Co jste psaly do Odůvodnění v žádosti o přijetí do MŠ?

gepe
13. dub 2016

Ahoj, co jste psaly do Oduvodneni v zadosti o prijeti do skolky? Diky

kvakuska
13. dub 2016

Ahoj, podávali jsme tři přihlášky do tří různých školek, každá přihláška byla jiná, ale na žádné jsme takovou kolonku neměli, jen osobní údaje nás a dítěte, bydliště, lékařské potvrzení 😨

gepe
autor
13. dub 2016

@kvakuska ahoj, my prave budeme podavat 2 (dnes a zitra), na jedne to je 😕

gepe
autor
13. dub 2016

@kvakuska trosku mazly, fotila jsem tabletem. Chapu, ze napriklad duvod: konec RD, jen mi prijde zbytecny tam psat nejaky elaborat.

lenjii
13. dub 2016

POkud to není povinná kolonka, nevyplňovala bych. 😀

gepe
autor
13. dub 2016

@lenjii 😀 obavam se, ze je. Je to hned na predni strane prihlasky a nikde poznamka *nepovinne

nunacek
13. dub 2016

@gepe Já psala jen "nástup do zaměstnání po skončení rodičovské dovolené". A asi to špatně nebylo, dítě přijato 😀

gepe
autor
13. dub 2016

@nunacek achaa, takze je mozny, ze za tim hledam zbytecne vedu? 😅 blahopreju k prijeti! 🙂 v Pze?

nunacek
13. dub 2016

@gepe Napsala bych fakt jen něco heslovitého a v případě nejistoty bych se u zápisu zeptala, jestli to tak a tak stačí. Díky. Máme o starost méně 🙂 Ne ne cca 49 km od Prahy (od CČM).

gepe
autor
13. dub 2016

@nunacek vzala jsem si priklad od Tebe 😅 uvidime, maly budou v srpnu 3, starsiho sourozence nema, tak to vidim spis trochu blede. Verim, ze se vam odlehcilo o velkou starost 🙂

kvakuska
13. dub 2016

@gepe hmmm, tak u nás třeba ani nebyla kolonka o rozvodu rodičů a svěření dítěte do péče (i když ani to se nás naštěstí netýká) jak vidím na fotce ... já bych jako odůvodnění napsala buď návrat do zaměstnání nebo potřeba kolektivu pro dítě ... dali vám i kritéria, podle kterých budou děti přijímat?

gepe
autor
13. dub 2016

@kvakuska no je tam vic kolonek, i vypisovani zamestnani rodicu, i to o rozvodu a dalsi coz se nas taky netyka. Jsem napsala ted jeste socializace ve stalem kolektivu, edukativni vliv na rozvoj 😅 a samostatnost dcery, coz pri prvnim zapisu - vyzvednuti prihlasek aj., obe reditelky souhrnne vypadaly prekvapene, ze napr mlada sedi v klidu u stolecku, nebo ze si sama hraje i s drobnymi kousky, ze posloucha. Jediny co v obou skolkach odmitla, tak sdelit sve jmeno 😀

nunacek
13. dub 2016

@gepe Moje první dítě je červencové a vzali ji do školky hned na těch 3 letech. Tak třeba bude Tvoje malá taky do školky přijata 😉 A synovi budou 3 až v únoru, ale vzali ho. Letos asi nějaký slabší ročník, protože z 51 dětí nevzali jen 9. To se opravdu odlehčilo, jinak bych musela shánět chůvu (soukromá školka žádná neklapla), protože do práce musím, když se chci vrátit na své původní místo, a to chci.

gepe
autor
13. dub 2016

@nunacek prave s tou praci, to je pri neprijeti nejblbejsi pro leckterou mamu ci rodinu. My do soukrome davat ani nechceme, tak jedine babicky by musely jeste vic fungovat. Ten Tvuj pomer prijate/neprijate pusobi velmi pozitivne 😅 koukala jsem, ze vyhodnoceni bude u obou skolek kolem 4.5. tak dam vedet 🙂 a dekuju! I @kvakuska 😉

nunacek
13. dub 2016

@gepe To ano, s tou prací to je špatné při nepřijetí do školky pro hodně maminek / rodin. U nás babičky nehrozí, obě jsou pracující, pracovní doba 7-15 h, takže stejně, jako budu mít já. U nás byla na prvním místě naše zdejší státní školka, která naštěstí klapla. To působí, i je 😅 Loni totiž otevřeli další novou třídu, díky tomu jsou ta čísla fakt super. Ještě předloni to bylo hrozné, to se nedostaly ani 4 leté ani 5ti leté děti, jen vyloženě předškoláky brali. Ale vedení města splnilo své sliby z předvolební kampaně a otevřelo další třídu 🙂

puresin
13. dub 2016

@gepe Treba tam cekaji zduvodneni, proc chcete prave do JEJICH skolky, ne proc vubec jde do skolky. Takze chvala strida kompliment. 😀

mrskato
13. dub 2016

Já psala jen: nástup do zaměstnání.

