Základní škola Praha 4 - přestup ze Slovenska. Poradíte, prosím?

gabika_vin
16. led 2023

Ahojte. Mam syna 9 rokov, ktory chodi do 4.rocnika na ZS pre nadane deti v Bratislave. Premyslame o prestahovani do Prahy 4 a hladame potencialnu skolu (Praha 4 alebo okolie) od septembra. Zatial ale moje hladanie na internete nic neprinieslo. Viem, ze v Prahe funguje system spadovych skol. So skolou v Bratislave sme velmi spokojni, hladame preto podobnu alternativu. Prip. viac zameranie na matematiku a prirodne vedy. Odradza nas trochu povinnost cestiny, kedze syn mal doteraz len slovencinu. Ale to by sme nejako dali. Nevadila by nam ani medzinarodna skola, ale skolne je na mnohych pomerne vysoke a casto ani nezodpoveda kvalite aku skoly prezentuju. Moznost vzdelavania v medzinarodnom programe IB som na verejnych skolach v Prahe nenasla. U nas to zopar verejnych skol ponuka.
Pozerala som ZS Curieovych, tam vsak momentalne novych ziakov neprijimaju. Nasla som aj ZS na Smetance, Praha 2 alebo ZS Taborska, Praha 4. Syn ma momentalne vyucbu Hejneho matematikou. To by ale nas vyber este zuzilo.
Hladame skolu, ktora ma dobru reputaciu, kde sa zapajaju do projektov a ziaci su uspesni. Ak by ste mali akekolvek tipy, napady alebo najlepsie osobne skusenosti, budem vam velmi vdacna. Dakujem 🙂

konidana
16. led 2023

Zkus ve skupine Praha.

zzuzinda
17. led 2023

Naše děti chodí na Táborskou. Učí se tam hejného matematiku a jsme spokojení. Je to samozřejmě o lidech, i tam se najdou učitelé, kteří nejsou ideál, ale v globále jsme rádi, že tam děti jsou.

westie
17. led 2023

@gabika_vin Zkuste se podívat na Nový PORG na Praze 4. Je to soukromá škola, velmi kvalitní. Mají možnost buď víceletého gymnázia nebo klasické základní školy. A matematiku učí nějakou svojí metodou, která čerpá i z Hejného. Nemám se školou osobní zkušenost, ale řešila jsem to v loňském roce pro syna.

dyechampion
19. led 2023

Co vas presne odrazuje na te cestine? Vzdyt kdyz tu budete zit, tak je dobre, aby mluvil i cesky ne?

evaviki
19. led 2023

Pokud ti dítě chodí na špmndag Teplická v BA,tak takovou školu tady nenajdeš. Priblizuje se ZŠ Curie,l. Ze skola spolupracuje s mensou je jdna věc, realita druhá. Nase skola taky spolupacuje s Mensou,ma program pro nadane deti a ver mi,ze se to opravdu Teplicky ani nepriblizi. Každopádně bych zkusila jakoukoliv dobrou zakladku (opravdu jsou dle spadovosti a dost plné), zamakat na češtině a pak dát syna třeba na 8 lety gympl na Budejovickou. Nebo zkus http://www.centrumnadani.cz/ ,tam mají fajn přehled a spoustu věcí mi tam pro syna doporučili