Jakou formou s vámi komunikuje školka?

8. únor 2022

Prosím, jakým způsobem Vám školka předává informace? Přijde mi to v době, kdy je běžné a jednoduché komunikovat mailem, trochu tristní, že téměř veškeré informace (důležité, méně důležité), jsou jen na nástěnce. Ač to jsou výlety, mimořádné situace, kroužky, výskyt infekční nemoci, pomůcky, které si mají děti donést atd.. odkazují nás na nástěnku se slovy, že ji rodiče musí sledovat a nemají čas na psaní mailu. Bohužel se stane, že rodič někdy opravdu ráno spěchá do práce a je rád, že dítě předá. Nebo má u sebe menšího sourozence, který mu utíká a nebo nedej bože, doprovází ho tatínek, který tyhle věci neřeší 🙂. Samozřejmě nastane situace, kdy dítě přijde po nemoci do školky a nemá to, co potřebuje. A nebo dokonce zjistíme při příchodu do školky, že je třída v karanténě...? 😀

malanoha
8. únor 2022

Taky máme 90% akcí školky jenom na nástěnce.

martiniquest
8. únor 2022

Syn chodi tretim rokem a byt je stale ve stejne skolce, komunikace je pokazde jina. Zalezi jen na ucitelkach. Letos to funguje dobre - skrze emaily. Driv to bylo jen pres nastenku a jeste na posledni chvili.

terulin
8. únor 2022

Každý týden dostaneme mail s plánem pro školkové akce pro následující a se zprávami o průběhu uplynulého týdne, o zdravotní situaci a zajímavostech od paní ředitelky, pak ještě mail s hodnocením týdne a nejbližší plán pro naší třídu od učitelky. Je-li něco fakt důležitého přijde ještě připomínka den až dva předem. Na začátku měsíce ještě chodí vzdělávací program s texty básniček a písniček, aby děti mohli trénovat doma. U předškoláků toho chodí ještě víc. Ale my máme hodně jedinečnou a komunikativní ředitelku a já jsem jí dost vděčná, ikdyž hodně rodičů říká, že píše až moc 😀

lida9
8. únor 2022

jezis, to jeste nekde existuje? u nas o hoodne dulezitych vecech, prijde upozornovaci sms, ze si mame precist meil... jinak klasicky vse meilem... proti nastence bych hoooodne prskala a klidne i tak, ze bych telefonovala ucitelce pokazde, kdyz by dite den dva chybelo, at mi rekne, co maji mit na zitra, protoze kolem te jejich SKVELE nastenky jsem vcera a predevcirem nesla kdyz nebylo dite ve skolce😀

terulin
8. únor 2022

Jo a ještě instagram, tam je toho taky hodně

jannym
8. únor 2022

Skolka nastenkou nebo vzkazem predanym pres pi. uc, sms jsem dostala letos jednou kde nas skolka informovala o kontaktu s covidem, email asi nemaji. Kdezto skola to uz je u nas jine kafe, emaily pise ucitelka i reditel velkem (ono udrzet fungujici vyuku byla v poslednich 2 letech docela fuska…) a mame tridny sdileny disk, kde jsou vystupy detskych praci, fotk z vyletu skol v prirode a dalsich akci, zaroven jsou tam typy na procvicovani i rozvojove aktivity nad bezny ramec skoly…

pipi_puncocha
8. únor 2022

Mailem a na Facebooku v uzavřené skupince, kde jsou jen rodiče dětí, co tam chodí. Ale syn chodí do soukromé, kde je jen 12 dětí, tak to mají asi snazší. Když je nějaký problém ve školce, tak přes WhatsApp (např. minule babička vzala sice správné dítě, ale špatné boty).

vikinkav
8. únor 2022

Vse mailem.

dandaa
8. únor 2022

Naše školka má webové stránky kde je veškeré info o tom co v daném týdnu bude . Vidíme každý den jídelníček, jaké mají kroužky a akce . Plus ještě jejich učitelka posílá v neděli přehled co je v týdnu čeká. Máme ještě na whatsapp skupinu kam posílají fotky atd . Jsem moc spokojená a přístup naší školky si chválím .

jajulin
8. únor 2022

V naší školce má každá třída svou uzavřenou skupinu na FB, kde jsou jen rodiče dětí ze třídy. Kromě všech možných organizačních věcí jsou tam i několikrát do týdne fotky z oslav narozenin, z nejrůznějších akcí i všedních dní. Jsme obyč státní školka pro 120 dětí, naše dvě paní učitelky jsou v předdůchodovém a důchodovém věku, a přesto ovládají FB, vkládání fotek atd.

apokalismus
8. únor 2022

My nemáme ani tu nástěnku 😂😂😂 ale pravda mají webovky,tam sice taky nic obvykle není, ale můžu je sledovat 😂😂😂 vše většinou řekne učitelka dopředu...

korin
8. únor 2022

Nástěnka, web a webová aplikace. Nejvíc je toho v aplikaci.

autor
8. únor 2022

Takže ve většině případů to koukám funguje. Bohužel mě asi docházejí argumenty. Ony řeknou, že mají hodně práce, že to nemá kdo dělat a ať se rodiče snaží. Že to projednají (již několikrát).Se školkou jako takovou problém nemá, učitelky jsou jinak fajn, dětem se tam líbí, vaří dobře, vymýšlejí pěkný program, ale ta komunikace...