gepe
autor
13. dub 2016

@nunacek v te u nas preferovane taky otevirali behem roku dve tridy 🙂 byli jsme nakonec v obou skolkach dnes a co jsem tak pochopila, mala se asi dostane 😅 Mala dostala i cisla, ktera nas prekvapila, ze nebyla ani vysoka, tak mozna neni ani extra silny rocnik. I v obou skolkach vypadaly, ze jsou dle nasi ulice poteseni, ze se hlasi nekdo kdo je spadovy 😀 taky mi prijde, ze zacina byt trendem davat dite pozdeji do skolky, nez v 3 letech, mozna jen muj dojem. 🙂 to mate super ze i mesto funguje 😉
@puresin 😀 no to ja neumim ody, chteli to na prihlasce do skolky, kterou mame psanou jako druhou 🙂
@mrskato ono ne vsude, to kolikrat bohuzel staci jako duvod. I v rodine byl s tim problem, specialne sestrenka musela odmitnout 2 nabidky prace, protoze mladyho neprijali, nebo s odsunutim nastupu o 3 tydny a to neslo v pripade nastupu do prace.

kvakuska
13. dub 2016

@gepe tak to gratuluji k přijetí 🙂 ... dcera je také srpnová a téměř jistě ji nikam nepřijmou ... u nás se vůbec nehledí na spádovost, jako první se berou předškoláci, potom sourozenci dětí, které už do školky chodí, no a potom se berou děti podle reálného věku, takže čerstvě tříletá dcera moc šanci nemá ... nikoho nezajímá, že bydlíme jedné školce na dohled a druhou máme 50m od domu přímo v naší ulici ... podmínkou je u nás bydliště v našem městě, no a jelikož jsme přímo v centru, tak sem vozí děti i rodiče, kteří tady v okolí "jen" pracují ... je u nás totiž hodně okrajových čtvrtí, kde chybí veškerá občanská vybavenost, takže žádné školky, školy, obchody, jen samé byty, byty, byty ..... a nebo domy, domy, domy ...... dcera bude ve vedlejší ulici chodit do školy, tak chci, aby znala děti tady z okolí ... ale kdo ví, jestli vůbec nějaké děti z okolí tady do školky chodí ..... chjo 😖

gepe
autor
13. dub 2016

@kvakuska jeste to nevime/nemame stopro, to az zacatkem kvetna 😅 tady je to stejne, teda i navic spadovost (ktera Praha trvale bydliste), sourozenec ve skolce, cim starsi dite se hlasi tak vic bodu, aj. Nastesti tady skolky vyrazuji deti, ktere pod ne nespadaji, tj napr z Phy 12 hlasici se na Phu4, bude vyrazeno, resp neprijato.
To tam mate teda ale pekne na ho*** ☹ , prijde mi po tom co jsi napsala, ze snad i horsi nez umistit dite v Praze.. i kdyz okrajove casti Prahy na tom budou asi obdobne, to si netroufam si vsak netroufam tvrdit.
Kdy davate prihlasky, ci budete mit rozhodnuti?

jika10
13. dub 2016

Ty jo, tak takovou kolonku jsme na přihláškách neměli. A dokonce už víme, že je malá přijatá i přes to, že jsem na další MD

mrskato
13. dub 2016

@gepe chapu,jak to myslis. Me dceru nevzali ani do jedne skolky ze ctyr,nepomohlo ani odvolani, v zaveru rodice,vcetne nas, udelali natlak na starostu (nevzali pres 80deti) a vzhledem k tomu,ze bylo pred volbama,moc se mu to hodilo, zridili nakonec detasovany pracoviste,takze otevreli aspon jednu tridu navic,coz samozrejme vsichni ocenili...ne vsude tohle ale jde...bohuzel...

janulka1980
13. dub 2016

@kvakuska to fakt? To nie je vsade rovnako, ze predskolaci, trvale bydliste, a potom podla veku?? To je fakt blbe,ked tam chodia deti,ktorych rodicia tam len pracuju. Nastastie,mne zobrali tohto roku obe deti (2r.,3r). O problem menej,fakt!! Drzim palce!!!