Co pro 4leté dítě do MŠ? Oteplováky nebo kombinézu?

marseluska
22. lis 2015

ahoj maminky,

poraďte mi co je lepší pro 4 leté dítě do školky, oteplováky a bundu nebo kombinézu???

Musím dokoupit náhradní a nevím jestli jít jen do oteplovaček, jedny už doma má nebo pořídit kombinézku.

děkuji za vaše zkušenosti.

ppavlusa
22. lis 2015

Ahojky.
Za mě kombinezu.Je to lepší.Aspon,když bude lumpačit tak nepolezou zadička. 😉

effka84
22. lis 2015

Do školky zvlášť bundu a kalhoty, na ven kombinézu.

krystalka
22. lis 2015

My jsme zase celý školkový věk prošli jen s oteplováky do pasu a s bundou...měl delší tričko a svetr, zastrčený do kalhot, takže mu nic nevylézalo, aspoň nikdy mokrý nebyl....lépe se mu to oblékalo a svlékalo při čůrání a tak vůbec...kombinézu měl jednu jedinou v životě a moc rád ji neměl, vzal ji asi 5x za celou zimu, takže příště už jsem kupovala zase jen obojí zvlášť.....a to ani neměl klasické oteplováky, ale takové ty silné šusťáky podšité fleecem, pod tím jako menší punčocháče, asi tak od 4 let už punčocháče nenosí vůbec, jen zateplené kalhoty nebo šusťáky a teplé podkolenky.....

shine2015
22. lis 2015

@marseluska ja bych rekla ue zalezi i na pohlavi...holcickam bych koupila oteplovaky a bundu...kdyz budou spechat na wc jiste to oceni....

pavlak5
22. lis 2015

Zvlast.....az bude chtit curat nebude stihat......deti to nechavaji na posledni chvilku.

krystalka
22. lis 2015

@shine2015 - tak mně to přijde praktičtější i pro kluky...když se jim chce kakat, tak je to pro ně pak trochu složitější, se z té kombinézy nějak vysvléknout, aby si mohli sednout 😉 ....a děti to opravdu většinou mají na poslední chvíli a moc to nepočká 🙂

sara84
22. lis 2015

Hlavne v sekaci, v jakem stavu mi to syn nosil...Jezdili po dupkach, boby nemeli mit, ze je ti mali neuridi...Kombineza lepsi, pod bundu zaleze snih..

krystalka
22. lis 2015

@sara84 - u nás jezdili s takovými těmi lopatami 🙂, ale oblečení nikdy prodřené neměl....ale je fakt, že tady v Praze zase tolikrát bobovat za tu zimu nebyli 😉

veruska007
22. lis 2015

Za mě kombinézu, i děti ji mají raději. rychle se to obleče, svlékne... (a zatímco učitelky klidně nechají jít dítě v mrazu s rozepnutou bundou, v rozepnuté kombinéze jsem ještě děti neviděla 😉 )

paja.83
22. lis 2015

Asi taky záleží jake oteplovaky, s kšandama prakticke moc nejsou, když jde Dítě na záchod musí sundat nejspise i bundu. My máme nachystanou kombinézu.

mandala
22. lis 2015

Já bych pořídila kalhoty a bundu zvlášt, když se zašpiní, stačí akorát vyměnit nebo přeprat kalhoty, nebo když se oteplí a sníh není, tak kombinézy jsou podle mne zbytečné, nehledě na nepraktičnost při čůrání, jak bylo několikrát zmíněno výše. 😉

konidana
22. lis 2015

Moje děti nosily do školky kombinézu. Tedy jen na sníh nebo v mraze. Většinou nějakou starší a úplně jednoduchou s jedním zipem a rukávy i nohavice do gumy. Na oblíkání to byl jen jeden kus, myslím že jim to vyhovovalo a mě určitě také. Nemusela jsem se bát holých zad, protože zastrkovat trika se naučily až kolem šestého roku a to ještě zdaleka ne dokonale (většinou jen vepředu). Když bylo nad nulou, tak se na tepláky akorát navlíkly ještě šusťáky a bylo.

japona
22. lis 2015

@marseluska Zeptejte se ve školce. V některých preferují kombinézy, v jiných je nechtějí oblékat, tak ať ji nekoupite zbytečně🙂 Já osobne mam radši kalhoty (do školky idealne bez ksand) a bundu. Lze obměňovat za slabší či čistý dil dle potřeby. Jo a taky mi přijde, zvlášť to vydrží dele. Kombineza je velka, pak chvíli akorát a pak malá🙂

marseluska
autor
22. lis 2015

Děkuji,

a mohu se zeptat máte někdo zkušenosti se značkou YDI?? Rozhoduji se mezi Wolf a YDI..

Děkuji

sara84
23. lis 2015

Meli jsme do skolky Ydi a ok, nebyl problem, byt uz byla po x detech...Na zahradu do skolky uplne stacila 🙂

marseluska
autor
23. lis 2015

Děkuji moc.

Já se asi rozhodnu pro to YDI, i když zkušenosti s ní vůbec nemám.. tak snad bude spokojenost.

hojda
23. lis 2015

Tchibo kombinéza řeší oboje, když chceš, tak to sepneš a je z toho kombinéza a jinak můžeš nosit zvlášť.

jmisa
24. lis 2015

Syn nosil do školky YDI kombinezu a v pohodě, nemusela jsem přesně řešit, že učitelka nedohlédne, aby se zakasal nebo zapnul, tohle si oblékl, zatáhl zip a bylo. Letos už kombinezu asi pořizovat nebudu, je dost starý na to, aby se zakasal a zatím vyčkávám i s oteplovákama, vloni vystačil celou zimu se zimníma softshellkama.