Výběr porodnice v Brně

kachnicka223
1. bře 2017

Ahojky, jsem sice teprve v 17tt, ale uz ted premyslim kam v Brne jit rodit.
Jelikož budu mit na 99% císaře kvuli operaci zad, kterou ksem mela loni v kvetnu, přirozený porod moc nepřipadá v úvahu. 😢
Kam na císař, kde by mohl byt pritel a tatínek miminka se mnou na sále, kde je hodny personal? Jsem prvorodicka a jsem uz ted z toho docela vyjkana.
(Bohunice ne!!!)
Dekuji 😘

barbiel
1. bře 2017

Muzu se zeptat proc ne Bohunice? Pokud mas problem s fakultkou, tak bych nechodila ani na Obilnak, je to vlastne to stejne, co Bohunice. Milosrdni jsou pry v poho, tak to zkus tam 😉 Preji bezproblemovy porod 🙂

kachnicka223
autor
1. bře 2017

Bude to znít asi hloupě, ale v Bohunicích pracuje od bývalého přítele matka, ktera byla Neskutecna furie, v zivote jsem se nesetkala s tak zlým clovekem... mela bych tam spatny pocit, nevim co od toho cloveka cekat a ceho je schopny. Necítila bych se tam vazne dobre 🙂

markiiska
1. bře 2017

@kachnicka223 to je opravdu hloupy predsudek.vcera sem byla mrknout jak na saly,tak sestinedeli,kde sem byla jeste jako studentka na praxi, a za me bohunice.krasny,novy co se tyce teda prostredi.na furie a neprijemny sestry ci dr muzete narazit vsude.

adele11
1. bře 2017

Ahoj za me byly informace tyto-kveten 2016,ze na obilnaku byt doprovod na sale nemuze,v bohunicich ano.proto jsem rodila v Bohunicich,cisar ok,personal na sale moc fajn,deti jsem hned videla,manzel pochoval,takze spokojenost,druha vec je sestinedeli..to bylo naprd,ale ja to mela s dvojcatky holt slozitejsi.at vse dobre dopadne.

elinkal
1. bře 2017

Puvodne jsem mela rodit v Bohunicich. Moc se mi tam libilo a chodila jsem tam do rizikove poradny a personal vzdy ok. Nakonec jsem ke svemu obrovskemu zklamani skoncila u Milosrdnych, hrozne mi to vadilo, myslela jsem, ze tam vse bude stare a vypadat jak nekde v kostele 😉, ale nakonec jsme byli NEUVERITELNE spokojeni a vrele doporucuju. Pokud je indikovan cisar prijimaji den dopredu kdy udelaji vysetreni, zavedou kanylu, apod. To jsem lezela na gymekologii - krasny pokoj. Samotny cisar probehl na jednicku, byl u toho pritomen moc prijemny personal, hladili me, povzbuzovali, byla to malem rodinna atmosfera. Manzel u toho celou dobu byl a maleho mu pak dali, po osetreni. Na oddeleni sestinedeli a na novorozeneckem pak nenastal jediny problem. Byla jsem opravdu strasne spokojena a sla bych tam znovu.

lucinka58
1. bře 2017

osobně doporučuji Bohunice - já byla maximálně spokojená - jak na sále, tak i na oddělení šestinedělí 🙂 Všichni maximálně příjemní a vstřícní 🙂

lenusaak
1. bře 2017

@markiiska ahojky mohu se zeptat, na tu prohlidku se musi nijak objednavat nebo proste staci prijit ten den v a danou hodinu kdy se prohlidky provadi. Musi se tam nejak registrovat? Kvuli monitorum? Moc dekuji 😊

bledulka84
1. bře 2017

@kachnicka223 ja to naopak chapu, pokud Ti je nepříjemná uz jen predstava, ze bys ji tam mohla potkat, tak tam nechod. Ja v bohunicich rodila prvni a prirozene, ale spokojena jsem rozhodne nebyla a uz bych se tam nevratila, ted chci rodit u Milosrdnych, pokud nenastanou komplikace, tak opet prirozene, ale na cisar bych asi volila obilnak, ale nevim, jaka je tam pece na sestinedeli.

katula
1. bře 2017

@elinkal u Milosrdnych muze byt otec na sale, jo? A pak nasleduje jip nebo muzete byt spolu na nadstandartu? Diky za info. Uvitala bych vice info i pro sebe 🙂

elinkal
1. bře 2017

@katula ano, byl se mnou na sale. Na JIPu jsem nebyla, byla jsem na standardnim pokoji, dvoulouzkovem s jinou maminkou po cisari.
Pribuzni na pokoj bohuzel kvuli soukromi maminek nesmi (no na jednu stranu je to super), ale v den cisare tam se mnou manzela nechali (ale ptali se samozrejme druhe maminky jestli jinto nevadi).
Nadstandard maji jen jeden, cekala jsem na nej dva dny nez se uvolnil, je skvele vybaveny, je tam postel i pro partnera, takze manzel se mnou byl pak uz porad az do propusteni, hrozne to pomohlo, bricho me bolelo pekelne a moc mi pomahalo, ze prebaloval, nosil mi maleho, bral ho na kontroly na novorozenecke, apod.
Jinak co se tyce operace samotne, tak jsou u Milosrdnych urcite moc sikovni. Jizvu mam opravdu peknou, az se gynekolozka podivovala a vse bylo raz dva.