rubesovak
8. únor 2022

Dostáváme informace e-mailem i na nástěnku, za mě ideální, ale syn chodí do malé školky a nikdo z rodičů neměl problém dát emailovou adresu. Já jsem před mateřskou učila ve velke školce a od cca poloviny rodičů jsme e-mail neměli, i když jsme o něj několikrát žádali a vysvětlovali, že bude použit pouze pro zasílání informací. Proč s tím měli rodiče takový problém netuším. Ale informace pak byly na nástěnkách.

autor
8. únor 2022

@rubesovak to taky nechápu. Myslím, že to je zjednodušení pro obě strany.

mourovatakocka
8. únor 2022

Karanténa telefonem, jinak nástěnka. Nevadí mi to, když spěchám není problém vyfotit nový papír na telefon a doma mrknout, co přesně tam vlastně píšou. Nástěnku studuju, když se dcera převléká, aspoň mě nerozčiluje, když jí to trvá 😁

emamaira
8. únor 2022

Mailem, ve fb skupině i na nástěnce soucasne. Za mě super, aspoň z jednoho kanálu to snad každý pochytí 😀

misamisenka
8. únor 2022

Syn je v soukrome a tam maji uzavrenou FB skupinu, dulezite veci posilaji mailem a nejdulezitejsi i sms. Dcera je uz ve druhe statni a v obou tech statnich je vsechno na nastence. Tahle druha statni skolka ma vetsinou i info na webu, ale to tam byva se zpozdenim a jeste ne uplne vsechno. A teda karantenu vyjimecne i volali. V tehle statni jsou aspon komunikativni ucitelky, ze se treba clovek prubezne o diteti i neco dozvi, ale v te minule jsem se nedovzedela vetsinou nic (a dceri byly tehdy tri roky, takze informace od ni byly bud zadne nebo zkreslene). Jako ta nastenka by mi nevadila tak extremne, kdybych tam chodila s ditetem jenom ja, ale chodi tam i tatinek a ten si dost casto nevsimne, ze tam neco visi...

westie
8. únor 2022

Soukroma skolka - mailem a whatsapp. Pred par lety taky zkouseli nastenku, vice rodicu prosilo o info mailem, pak pri covidu byli radsi, kdyz rodice nechodili dovnitr - rano pomahaly detem ucitelky a odpoledne jsme si vyzvedavali deti rovnou na zahrade, takze nastenka v satne nedava smysl a najednou bylo mozne posilat vse mailem🙂

hankaviki
8. únor 2022

Informace máme na nástěnce, něco nám posílají do e-mailu.

veruuu_kubesovic
8. únor 2022

"Vy nečtete nástěnku, že jo?" jinak byste věděla, že...
Tak od té doby si pročtu nástěnku a vyfotím, když vyzvedávám syna, aspoň i zjistím co měli k obědu, co případně nejedl...web školky, ani info na mail vůbec nefunguje...

ni_kola
8. únor 2022

My máme aplikaci Školka v mobilu plus skupinu na WhatsApp, kam paní učitelka dává rychlé důležité informace plus je možné se na něco zeptat🙂

sasui1
8. únor 2022

Ja se pridam s pohledem z druhe strany.
Karantena. Je treba komunikovat s rodici. Zvolime komunikaci mailem...takze z 25 oslovených rodicu nam jich odepsalo sotva 5. U te nastenny to neni aspon tak viditelne ten jejich nezajem 🤭 no a potom...pripadala jsem si jak trubka kdyz jsem musela resit kdo z dospelych lidi kteri vychovavaji dite komunikuje pod mailovou adresou "janulinka413" "jabko" "cathryn"
Takze zlata nastenka! Kdyz ji neprectete my vas taktne upozornime! 😁 Ale z toho snad nebudete mit pokazeny den!

hance89
8. únor 2022

My měli uzavřenou skupinku na fb. Ale teď se přeslo přímo na nějakou aplikaci.

konidana
8. únor 2022

Uz to je par let, ale taky jenom nastenka. Kdyz sem tam treba tyden s detma nebyla (nemoc) tak sem se ani ty veci napr ohledně prazdnin nedovedela vubec🙄. Bych se i zeptala, vedet na co🤣.

konidana
8. únor 2022

@veruuu_kubesovic nejhorsi ovsem bylo, ze to na ty nastence bylo tak hezky velky a vykresleny, ze sem to uplne prehlizela🤣. Ja na cteni hledam normalni text😂😂😂

hance09
8. únor 2022

U nás taky funguje hlavně nástěnka, na webu školky je občas kalendář akcí. Manžel taky nesleduje,sleduju já při vyzvedávání. Když syn není ve školce, nevíme nic.

petrasipkova1
8. únor 2022

Máme aplikaci Twigsee, kde i děti omlouváme, paní učitelka vkládá informace a fotky, potom máme skupinu s paní učitelkou a Whatsappu.

jeyre
8. únor 2022

Ohledně karantény nám volali, potom psali info a posílali materiály do mailu. Všechno ostatní ale jenom nástěnka a taky mě to trochu štve, že nic nevíme, když tam nejsme.

jipe
8. únor 2022

nástěnka + web a na webu lze nastavit zasílání notifikací na email. Vyjímečně, pokud to byla jen akce jedné třídy, tak to měli na dveřích od šatny nalepené. U staršího jsem sledovala i tu nástěnku, ted s mladší chvátám a spoléhám na email.