Jak řešíte zničené oblečení ze školky?

marecek4
17. lis 2014

holky,mám možná sama-problém,který mě tak trošku vytáčí,malý chodí do školky a každá víme,že ani když pořizujeme tepláčky a trička z druhé ruky tak ani ty nejsou zadarmo-stejně jako školka,tak by mě zajímalo jak řešíte zničené oblečení barvama,lepidlem a podobně-kdyby to bylo nějak nárazově tak nepovím,ale je to u nás celkem pravidelný jev,a na to jak je malý čistotný se mi to vůbec nelíbí,za každý půlrok aspoň dvoje tepláky,už mě to nebaví a mám 100 chutí to donést učitelkám k vyprání a nebo náhradě,myslím,že jsou rozhodně lepidla která nezanechávají stopy,tuhá lepidla,vypratelné fixy i barvy-tak fakt nevím od čeho to má,ale rozhodně už jsou nenositelné protože vypadají jak po ....

sarihy
17. lis 2014

Neřeším..kupuju věci speciálně do školky, točím je dokola, i flekaté...vyperu a je to...Je pochopitelné, že prři tvoření nebo při jídle se děti můžou umazat.

achjonetusim
17. lis 2014

To by mě nenapadlo řešit, jsem ráda že má holčička aktivní program, že jsou učitelky kreativní a s děckama vymejšlej pořád nějaký tvoření. Tepláky a trička v sekáči pořídíš do stovky, někdy i nový v akci v obchoďáku. To mi ta tisícovka za takovou zábavu srdce fakt netrhá. Jestli tě to TAK vytáčí, zkus se spojit s ostatníma rodičema z třídy/školky a domluvte se na dotaci ať může školka nakoupit všechny barvy a lepidla pratelný.

marecek4
autor
17. lis 2014

@sarihy jo,beru že se umažou,ale ne nevypratelně a nenapravitelně

marecek4
autor
17. lis 2014

@achjonetusim no kdyby s dětma něco tak aktivního dělali tak by mě to zas tak nevytáčelo,ale pokud srovnávám s jinýma školkama tak v téhle nedělají nic moc,bohužel není u nás jiná možnost ☹,a ano vytáčí mě to,nejsem zvyklá mít zničené věci-když tam chodili velcí,tak to nebylo,a ti chodili i do jiných školek a z žádné to neznám,ba naopak-když se něco stalo,tak teda ještě učitelka upozornila na malér,bohužel je to jediná školka v místě,pokud bych ho brala poblíž práce,tak by to pro něj znamenalo vstávat před 4 a ještě by musel na nějakou dobu k nám do práce,protože školky jsou až od půl sedmé a já jezdím už na půl šestou

pisisvori
17. lis 2014

@marecek4 dcera teda chodi spinava jen od jidla a to je urcite jeji chyba😉. Prijde mi to trochu divne. Na keramice ma velke triko jako zasterku. Asi bych se s klidem a slusne zeptala,jestli je takovy matla patla, ze je porad spinavy a videla co by rekli.

berenika39
17. lis 2014

Paní učitelky to rozhodně neušpinily, aby to praly🙂. S tím je třeba počítat, dvoje tepláky za půl rok žádná míra, můžeš nechat děti doma a dohlížet na to, aby nic nedělaly a tím pádem se neušpinily. Nemyslím si, že by školka měla co dělat se spotřebou oblečení našich dětí....kdo nic nedělá, nic nezkazí.

lamarika
17. lis 2014

Stejně jako @sarihy 😉 Jsou to věci do školky, tak neřeším nevypratelné fleky. K tomu to oblečení je určené 😉

smardik
17. lis 2014

syn chodí do školky 2 rokem, zatím se to teda nestalo, že by si něco zničil barvama, lepidlem atd. jen teda starší syn první týden školky zničil na koberci 3 tepláky-totál díra no nových teplácích, nažehlila jsem nažehlovačky a syn je spokojený jaké má krásné tepláky s bleskem, předtím tak krásné nebyli prý

marecek4
autor
17. lis 2014

@berenika39 jenže to jsou minimálně 2 za půlrok

pisisvori
17. lis 2014

Boze tady je to fakt hrozny! Osocovat maminu at si je hlida sama. Ja teda nevim,ale ve vsech skolkach vyrabi a maluji atd a zadne deti nevidim umazane od barev a lepidel. To snad by mely ucitelkx deti ucit,ze u prace nemusi byt vse jako prase.