barbiel
1. bře 2017

@kachnicka223 ja to chapu, nicmene ten spital ma tolik zamestnancu, ze pokud nepracuje na zenske klinice, tak je minimalni sance ji potkat 😉 Ve spitale pracuje i muj byvalej, se kterym ten vztah nedopadl dobre a kdybych nechodila prave do Bohunic, do ted bych nemela spravnou lecbu... Do ted jsem ho nepotkala... 🙂

kachnicka223
autor
1. bře 2017

@bledulka84 děkuji za podporu, opravdu me ta představa děsí...
Na Milosrdný jsem slysela taky jen kladné ohlasy ☺
Zatim Dekuji za Vase nazory

prostejina
1. bře 2017

Za sebe Obilnak.. Špičkový přístup PA (soukromí, vše se mnou konzultovala, přítmí, muzovi vařila kafe z french pressu - takovej bonus, do ničeho me nenutili.) měla jsem možnost poznat i JIPku a to samy - super individuální přístup, špičková péče (odtekla mi plodovka ve 30.tt), vstřícnost, tolerance hysterek (ano, priznavam se). Porod byl strašně dlouhej(18hodin), ale asistentka byla fakt skvělá, když už jsem po asi 16 hodinách prosila o epidurál, hned to sla zařídit, nechala me zkusit snad vsechny porodní polohy, abych si sama řekla, co mi vyhovuje. Malou mi hned dala na břicho, furt me obskakovala (dolejvala čaje, podávala jídlo, a tak). Az budu rodit znova, tak jedině tady, i kdybych sem měla jet pres celou republiku..

soleilll
1. bře 2017

@kachnicka223 Promiň, že odpovím malinko mimo téma, ale na plánovanou sekci bych šla do Ivančic. Měla jsem to stejně jako ty a vím, že např. v Bohunicích a na Obilňáku se na sekce dívají dost skrz prsty - najsou jim naklonění, i když máš takovou anamnézu, kdy rodit klasicky je risk. Navíc jsou to veliký nemocnice s velkým množstvím pacientů a uhoněným personálem. Já rodila 2x sekcí v Ivančicích a prostředí i přístup si nemůžu vynachválit. Jediný, co může někdo považovat za komplikaci je samozřejmě vzdálenost od Brna (já i tak radši dojížděla 40 minut) a absence dětské JIP.

markiiska
1. bře 2017

@lenusaak je to v utery nebo sobotu bez ohlaseni,dojdes chvilku pred 14.00hodinou do 2.patra porodky k salum..na monitory se objednat tyden dopredu at maji misto,pote co ti rekne tvuj dr.jinak zadna registrace nutna neni. ☺

markiiska
1. bře 2017

@soleilll jsou to sice velke nemocnice,ale to neznamena,ze musi byt personal uhoneny.2x sem lezela ve fakultce,1x na obilnaku a nikdy sem problem nemela. Konkretne vcera bylo sestinedeli v bohunicich poloprazdne,samozrejme jak kdy,ale je to vse o lidech,kdyz toho mam v praci hodne tak rozhodne nejsem protivna pokud teda nekdo neni hnusnej na me.

bledulka84
1. bře 2017

@markiiska sestinedeli bylo jedine, s cim jsem problem v bohunicich nemela, to muzu pochvalit i kdyz bylo plno, ale porodni a novorozenecke bohuzel ☹

ninive211
1. bře 2017

Já měla plánovaného císaře v Bohunicích, kvůli očím a mohu potvrdit, že císaře tam dělají opravdu jen v nutných případech, i když jsem měla posudek od mého očaře a doporučení k CS od mé gynekoložky, stejně mě necelé 3 týdny před TP hnali ještě pro posudek k očařovi přímo v Bohunicích - prý co kdybych ten posudek náhodou měla napsaný ze známosti, že jo. No, klepala jsem se jak ratlík, aby mě nechtěli nechat rodit přirozeně, na císaře jsem v podstatě připravená od dětství a přirozený porod si nikdy ani nepřipouštěla, naštěstí dr. na očním v Bohu dospěl ke stejnému názoru jako můj očař a CS doporučil, takže byla. Měla jsem lokální anestezii a manžel mohl být se mnou, bonding tam tedy neprovádějí, prý zejména kvůli nízké teplotě na sále (opravdu na tom operačním sále byla dost zima, navíc dcera měla už tak nižší teplotu po porodu a musela na zahřívací podložku.
Jinak šestinedělí mohu říct, že super, trošku horší novorozenecké, já chytla zrovna hodně mladé stážistky bez praxe (fakt vtipné, když vám úplně poprvé dítě k prsu přikládá 22letá studentka, která rozhodně nikdy nekojila a o kojení ví očividně velké kulové), nic moc se neřeší, ale je tak na kojení, intervaly, zapisování do tabulek (příště asi minimálně v noci budu prostě falšovat, dost mě to iritovalo), my naštěstí neměli nějaké velké problémy s kojením, kdyby ano, tak okamžitě kloboučky a tak.

