Dát či nedát dítě do školky, když je po dlouhé viróze?

12. říj 2023

Zdravím ženy, jdu si pro radu zda by jste dali či nedali dítko zpět do školky??!
Naše malá má 3 roky. Letos v září nastoupila do školky. Po týdnu se jí udělal zánět uši, šílená rýma. Zůstala tedy doma. Když se vrátila do školky, byla tam dva dny a odcházela domů s tím, že jí bolí bříško. Nakonec z toho byla střevní viróza kterou jsme měli všichni doma, pěkně jeden po druhém (zvracení, průjem, horečky...) takže opět doma. Ještě ani nezačala normálně 💩💩 a už zase šílená rýma, kašel, horečky... no opět celá rodina. Já a malá antibiotika na zánět průdušek. Abych to shrnula jsme doma skoro 5 týdnů v kuse. Včera jsem byla s malou u Dr na kontrolu. Rýma skoro pryč a sem tam si zakašle... když běhá, blbne. Dr jí poslechla s tím že zní už hezký. Super v hlavě se mi Honila myšlenka, že jí teda nechám do.konce týdne doma a v po že už půjde do školky. (Každý den se mě ptá zda aut tam půjde, je jí smutno po dětech je hodně společenská atd)... no a Dr mi říká, když si jí minimálně ještě příští týden necháte doma uděláte nejlépe. Když jsem se ptala proč tak řekla akorát teďka to řádí. Ok. No a já si tedy říkám. Je 5 týdnů doma 😶. Už jí hrabe z toho jak se nudí ( program dělám ale nebudeme si lhát... děti jsou děti). Mě taky hrabe, protože neudělám vůbec ale vůbec nic... to samozřejmě může stranou ale když je prostě skoro ok tak.mi to nedá 😶. Co si myslíte vy? Daly by jste dítě do školky, a nebo ne?? Mám výhodu že nechodím do práce. Za 14 dní mám termín porodu.. ale popravdě, myslela jsme si, že si aspoň konečně na konci těhotenství aspoň trochu odpočinu 😂ale asi smůla ♥️

cuuza
12. říj 2023

Já dávám po nemoci většinou na čtvrtek a pátek na dopo, aby to byl pozvolný návrat. O víkendu odpočine a od pondělí už normalka i se spaním.

weri1
12. říj 2023

dej ji normálně v pondělí do školky

haaanka21
12. říj 2023

Nedala bych ji tam, zvlášť když za 14 dní rodíš. Zase ti něco přinese domů, myslela bych na sebe.

jasminek2012
12. říj 2023

Argument, že teď to řádí, pobavil. Bacily budou teď lítat minimálně do března a i potom může chytit nějakej sajrajt. Syn měl rýmu i v létě, já v létě mívám angíny nebo průjmy. To bys ji do té školky nemohla dát nikdy.

megi89
13. říj 2023

Já bych jí dala do školky v pondělí.

jeyre
13. říj 2023

Pokud nemusíš, tak bych ji nechala třeba půl týdne doma, můžete chodit na chvíli ven a pak do školky. Ono jde i o to, že imunitní systém ještě nemusí být úplně vzpamatovaný.

pilzzee
13. říj 2023

Dala bych ji tam. To co uz mela, proti tomu bude snad nachvili imunni. Nema cenu drzet zdravy decko doma. Jo a za dva tydny mam taky termin porodu a taky 3letyho od zari ve skolce, ten zatim nebyl nemocnej jeste vubec, takze toto vam fakt nezavidim ☹ Hodne stesti za dva tydny a at jste uz zdravi! 🙂

vikinkav
13. říj 2023

Ja osobne bych ji dala, nejsem pro prehnanou opatrnost a dlouhe leceni doma.

lilian2111
13. říj 2023

Já bych nedala, neriskovala bych, že budu rodit nemocná. 🤷🏻‍♀️

janule0123
13. říj 2023

Me říkala dycky ještě tyden doma kdzy to bylo něco většího, ze je oslabena a měla bych ji zase hned doma … nevím jestli má lepší imunitu, ale oproti kamosce se me to vyplatilo … a celkem pak zas vydržela dlouho, kamoska dala hned jak šlo a za dva dny doma na dva týdny …Dám ti radu, neptej se, kdy po porodu dávat do školky staršího sourozence 🤣🤣🤣nechceš slyšet odpověď …

pilzzee
13. říj 2023

@janule0123 No me by to treba vazne zajimalo 😀

te_reza
13. říj 2023

Nechala bych ji doma. Po tak dlouhé nemoci ti za chvíli zas lehne, protože má oslabenou imunitu. Kor jestli máš za chvíli rodit.

janule0123
13. říj 2023

@pilzzee tak do pul roku věku minimálně, ideálně az bude zas hezky a budou děti víc venku než vevnitř… (nejdřív duben u nás, bejbo se narodilo v létě …

janule0123
13. říj 2023

@pilzzee ze ti školkovy kolikrát dvakrát zakaslou , jednou smrknout, jakoze žádná hrůza a mimco je v nemocnici se zápalem plic …

pilzzee
13. říj 2023

@janule0123 Nam rikala pediatra, ze pokud starsi nebude nemocny, tak ze to nevadi. A taky, ze prvni mesice ma to mimino lepsi imunitu jeste od mamy. Coz zase koliduje s nazorama jinych pediatru, ze nechat starsi pres sestinedeli doma. 🤷‍♀️

majaveja
13. říj 2023

Dala bych ji v pondělí normálně do školky.

mourovatakocka
13. říj 2023

Myslím, že Dr jde hlavně o ta ATB, po nich by měla zůstat nějaký čas mimo kolektiv.

kristyn86
13. říj 2023

Nechala bych doma. Po ATB je imunita oslabena. A navic bych chtela byt zdrava k porodu. Podle me,kdyz ji das,tak zase neco pritahne domu.

janule0123
13. říj 2023

@pilzzee kamoscina malá (ještě plně kojena- což by taky mělo přinášet imunitu) covid hned v 6nedeli … zároveň s celou rodinou… no bude to asi o náhodě a individuální … Jinak dcera už rok do školky na plno chodila, takže trochu by měla mít imunitu, ale když vím, jak ty skolkovy bacily cloumaly se mnou jako těhotnou… tak za celej rok jsme nebyli všichni zdraví snad nikdy a me už chtěli hospitalizovat na kapacky 🤣pac nějaký skolkovy peklo a já oslabena imunita … tak raději nechávám doma na ty první měsíce …

toluma
14. říj 2023

já bych ji do školky nedala, ale chodila bych co nejvic ven,pokud to počasí dovolí.

martina250703
14. říj 2023

Nechala bych doma, když můžeš.