3letý syn nechce mluvit, jak na něj?

anieb
15. zář 2015

Maminky prosím o radu. Máme doma 3 letého syna a nechce mluvit. Jak na něj? Občas řekne "mam", zřídka "tata" Když chce jít ven nebo chce, aby jsme někde šli tak řekne "tam" . Jinak co mu jde nejlépe tak to je NE a nebo AJÉJE....to když něco rozlije nebo tak podobně. Máte nějakou radu? Děkuji za Vaše názory 🙂

evulina77
15. zář 2015

@anieb podle mě je to už na klinického logopeda, nemusí štěbetat od rána do večera, ale tohle je málo...

jija
15. zář 2015

@anieb malý sice mluví o neco víc, ale i tak jsem si u dr vynutila hádanku dal, poslala nás na logopedii, zatim jsme byli 2x a moc mi neporadila, myslim že se zatím potřebuje seznamit s tím jaký je a co umí a tak. Jinak asi se někteří budou smát, ale na jaře mi dr poradila na rozmluveni sirup - eye q, jsou to mastné kyseliny z mořských ryb, když jsem to konzultovala s další se tak že to je podpůrná léčba i při neurodegenerativních onemocněních a může to pomoc, musí se to prý užívat alespoň 3mesice, my zvládli 2, malému to moc nechutnalo, ale fakt se do měsíce víc rozmluvil

urum
15. zář 2015

vzala bych ho na vysetreni, ve 3 letech uz by mel rikat vic... nemusi to nic byt a chytne se, ale taky muze, a jeste se zadny pripadny problem nevyresil tim, ze se pred nim zaviraly oci. A jinak radim 'pristup sportovniho komentatora' tj. VSECHNO rikat a popisovat. Zezacatku to je divne, boli te pusa, ale zvyknes si: tamhle se chlapecek a vede si pejska, a ja se ted vysmrkam. Hele, kos a leti, a ma v zobacku zizalku, a ted si maminka zavaze tkanicku. Vypada to smesne ze zacatku, ale fakt to tem detem strasne pomaha. Jo a zadna telka nebo ipad.

kriistin
15. zář 2015

@anieb syn taky moc ve třech letech nemluvil, musel na ruzny vyšetřeni,ted mluvi a musi chodit na logopedii.
@jija nam doporučila dr. esprico,rybi tuk .

ladik1
15. zář 2015

Ahoj! Náš syn na tom byl stejně, začali jsme chodit na logopedii - pak se zasekl úplně. Po čase jsme změnili logopedku, chvíli to bylo lepší, pak zase zásek... vydrž, hlavně nenutit. Náš Honzík se výrazně zlepšil (skoro během týdne) až ve 4 letech a 3 měsících. Prý to bylo možná následkem komplikovaného porodu a že ho táhli ven vacuextraktorem...byla jsem z toho nešťastná, vím jak Ti je...u nás zabral kolektiv - chtěl se domluvit. Jo a jinak já odjakživa všechno co dělám popisuju, furt něco melu, tím to vůbec není...

jerrysskating
15. zář 2015

Hlavně to nepodceňuj a sežeň si psychologa. Můj syn nemluví a pořád jsem to říkala obvodní a ta pořád že má čas. Já jsem to nenechala a sehnala jsem si psychologa a ta zjistila že syn má zdravotní postižení ve vývoji řeči. Chodí do speciální školky do logopedické třídy a každý den se mu věnuje logopedka. Je mu pomalu 5 a začíná spojovat slova. Havně to nepodceňuj.

citun
18. zář 2015

Určitě logoped, náš mluvil taky špatně, ale přeci jen toho řekl o trošku víc. Od jara chodíme k logopedce a krásně se rozmluvil. Samozřejmě má na něj dobrý vliv i školka. 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
garganica
23. zář 2015

Náš nemluvil do 3,5 . Ve dvou 2,5 letech na foniatrii jestli slyší( slyšel - to jsme věděli i bez vyšetření). Ve třech na logopedii ( v každém případě klinického logopeda) a nástup do školky - běžná školka s logopedickou třídou. Diagnoza - opožděný vývoj řeči, takže nic strašného ( tak to vnímám teď). 🙂 Dnes je mu 4,5 a mele pořád, sice říká špatně "R"a "Ř", ale to má dnes spousta dětí. Dnes s nostalgií vzpomínám na doby kdy jen "ukazoval" 🙂 🙂, protože mi z něj jde hlava kolem. Hodně na něj mluvit - ono se v něm všechno ukládá, dnes kroutíme hlavou, kam na ty slova chodí, číst knížky, ukazovat, všechno komentovat. TV raději moc ne. Občas jsem si připadala jako cvok, ale vyplatilo se to. Hodně dělá taky kolektiv, protože se chce domluvit, tak se snaží. I když ten náš si prý dokázal poradit i bez mluvení 🙂 🙂