berenika39
17. lis 2014

@marecek4 já nevím, ale to je přece normální, že se oblečení spotřebovává, obzvlášt ve škoolce, petr má dvoje troje kaput jen tím, že lezou po kolenou po koberci a má děravá kolena. kupuju z druhé ruky, za pade, a opravdu nebudu orodovat za to, aby měli ve školce na zemi dlažbu 🙂. pokud jde o peníze, tak najdi bazárky, školkové oblečení nemusí být nové. tohle není věc školky, fakt ne.

achjonetusim
17. lis 2014

@marecek4 Já nevim, já jsem šťastná a vděčná že mi děcko v dnešní době do školky vůbec vzaly 😅 Kdyby nic nedělali jak tvrdíš asi by nechodili domů umazaný ne? Malá domů nosí výkresy, vidim jak je zručná s nůžkama, s lepidlem... jo můžu jí mít doma, ale doma jí dalších dvacet dětí nenahradim. Dvoje tepláky za půlrok - a co no. Ten půlrok kdy je veselá, hravá, zvídavá, tvořivá, upovídaná s děckama, šťastná jak bleška mezi ostatníma... to nějak nejsem schopná na tepláky přepočítat.

bledulka
17. lis 2014

mám pro syna jedny školkové tepláky (+ jedny náhradní,kdyby se polil atd,ale ty ještě nevytáhl).Ano, má na nich fleky od barev, prodřená kolena,jak si hrají na koberci (takže opakovaně zašívaná). Ani mě nehne mu kupovat jiný, bud je definitvně rozdrbe a nebo z nich vyroste. Trika pereme denně, do školky mu dávám ty "druhojakostní" a je to. (mimochodem, druhojakostní oblečení s ním posílám i na víkend k babi a dědovi- ale přeci jim nezakážu jít do lesa, jen aby náhodou nepřišel od smůly-měl i druhojaksotní kočárek z bazaru jen na ty jejich výlety- a bylo spokojené dítě, děda, že ho nehubuju a já, že mám vyvětrané spokojené dítě 😉 )
prostě jsem si našla způsob,jak to udělat,aby dítě mohlo ve školce dělat vše bez omezení a já nemusela být na prášky 😉
Víc jsem řešila v zimě denně zablácené zimní kalhoty z procházek (když se váleli ve sněhu),ale i s tím jsem se popasovala.

sarihy
17. lis 2014

Já třeba spíš hokky zpucuju za to, že se pokecaly u jidla, barvy a lepidla považuju za daň za to, , že se učitelky dětem věnují. Kuouju na rok dvoje tepláky, dcoje leginy, 4 trika kr.r. a 4 dl.r. a vydrží celý rok. ..

marecek4
autor
17. lis 2014

@pisisvori že takový matla není vidím doma,i když lepíme,nebo kreslíme vodovkama tak špinavý není,dokonce už nějakou dobu trvá na tom,že bude jíst příborem a bez problémů-takže se neušpiní ani u jídla,dokonce ani venku se nějak nezamaže-fakt bych neřešila ušpinění,které jde normálně vyprat,případně aby byly ty tepláky nositelné i s flekama,ale fakt takové co vypadají jak potřísněné - pardon za přirovnání,ale nic jiného mě nenapadá- ejakulátem,tak takové letí do koše,a nebaví mě pořád někde malého tahat a shánět,mám tak dobrého obchodního ducha,že vlezu do obchodu a to co chci nemají

zaludova
17. lis 2014

Čekala jsem že bude zničeno do půl roka 15 tepláků, ale dvoje? To snad zničí i doma při blbnutí na zahradě atd ne? A jak psaly holký výše....Snad nemusí mít tepláky za hodně peněz. Navíc nechápu, k čemu by mu měly vydržet roky, když děti ve školkovém věku strašně rychle rostou a ty tepláky by jim byly stejně malé...