soleilll
1. bře 2017

@markiiska Nechci se nikoho dotknout, ale prostě je to kolos se vším, co s tím souvisí. Do Bohunic jsem při obou těhotenství docházela do rizikové poradny, stejně jako @ninive211 mám oční indikaci k sekci od dětství, navíc rizikovka, vyšší věk, několikeré IVF a stejně by mi plánovanou sekci nejspíš neudělali. Od kamarádek vím, že sestry, zejména na novorozeneckém, toho mají moc, neví, kam dřív skočit a to se odráží na péči a času, který věnují pacientkám a miminům. Sama jsem ležela na Obilňáku a v Bohunicích na klasické gyndě - v obou se personál docela snažil ,ale stejně bych tam po porodu, kdy je člověk ovlivněnej hormonální smrští, být nechtěla. V Ivančicích nebyl problém se na čemkoli domluvit, pokoj jsme měla sama pro sebe a třeba když jsem se poprvé necítila na koupání mimina, sestřička mi to podrobně předvedla a okomentovala a až druhý den jsem to dělala já pod jejím dohledem. Nikomu nic nevnucuju, všechno má svá pro a proti, který je potřeba zvážit a pro každou rodičku jsou důležité trochu jiné věci.

elinkal
1. bře 2017

@soleilll
Ve vsem souhlasim. V Bohunicich je to pekne, nove. Chodila jsem tam do rizikove poradny, mela jsem nizko placentu, cukrovku, maly byl na me hrozne velky a stejne by mi CS neudelali.
V Ivancicich par znamych rodilo a moc si to chvalili, poklidne, rodinne. Taky jsem nad nimi uvazovala.

ninive211
1. bře 2017

@soleilll Se mnou koupání dělala sestra z novorozeneckého, v podstatě ho koupala sama (nejdřív se teda ptala, zda si to nechci zkusit sama), byla to jedna z mála sestřiček na tom novorozeneckém, co se mě i zeptala, jestli něco nepotřebuju vědět, ať se ptám, udělala si na mě trochu času. Ostatní jen chodily kontrolovat vyplněnou tabulku kojení, zeptaly, se zda, vše v pořádku, kojíte? Tak kojte. No tady máte prodlevu mezi kojením skoro pět hodin....no tytyty, to je moc dlouho, to jste měla mimčo vzbudit dřív (no že zrovna to vycházelo na ranní vizity a kolotoč a prostě to dřív nevyšlo, tak teda dobře, ale ať se to neopakuje)

lenusaak
1. bře 2017

@soleilll ja v bohunicich pracuji jako sestra na JIP a neprijde mi, že bych byla uhnaný personál😄😄 - uhnany slozitosti prace ve prospěch pacientu ano. Myslim si ze je jedno jestli je to mala či velka nemocnice...

lenusaak
1. bře 2017

@soleilll i když je asi fakt ze v tech menšich porodnicich to bude o něčem jiném.

soleilll
1. bře 2017

@lenusaak To je fajn, že se cítíš v práci spokojeně, ale nedovolila bych si to tvrdit, kdybych to nezažila a nevyslechla si různý historky od personálu na několika různých bohunických odděleních. (Naštěstí na JIP jsem nebyla.) Nakonec - těch pár dnů v porodnici se dá přežít, i když některé zážitky se člověku vryjí do paměti ač nechce. 🙂

majki636
5. bře 2017
Uživatel majki636 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od majki636.

Já bych šla rozhodně k Milosrdným 🙂

kachnicka223
autor
5. bře 2017

O Milosrdnych uvažuji hodne 🙂

majki636
6. bře 2017
Uživatel majki636 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od majki636.

Já tam budu rodit v květnu, takže pak můžu napsat, jak to probíhalo 🙂

makajce
25. dub 2017

ahoj holky jsem tady nová a termín našeho prvního drobečka máme 18.5.2017 rodit jsem se rozhodla v Brně Bohunicich a chci se zeptat kdo tam už rodil nebo má informace o tom co se tyče hyg.pomucek jak pro mě tak pro prcka co je poskytováno přímo tam...Vím od známých z ruznych měst že je to rozlišnéé...Někde poskytují vše od Vložek,jedn.kalhotek a pro prcka kremecky,olejíčky, desinf.na pupiky erarni bodycka zavinovacky plinky ale naopak i jiný poznatek že tam na wc nebyl ani toaletní papír 🙂 tak bych byla ráda za doporučení co si určitě nezapomenout.Děkuji

bledulka84
25. dub 2017

@makajce ja tam rodila v r. 2014 a spokojena jsem nebyla, a s sebou si vem vsechno.

makajce
25. dub 2017

@bledulka84 ahaa tak to jsi me moc neuklidnila ale dekuji za reakci... ☹ i kdyz negativni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru