Jak odhadnout oblečení do školky při změnách počasí?

primaska
9. zář 2015

Holky, prosím, poraďte mi, jak oblékat dítě teď na podzim do školky. Jde mi o oblečení na ven (ne do třídy). Počasí se teď mění často i během dne. Vyrážíme brzy ráno, kdy je celkem chladno. Ve školce chodí ven cca mezi 10h a 11:30h. Nikdy neumím odhadnout, jak bude, až půjdou ven. Zkoušela jsem v šatně nechat slabší a silnější bundu a výběr nechat na paní učitelce, ale paní učitelka vybrala třeba slabší a já bych volila silnější bundu. Po třech dnech přišel malý ze školky s rýmou, což nemusí souviset s oblékáním. Ale na druhou stranu, když jsem si ho vyzvedávala, měl úplně studené ručičky. Venku moc neběhá, nechce se moc zapojovat do společných aktivit, klidně jen stojí a kouká.. takže se ani moc nezahřeje. Poradíte mi, vy zkušenější maminy? Díky moc..

morgan
9. zář 2015

@primaska blbě :(, ráno teď nosím obě bundy ( slabou, silnou) a rozhoduju se cestou do školky...nakonec většinou radši zvolím tu silnější... Je jasný, že pařit se taky není dobrý, ale za mě lepší než prochladnout. Ono chtít po učitelce, aby tohle dobře rozhodla, když já sama nevím asi nejde 🙂. Navíc učitelka taky předtím nejde ven a rozhodovala by to "z okna"...

lenka5731
9. zář 2015

dávám mikinu + bundu (ale chlupatou, takže profouknutelnou), víc neřeším. Dcera ani učitelka si nestěžovaly. Podle mě to moc odhadnout nejde, někdy fouká studený vítr, někdy ne, může zasvítit slunce, dítě běhá víc/míň ... prostě neřeším, aspoň si posílí imunitu 🙂 V záloze máme i lepší bundy, do větru, ale na ty mi pořád přijde dost teplo ...

betelgeuzz
9. zář 2015

@morgan tak u nás se chodí učitelka podívat i ven a podle toho dětem řekne, co oblíct.
Ale podle mě to jde těžko odhadnout, některý děti jsou horkokrevnější, jiné zimomřivější, jedno bude běhat, druhé si sedne na písek, chvíli vyleze slunko, chvíli fouká, já sama mám momentálně problém, jak se oblíct, natož učitelka, která má rozhodnout pro 30 dětí. V pondělí učitelka řekla, že si mají děti vzít jen bundy, ale holky měly tenké šusťákovky a k tomu mikinu. Holkám říkám, že když je jim zima, mají běhat 🙂

morgan
9. zář 2015

@betelgeuzz tak to máte hodnou učitelku 🙂, nicméně stejně je tam předpokládám minutku a venku jsou pak třeba hodinu :/, no jak říkám, jde to odhadnout blbě 😒 🙂

primaska
autor
9. zář 2015

@morgan
@betelgeuzz
No právě, odhaduje se to těžko a navíc každé dítě má jinou výbavu. Někdo 2 vrstvy někdo 1 silnější. Bojím se dávat dvě vrstvy, kdyby pak učitelka jednu vrstvu vynechala. Momentálně si nejsem jistá ani botama. Celoročky máme dost slabé, malý v nich má už někdy studené nohy (když se nehýbe, a jak už jsem psala, moc neběhá). Pak máme už zase teplejší kotníkové boty, který by byly ok, kdyby opravdu neběhal.. Achjo, asi ho budu muset vyškolit, že musí venku jen běhat 🙂

lenka5731
9. zář 2015

@primaska a syn si neumí ohlídat, aby si vzal bundu a mikinu? když mu na háček pověsíš mikinu na bundu, tak si to neoblíkne? osobně bych spíš apelovala na dítě.

ivular
9. zář 2015

@primaska Já jsem s tímto taky měla problém, takže se raději dívám na meteogram, kde je předpověď vyloženě na pár hodin dopředu. http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/a...

butterfly
9. zář 2015

@ivular Jojo, taky používám, akorát ve formě aplikace Aladin pro chytré telefony 😉

primaska
autor
9. zář 2015

@lenka5731 Synovi je 2,5 roku.. bundu a mikinu si neoblíkne. Zvládne kalhoty, boty.

primaska
autor
9. zář 2015

@ivular
@butterfly
Holky, díky..

victress
9. zář 2015

@primaska přesně ten samý problém jako ty řeším i já, dcera je od přírody zimomřivá, má pořád studené ruce a nohy, tchýně radí moc ji neoblíkej, ať nemá potničky, pak ji ve školce ofoukne a bude hned nemocná, já si zase myslím, že nemocná bude z toho, když prochladne v tenkém oblečení (hlavně močák atd.) , ve školce je taky otužujou co můžou, asi musíš ten první rok vydržet, druhý rok už to bude lepší, syn bude mít větší rozum a pak jako předškolák už si oblíkne, co uzná za vhodné, jestli mu je zima nebo ne...

@ivular super stránka!!

@lenka5731 ve 2,5 letech můžeš apelovat na co chceš, dítě ti 100x odkýve, že si bundu obleče a stejně si ji nedá...

krystalka
11. zář 2015

@primaska - takovémhle počasí jsem ve školce nechávala spíš jen teplejší oblečení, když se náhodou fakt hodně oteplilo, tak mu paní učitelky jednu vrstvu sundaly....ale řídila jsem se tím, že vím, že moje dítě vždycky snese líp, když je víc oblečené, než míň, je drobný, hubeňourek, takže snadno prochládá....a to i přesto, že ve školce na zahradě většinu času jezdil na koloběžce 🙂 ....pokud bych věděla, že moje dítko bude většinu času někde postávat, nebo sedět v pískovišti, tak bych ve školce nechávala spíš jen to teplejší oblečení a v případě že by byla v předpovědi na druhý den nějaká výraznější změna, tak bych s sebou ráno vzala i lehčí bundu....dělávala jsem to takhle s čepicemi a kloboučky, syn nemá rád nezakrytou hlavu a když bylo ráno chladněji, tak měl čepici a s sebou jsme měli klobouček, paní učitelky mu pak podle počasí vybraly....