marecek4
autor
17. lis 2014

@bledulka no je zajímavý,že z lesa od smůly teda ještě nedošel a že tam trávíme hodně času-a nejsem nějak opatrná máma,jen občas nakouknu jestli nevisí ze stromu a má obě ruce,nohy a oči,na takový máme maskáče,asi jsme otravná,trička zmazaný nemá-ani jedno,ale ty tepláky mě fakt vytáčí-kdyby byly děravý,kdyby byl šmudla a pokidanej od jídla tak bych to chápala,ale aby došel zmazanej od lepidla nebo čeho takovým způsobem-a na druhou stranu by mě zajímalo co je to lepidlo,že takto zůstane na oblečení,protože co si pamatuju,tak tak zalepenej nebyl ani táta modelář

majatob
17. lis 2014

Z pozice učitelky vím, že prostě není možné uhlídat děti aby se neušpinily. Dělám sice s menšími dětmi kolem 2-3 let, ale občas stačí chvilka a mají barvy a lepidlo i za ušima 🙂 Naštěstí to zatím vždycky rodiče brali sportovně, když jsem děti předávala umazané, ale samotné je mi to celkem trapné pokud vidím, že na sobě mají něco pěkného a ušpiní se 😅
Svým dětem dávám do školky oblečení, u kterého mě nemrzí pokud se na něm objeví nějaký nevypratelný flek - holčička je teda až přehnaně čistotná, takže ta nosí do školky, co si vybere, klidně i pěkné světlé šaty a nikdy nechodí špinavá, ale chlapeček to neřeší a běžně chodí špinavý od barev i od jídla, tak holt točí tři sady oblečení, které jsem pořídila v Kiku za pár korun a až to bude neúnosné, vyhodím to nebo to dotahá na zahradu 🙂
K vypratelnosti - občas mě samotnou překvapí, že něco, u čeho jsem počítala, že se vypere, zůstanou fleky, naposled třeba vodovky - opravdu jsem čekala, že se vyperou a ono ne, ale zase pro děti je to zajímavá technika a nechci je pořád omezovat jen na prstové barvy, které se jim po čase stejně omrzí. Běžně se v MŠ používá třeba i tuš, která nejde vyprat, tempery, akrylové barvy, mokrý krepák dokáže nadělat taky pěknou paseku atd. atd., takže pokud s nimi paní učitelky aspoň trošku vyrábí a dítě na sebe samo nedává pozor, tak se tomu asi úplně vyhnout nedá a uhlídat tolik dětí najednou aby se neušpinily, je nemožné 🙂

marecek4
autor
17. lis 2014

@zaludova minimálně dvoje-už jsem to psala,a kupodivu malý oblečení neničí,nemáme jediný tepláky prošoupaný,roztržený a kupuju i v bazárku i v akcích,ale nekoupím bez malého a musíme pokaždý někam jet,u nás dětské je minimálně

pavlinaoo
17. lis 2014

@marecek4 No jasné, a v závěru to ty učitelky na syna matlají samy, ne? 😠 😕 Kdybyste řešila problém...ale vy řešíte zničené dvoje bazárkové tepláky za půl roku? To jsou starosti, opravdu...buďte ráda za spokojené dítě a pokud to opravdu řešit "musíte", domluvte se s uč na zástěře při pracovních a výtvarných činnostech, kterou mu vždy dají...

