Kolik platíte za bydlení v Praze?

3. srp 2024

Ahojte, robím si menší prieskum, zaujímalo by ma, aké % príjmu platíte za bývanie v Prahe? Ak platí bývanie partner atď. tak môžete uviesť aké % z platu celej rodiny ide na bývanie. Chceli by sme sa zmestiť do 30% príjmu rodiny ( podnájom) ale pri cenách v Prahe mám pocit, že budeme musieť navýšiť rozpočet. Ďakujem za odpovede

cilkat
3. srp 2024

Já jsem stále pečující o děti (bez oficiálního přijmu) a bydlíme ve vlastním. Přesto když započítám jen provoz bytu a hypotéku, jsme tak na 40% manželova přijmu (těch pár tisíc, co mám z různých svých aktivit na to moc nemění).

pe_tu_ss_ka
3. srp 2024

Máme asi 31% manželova platu.. já jsem ještě na rodičáku s mladší, tak všechno teď platí on.. ale beru jen nájem, energie, vodu a služby v domě. Jen u nás to asi není k posouzení se současnými cenami.. za byt 4kk s balkonem na Praze 4 platíme opravdu nízký nájem i přesto, že nám zvyšovala nájem o 4 tisíce.

martinka_33
3. srp 2024

Kdyz sectu nase prijmy vcetne predcasu a brigady, tak to dela 36%, kdyby pouze muze cistou vyplatu vez prescasu a muj.polovicni uvazek, pak to bude pulka... A to bydlime v Liberci, ne v Praze...

trilien
14. srp 2024

Kým som nebyla na materskej, tak 18% z čistého příjmu