Dcera najednou nechce nikde spát. Máte podobnou zkušenost?

kopba
11. lis 2023

Zdravím všechny. Už pár týdnů řeším problém. Dcera 3,5 roku z ničeho nic nechce nikde spát. Jezdivala od roka k dědovi, někdy zabrecela při odjezdu, ale jinak nic. Ke své tetě by se nejradši nastěhovala a kolikrát jsme ji nemohli dostat domů ani od kamarádky. Zkrátka spala všude kde chtěla u tet i prarodicu. Vše bylo naprosto v klidu do necelých 3,5 let. Nedávno si ji odvezla babička a brečela tam tak neskutečně moc, že ji dovezli zpět a to tam měla i bratrance. U me sestry spala furt a nyní řekne že chce, ale jak tam má zůstat tak brek, že chce domu. Když byla malá cca od 4-10 měsíců měla silnou separačku. Ta později odezněla. Sem tam se vrátila v krátkých intervalech. Dcera je ten tip, že na vše potřebuje připravit.Nyní to už ale trvá nějakou dobu. Od mala je hodně citlivá a vnimava o všem otevřené mluvíme. A teď řeším jak k malé
přistupovat. Zda vysvětlovat, být tu pro ni a nějak to přečkat a nebo to prostě zkusit a nechat ji tam. V žádném případě ji nechci zničit psychiku tím, že někde musí být. Jen bych ji ráda ukázala, že se toho nemusí bát, že se má všude moc dobře a vrátí se za mnou. Má někdo podobnou zkušenost?

moonulka
11. lis 2023

Pár týdnů - a co se změnilo, nenastoupila do školky?

exbordelar
11. lis 2023

Tuhle konkretni zkusenost ne, ale vzdycky u tech deti prichazeji a zase odchazeji ruzna (nekdy vyhrocena) obdobi. Jako ve vlnach. Netusim, cim to muze byt u tve dcery zrovna tohle obdobi zpusobeno, ale resila bych to tak, ze bych to nechala byt. Ze nikde teda ted prespavat nebude, kdyz nechce a neni to zivotne dulezite. Ono se to zase zmeni. Decka se meni strasne rychle, ze dne na den. Co platilo vcera, neplati dnes a naopak. Tak to proste je. I kdyz je to nekdy pakarna, nejlepsi reseni je mnohdy se tomu prizpusobit 🤷‍♀️

patypresdevaty
11. lis 2023

Je to normální. Dceři je 7 a už několikrát za život měla období, že pár týdnů nechtela být beze mě... zase se to samo spravilo, chce to netlačit na pilu

kopba
autor
11. lis 2023

@moonulka ne do školky půjde až příští rok. Čekám miminko ale to neví a odešla nám kočka..

kopba
autor
11. lis 2023

@exbordelar s tím samozřejmě nemám problém. Jen mě zajímala třeba možná příčina u ostatních, které já jsem si nemusela všimnout.

kopba
autor
11. lis 2023

@patypresdevaty To ona má právě taky. Od mala. Teď mi to přijde ale intenzivnější. Možná tím, jak více vnímá a umí vyjádřit pocity. Sdělit důvod proč někde nechce být, ale neumí.

uzivatelkapetra
11. lis 2023

Syn sice spal mimo domov jen dvakrát za život, ale jakmile jsem otěhotněla, tak nikde spát už nechtěl (takže nevěř, že to neví 🙂 ) a doteď nechce, je mu pět a nikdy jsem ho nikde nenutila přespávat. Pokud chce být u babičky, tak je jen od rána do večera.

orangutan123
11. lis 2023

@kopba pozor na to,ono to ty děti umí vycítit a já tomu věřím...malej neoslavil ani rok a zničeho nic začal chodit a hladit mi bříško. O pár týdnů později sem se dozvěděla že jsem těhotná 😊 A dělá to doteď a jenom mě, max sobě když chce poškrabkat 😀

veunka17
11. lis 2023

Nechce nikde spát od prázdnin, od prázdnin jsem těhotná, nechce ani nikam chodit na hlídání. Když opravdu musí tak nediskutuji, vysvětlím ji proč musí a většinou bez řevu ale když se jí zeptám, jestli chce tam a tam tak sama nikdy ne a hlídá si mě. Taky v září nastoupila do školky, prostě víc změn ale nechci ji nutit, holt musíme dělat všechno spolu, i praci na PC (dřív jsem ji dávala hlídat abych mohla pracovat na PC) teď zvladame nějakým způsobem spolu...

v_anilka
11. lis 2023

U nás se to stalo u druhého syna. Byl zvyklý spát u babiček atd. a najednou z ničeho nic nechtěl.. Měl 4,5 roku a trvalo to rok a teď ho to zase přešlo z ničeho nic. Moji rodiče bydlí 300m od nás a ani u nich nechtěl být, ani když tam byl starší brácha. Začala to cca v 3 měsícich nejmladšího syna.