luciebx
17. lis 2014

Ve skolce se s timhle musi pocitat. Ty resis dvoje troje teplaky za pulrok? Wow asi sem divna ale teplaky stoji par korun proste znicene vyhodim a koupim novy nebo hold svy dite nech v tom nevypratelnym a do skolky ho ved s tam prevlec. Bud rada ze si malej uzije. Doma pod dozorem maminky je to jiny nez ve skolce kde jich je 20 a je na ne jedna dve ucitelky. Pokud mas problem promluv si s ucitelkou nebo nech kluka doma

marecek4
autor
17. lis 2014

@majatob vše co jste popsala jde vyprat žlučákem

majatob
17. lis 2014

zkus se učitelek zeptat, jestli netuší od čeho by to mohlo být a popros je, jestli by nemohly používat něco jiného, myslím, že by s tím nemusely mít problém, ale je potřeba se ozvat a v klidu to vyřešit 🙂

majatob
17. lis 2014

@marecek4 díky za tip, vyzkouším 🙂

antarres
17. lis 2014

Nám se nikdy nestalo, že by přišla malá tak, že by měla něco zničené. Dokonce jsem pořídila novou zástěrku, celý rok ji malá měla složenou v tašce. Pídila jsem se proč a dověděla jsem se, že mají erární zástěrky, teré si škola pere. Tak mě to potěšilo. Takže takový problém jsem neřešili. Až mi bylo divné, že nechodí vůbec špinavá od barev a od lepidla. 🙂

anushka111
17. lis 2014

Dcera přijde jen občas s flekama, za to absolutně nevypratelnýma. Beru to jako daň za to že ve školce něco tvoří. Kamarádky kluk chodil pořád čistý a pak se ukázalo, že ve školce s nima učitelky nepracují, jen je nechávají hrát si samotný, to mi přijde daleko horší. Jednou přišla s flekama na hodně hezkém triku, no a jediný co jsem si řekla, že je moje blbost, že jsem jí to hezké triko do školky dávala. Jinak rozhodně zaflekatí víc jak 2 tepláky za půl roku, ale to mě nijak netýrá - kupuje jedny za 50 - 70 kč z bazaru. Jinak v krámech se mi taky stává, že nenarazím na to co potřebuji za rozumenj peníz, ale od toho jsou netový bazary, třeba tady na MK, často je možnost i osobního převzetí - čili ani neplatíš poštovné, a co jsem si všimla, tak tu prodávají maminky z celé ČR. Takže myslím, že není co řešit 😉

achjonetusim
17. lis 2014

@marecek4 Proč jezdíš kupovat oblečení se synem? Vždyť je na všem velikostní cedulka. Kupuju všechno po netu na bazaru večer když malá spí, nebo v sekáči když je ve školce.

iviska
17. lis 2014

@marecek4 @majatob tak žlučovým mýdlem jsem tedy vodovky nevyprala ☹ a zkoušela jsem všechno možné, možno nejsou vodovky jako vodovky

Jinak, souhlasím s většinou. dceři dávám do školky oblečení, u kterého mi není líto, že jej ušpiní. Možná, bych to prostě řešila nějakou zástěrkou či trikem vyloženě na tvoření.

marecek4
autor
17. lis 2014

děvčata,ano řeším dvoje troje i patery tepláky za půl rok-nejsem v situaci,kdy by jsem mohla totiž i ty bazárkové pořizovat každý měsíc,a navíc mi přijde nelogické i ze strany školky,že používají něco co nejde odstranit-je to vůbec pro děti vhodné-jako proč to řeším-kdyby mi to bylo jedno,tak to asi neřeším a koupím i desatery,a teda jako napsat že mám dítě nechat doma-dobře tak mi zaplaťte hypotéky a ostatní poplatky a já si budu s klidem sedět doma na zadeli a užívat si s malým,a myslím si,že ho naučím rozhodně víc než v té naší školce,vidím každý den děti v lesní školce jak jsou venku,jak se jim věnují,jak jdou domů,co chodili starší děcka do té samé školky a do školek jinde-ale to co malý na těch teplácích měl,jsem fakt neviděla ani u jednoho,škoda že jsem je vyrazila,možná by jste mluvily jinak kdyby jsem sem hodila fotku

berenika39
17. lis 2014

@marecek4 A ptala ses ve školce, od čeho to je? Stačilo by to vědět, koupit jiné lepidlo nebo co to je a vyřešeno🙂