velikost/plocha (někdy se to počítá na centimetry, doslova), atd. Je to jednodušší proces než zápis do resjtříku, ale taky musí projít administrativní kolečko... Jak to je s povinností obce dotovat školku nevím, mám zkušenost jen se soukromou (kterou jako zřizovatelé dotujeme dost, co nám taky zbývá, že... :D). Obec určitě nějaké peníze na to vyčleněné má, ale jestli musí dávat něco navíc, to opravdu netuším.
rozpočty škol a školek bývají často vyvěšeny na úředních deskách na netu, pogůglete si podobné školky třeba z okolí, jestli nenajdete, jinak u nás:
vesnice, 28 dětí ve třídě, bez platů 200 tis. rozpočet (úklid, údržba 20 tis., kanc. potřeby 5 tis., inventář 20 tis., energie 100 tis., opravy 20 tis., ostatní služby 35 tis. (v tom telefon 5 tis., revize a odpady 7 tis., IT a sowtware 8 tis., pojištění 7 tis., další služby 8 tis.) - 160 tis. jde z obce, 40 tis. jako školné (20 dětí x 200,- x 10 měsíců, předškoláci neplatí) .... stravu platíme zvlášť, cca 700,- vyúčtováno dle skutečného počtu odebraného jídla .... na začátku roku navíc 250,- za pitný režim/rok, nějaké pap. kapesníky, během roku platíme divadla a další program, cca 100,- měsíčně, teď se vybíral dobrovolný příspěvek na Vánoce (dávala jsem 300,- za 2 děti, takový průměr dle mých zkušeností), cca 400 jsme nechali na jarmarku, též na vánoce dětí
školka je vybavená pěkně, ale vyskakovat si rozhodně nemůže (teď zrovna šetří na nové sociálky, tyhle pamatují tak 40 let minimálně), peníze jdou hlavně do didaktického materiálu, her, hraček, loni s pomocí nějakého projektu dostali novou televizi (ta předtím byla tak nějak ze začátku 90. let bych řekla)
My platíme 400mesicne plus samozrejmne strava zvlášť...
Kapacita třídy je 30deti ale mají jich kolem 25
@ladyhacek Měsíčně platím cca 900 školkovné+jídlo. Cca 1000 za rok na divadla, kina... Jinak ostatní akce jsou zvlášť-solná jeskyně, lyžák. Nějaké drobnosti do tomboly na zahradní slavnost, 2x za rok mýdlo, kapesníky, ubrousky. Ve školce je i sportovní třída a tam to vychází cca 10 000ročně navíc. Školka je krásně vybavená, zahrada, hřiště, hračky, boby v zimě, odrážedla v létě....ale funguje dlouho, měli čas se vybavit. A co kdybyste kuchyŇku koupili dětem na Vánoce vy rodiče dohromady? Jste vesnice, určitě se všichno znáte, každý tá stovku a děti budou šťastné.
Nebo zkuste sehnat sponzora...nějaká firma si něco odepíše z daní...asi to nebude jednoduché, ale třeba to výjde.
U nás, pokud se do nástupu dcerky do školky nic nezmění, to je 500,-Kč/měsíc školkovné a kolem 400-500,-Kč/měsíc strava (taková cena je i ve škole u syna).
Soukromá školka je u nás za přibližně 6200,-Kč/měs vč.stravy.
Brno-venkov obec 9tis obyvatel.
V Praze statni jesle 3000,-/mes + jidlo.
Jsme z levného kraje 😉 . Školkovné 300, strava cca 600. Žádné další poplatky kromě výletů a představení (výlet cca 200 a představení kolem 40Kč). Asi 2x ročně nosíme dětem papírové kapesníčky. 😎
@ladyhacek TAk to jsem špatně pochopila....kuchyňka za pár stovek je rozhazování....hmmmm asi bych to zohlednila ve volbách. Jinak ty náklady nemžeš porovnávat. Samozřejmě, že větší provoz stolí relativně méně peněz. Záleží na nájemném, lokalitě, platech zaměstnanců, energiích.....
@ladyhacek v te tabulce taky vidim 7 milionu, ale osobne se v te problematice vubec neorientuji, jestli je to hodne nebo malo a v cem vsem se lisi skolka na sídlišti a na vesnici, ze jsou ty naklady tak rozdilne... asi by pro srovnani byla lepsi nejaka podobna skolka ve vasem okoli 😔
@ladyhacek
Tohle je hodně všeobecné. Chtělo by to konkretizovat kraj, město nebo vesnici, infrastruktura, složení, vývoj a nárust obyvatelstva... Jestli to je státní školka, tak v první řadě je financována z rozpočtu kraje - teda obce nebo městského úřadu pokud spadá pod město i když je třeba na vesnici (pokud vesnice spadá pod město). To znamená, nájem nemovitosti nebo tu nemovitost vlastní, k tomu hradí komplet energie, platy a případné další vzdělávání ředitelky, učitelek, kuchařek a pomocné síly nebo uklízečky atd. , hradí opravy a rekonstrukce kuchyně, WC a koupelny, interiéru i exteriéru školky, náklady na kotelnu nebo jiný druh vytápění, náklady na administrativu (ředitelka potřebuje PC nebo notebook, papíry a dnes je nevyhnutná i tiskárna), telefon nebo mobil, připojení na internet, nějaké nástěnky (co by některé ředitelky daly za obyčejnou korkovou nástěnku) 🙂 pro informování rodičů... Dále dává rozpočet na hračky, pomůcky a komplet zařízení (hraní, spaní, cvičení, židle, stolky k jídlu...) a záleží na ředitelce, jak ty peníze rozdělí. Jestli nemají pastelky a výkresy, tak dětská kuchyňka nebude asi prioritou. Stravné, které platí rodiče je výhradně doopravdy jenom strava, kterou tam děti dostanou. Udělat kvalitní a různorodý jídelníček na celý měsíc za cca 600 - 700 Kč (co je asi tak běžný průměr), je vážně umění. Pokud je tam nějaké "školkovné", které platí rodiče, to jde na nějaké mini akce, např. návštěva mikuláše, nebo drobné dárky pod stromek na Vánoce. Tohle je takové základní shrnutí, co vím od mámy, která je ředitelkou školky na vesnici.
@barchen děkuji hezky napsané - tohle vím i nám dala rozpočet. Chtěla jsem vidět i jiný názor a jak to chodí jinde abych si udělala nějaký obrázek. Vůbec nevím zda tohle je hodně nebo málo. Obědy platíme zvlášť dokonce dvojtě - oběd dováží z vedlější vesnice a svačinyk paltíme školce zvlášť.
@verdos tohle jsem třeba vůbec nevědla - děkuji
@ladyhacek Heled to je různý....poplatek za školku se pohybuje od 350kc do 1200kc zhruba, avšak někde mají i to, ze za deti platí obec, takže vlastně i 0. A pak strava záleží cely den nebo půl den.... u nás za cely den na měsíc cca 900kc. Pak se platí pastelkovné 600kc, různé divadla akce....to záleží kam a jak často....pak před vanocema na nove hračky děla se takový "Ježíšek" a to se vybírá tuším 100 nebo 200...
A v soukromých školkách to je vůbec ...to jsou ceny úplně jiný...
Pokud děláš průzkum tak si vymysli dotazník .... 😉